„M. K. Čiurlionis. Kelias link garsovaizdžių“ | Sonata ir Rokas Zubovai 2024-01-24

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventę, kviečiame į fortepijoninio dueto „Duo Zubovas“ daugiadisciplinės programos „M. K. Čiurlionis. Kelias link garsovaizdžių“ koncertus Vilniuje ir Visagine.

2024.02.15 18:00 M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje
(Fortepijonis duetas Sonata ir Rokas Zubovai).
2024.02.16 16:00 Visagino kultūros centre
(Koncerto metu M. K. Čiurlionio kūrinius atliks ir jaunieji VKMA talentai: Darina Čepiolkina (fortepijonas, mokytoja Natalja Beločkina) ir Marija Kaleničenko (fortepijonas, mokytoja Karina Gurina).

Šioje Sonatos ir Roko Zubovų dueto programoje visi trys Čiurlionio saviraiškos keliai yra integruotai pristatomi, atskleidžiant kūrėjo unikalų daugiaplaniškumą, o taip pat nubrėžiant meteoriškai greitą jo stiliaus raidą bei nepaprastą estetinį ir stilistinį brendimą. Programa apima penkis svarbiausius tematinius Čiurlionio kūrybos laukus, atsiskleidžiančius per žodinę, muzikinę ir vaizdinę raišką. Trijų skirtingų saviraiškos formų suderinimas programoje panardina klausytoją į magišką Čiurlionio kūrybos pasaulį, pabrėžia autoriaus unikalias pastangas atskleisti menų vienybės idėją, nužymi jo kūrybinį kelią link daugiaplanių garsovaizdžių.    

Pianistai Rokas ir Sonata Zubovai pristatė programą „M. K. Čiurlionis. Kelias link garsovaizdžių“ festivaliuose, tarptautiniuose simpoziumuose, koncertų salėse ir akademinėse erdvėse JAV, Kanadoje, Argentinoje, Urugvajuje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Belgijoje, Anglijoje, Airijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje ir Rusijoje. 

Koncertai nemokami.

Muzikinė misterija „Peras Giuntas susitinka Čiurlionį“ – sugrįžta 2024-01-23

Pirmą kartą 2023 metų vasarą, Sofijos festivalio metu, Kulių kultūros centre ir Vilniaus rotušėje debiutavęs tarptautinis projektas „Peras Giuntas susitinka Čiurlionį“ sugrįžta. Šį kartą mistinis dialogas tarp dviejų ryškių asmenybių – norvegų dramaturgo Henriko Ibseno sukurto Pero Giunto ir lietuvių tautos genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio – suskambės M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje ir Telšių ješivoje Telšiuose, jį pritaikius kameriniam atlikimui.

Misterijos „Peras Giuntas susitinka Čiurlionį“ muzikinę dalį atliks fortepijoninis Sonatos Zubovienės ir Roko Zubovo duetas, o ištraukas iš dramos „Peras Giuntas“, Čiurlionio laiškų, dienoraščių ir straipsnių fragmentų skaitys aktorius Aleksas Kazanavičius

Koncerto kalendorius:
2024.02.06 18:00
M. K. Čiurlionio namai (Savičiaus g. 11, Vilnius). Koncertas nemokamas;
2024.02.10 17:00 Telšių ješiva (Iždinės g. 11, Telšiai). Koncertas mokamas.
(Bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt ir Telšių ješivos kasoje.)

Atlikėjai:
Aktorius Aleksas Kazanavičius
Sonata Zubovienė, fortepijonas
Rokas Zubovas, fortepijonas

Renginys yra projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“ dalis. Šis projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Kartu už žaliąją, konkurencingą ir įtraukią Europą!

Projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“ vykdytojas – Kulių krašto bendruomenė „Alantas“.


Apie projektą:

„Peras Giuntas susitinka Čiurlionį“ – dviejų kultūrų, dviejų muzikinių stilių ir personažų susitikimas amžinųjų vertybinių vardiklių paieškoje. Renginio premjera vyko 2023 m. liepos 1 d. Kulių kultūros centreliepos 2 d. Vilniaus rotušėje.

Koncerte-misterijoje skleidžiasi mistinis dialogas tarp dviejų ryškių asmenybių – norvegų dramaturgo Henriko Ibseno sukurto apie neeilinius žygius svajojančio bebaimio Pero Giunto ir mūsų tautos genijaus, kompozitoriaus, dailininko, simbolizmo ikonos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio. Judviejų dialogą nuspalvina šiam pastatymui susibūręs unikalus Norvegijos, Lietuvos ir Estijos muzikų ansamblis „Nepaklusnieji“, gyvai atliekantis norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego muziką iš spektaklio „Peras Giuntas“, M. K. Čiurlionio muzikinių kūrinių ištraukas bei specialiai festivaliui sukurtą estų kompozitoriaus Mihkelio Keremo kūrinį „Journey of the Soul“ („Sielos kelionė“). Programą praturtina aktoriaus Alekso Kazanavičiaus skaitomi Čiurlionio laiškų ir dienoraščių fragmentai bei ištraukos iš H. Ibseno dramos „Peras Giuntas“.

Misteriją atlieka tarptautinis muzikantų ansamblis. Sivert Holmen (Hardangerio smuikas, Norvegija), Ingrid Lingaas (langleikas, Norvegija), Ingrid Standal (melodeonas, Norvegija), Mihkel Kerem (smuikas, Estija), Natania Hoffman (violončelė, JAV), Vytautas Oškinis (fleita, Lietuva), Žilvinas Brazauskas (klarnetas, Lietuva), Monika Kiknadzė (altas, Lietuva), Sonata Zubovienė (fortepijonas, Lietuva), Rokas Zubovas (fortepijonas, Lietuva). Dirigentas – Vegard Nielsen (Norvegija). 

Kūrybinė komanda:
Idėjos ir scenarijaus autorius Rokas Zubovas
Kompozitorius Mihkel Kerem
Dirigentas Vegard Nielsen
Režisierė Livija Krivickaitė
Kostiumų dailininkė Renata Valčik
Vaizdo projekcijų autorė Akvilė Anglickaitė
Šviesų dailininkas Valdas Latonas
Garso režisierius Giedrius Kriūnas

„Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“ 2023-12-13

Gruodžio 27, 28, 29 ir 31 dienomis M. K. Čiurlionio namai, įsikūrę Savičiaus gatvės 11 numeriu pažymėtame name, kviečia į šventinį koncertų ciklą „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“. Vis labiau jaučiant artėjančių švenčių pradžią, kviečiame susipažinti su ciklo atlikėjais ir sužinoti, kas karaliaus M. K. Čiurlionio namų muzikos salone tarp Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų magiškai spragsint Namų židiniui.

Palydint senuosius metus, pirmuoju ciklo koncertu Čiurlionio namuose pianistai Rokas Valuntonis ir Neringa Valuntonytėklausytojus nuskraidins į žavingą svajonių, pasakų, pasakėčių ir padavimų pasaulį. Koncerto pradžioje daugelyje tarptautinių konkursų laureatais tapę, tarptautines koncertines karjeras plėtojantys pianistai pasirodys kaip solistai, o antroje koncerto „Kalėdų nakties istorijos“ dalyje skambins drauge, sukurdami tik šeimoje atrandamą jaukią šventinių svajonių ir pasakų atmosferą.

Antrieji į M. K. Čiurlionio namų fortepijono salę žengs, neabejotinai, šiuo metu vienas ryškiausių ir garsiausių Lietuvos improvizacinės muzikos ir džiazo kūrybinių tandemų – pianistas Dmitrijus Golovanovas ir saksofonininkas Janas Maksimovičius. Duetas, savo meistriškumu užburiantis klausytojus, per pastaruosius 20 metų scenoje sukūrė daugybę stebuklingų, trapių ir jaudinančių „šią akimirką“ gimstančių muzikinių šedevrų. Gyvas muzikinis bendravimas su klausytoju „čia ir dabar“, kiekvienos sekundės išgyvenimas ir čia pat gimstanti muzika žadama muzikinėje programoje „1000 mūsų gyvenimo sekundžių“.

Specialiai trečiajam „Stebuklų vakarui“ susibūręs pianistų Justo Šerveniko ir Jurgio Aleknavičiaus duetas keturiomis rankomis atliks iš fortepijono duetų aukso fondo parengtą programą „Muzika dviem“, apimančią pačias įvairiausias stilistines ir emocines erdves nuo Beethoveno iki Gershwino. Abu muzikai yra sulaukę Lietuvos ir užsienio fortepijono muzikos mylėtojų dėmesio ir pripažinimo bei išsiskiria muzikine filosofija, gebėjimu atrasti balansą tarp technikos ir intelekto.

Šventinį koncertų ciklą užbaigs koncertas „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“. Naujųjų Metų išvakarėse trumpam stabtelėti ir pažvelgti į metų kaitą iš platesnės – Kosmoso – perspektyvos pakvies fortepijoninis Sonatos ir Roko Zubovų duetas. Dvidešimt penkerius metus drauge muzikuojantys pianistai klausytojus ves Saulės sistemos planetų trajektorijomis ir fantastiniais Zodiako žvaigždynų takais.

Kokią žinią ir kokius patyrimus jie dovanos, atskleis keturi M. K. Čiurlionio namų „Stebuklų vakarai“. Šios keturios įvairiaspalvės muzikinės programos klausytojų gyvenimus praturtins nekasdieniais, legendomis ir svajonėmis apipintais skambesiais bei pakvies pasinerti į šventinį nakties šurmulį – nuo brėkšmos iki aušros. Lieka tik išsirinkti savo „Stebuklų vakarą“:

12.27 18:00 „Kalėdų nakties istorijos“: pianistai Rokas Valuntonis ir Neringa Valuntonytė.
12.28 18:00 „1000 mūsų gyvenimo sekundžių“: Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).
12.29 18:00 „Muzika dviem“: pianistai Jurgis Aleknavičius ir Justas Šervenikas.
12.31 18:00 „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“: pianistai Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas (išparduota).

Koncertų pertraukų metu klausytojai galės pasivaišinti vynu ir gaiviaisiais gėrimais. 
Bilietus platina Bilietai.lt

Vilniaus mylėtojų klube – Čiurlionis ir Vilnius 2023-12-07

Vilniaus mylėtojų klubas kviečia į susitikimą su M. K. Čiurlionio namų Vilniuje vadovu, pianistu Roku Zubovu, kuris papasakos apie vilnietiškąjį M. K. Čiurlionio laikotarpį.

Susitikimas vyks gruodžio 11 d., pirmadienį, 17 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje.

Pokalbio tema – M.K. Čiurlionis ir Vilnius. Daug metų praleidęs lenkiškoje kultūroje, 1906 m. pabaigoje M.K. Čiurlionis atvyko į Vilnių ir čia apsigyveno. Tai buvo trumpas, bet labai kūrybingas, intensyvus ir lietuviškas genijaus laikas. Jį ir aptarsime bibliotekos Didžiojoje salėje. Svečias atliks keletą M.K. Čiurlionio kūrinių.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Facebook

DUO ZUBOVAS: savo 25-ąjį sezoną užbaigs nauja koncertine programa „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“ 2023-11-10

Gruodžio 27, 28, 29 ir 31 dienomis M. K. Čiurlionio namai, įsikūrę Savičiaus gatvės 11 numeriu pažymėtame name, kviečia į koncertų ciklą „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“, kuriame pasirodys ir ciklą bei senuosius metus užbaigs fortepijoninis duetas Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas (Duo Zubovas).

Magiškai spragsint namų židiniui, duetas kvies Naujųjų Metų išvakarėse trumpam stabtelti ir pažvelgti į metų kaitą iš platesnės – Kosmoso – perspektyvos. Vakaro koncerte, muziką praplečiant vaizdais, klausytojai bus vedami Saulės sistemos planetų trajektorijomis ir fantastiniais Zodiako žvaigždynų takais. Kokią žinią, kokius patyrimus Naujųjų Metų vakarą dovanoja planetos ir žvaigždynai?  

Naujametinėje muzikinėje programoje susitiks fiziniai ir metafiziniai metų kaitos ženklai. Kompozitoriai-amžininkai, lietuvis M. K. Čiurlionis ir britas G. Holstas, skirtingais kampais žvelgia į sferų muziką ir metų ciklą. Čiurlionio žiūros taškas – tai simboliškai metafizinis Zodiako ciklas. Dvylika dailininko nutapytų ženklų, dvylika fortepijoninių kūrinių, kruopščiai atrinktų pianisto Roko Zubovo, kurs meditatyvų dialogą tarp tapybos ir muzikos, išryškins kiekvieno Zodiako ženklo mistiškas savybes. G. Holsto „Planetos“ – tai fizinis, bet ne mažiau simboliškas Saulės sistemos metų ciklas, kuriame kiekvienai planetai suteikiamas vis kitas pranašingas vaidmuo.

Koncerte skambėsiančią kompozitoriaus autorinę versiją dviem fortepijonams papildys filmuoti Saulės sistemos planetų vaizdai, kuriantys dialogus tarp planetų realybės ir kompozitoriaus fantazijos.

Koncerto „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“ programa:

I dalis
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911)
„Saulė eina Zodiako taku“:
„Avinas” (VL 272)
„Jautis” (VL 252)
„Dvyniai“ (VL 295-6)
„Vėžys“ (VL 303)
„Liūtas“ (VL 220)
„Mergelė“ (VL 250)
„Svarstyklės“ (VL 267)
„Skorpionas“ (VL 257)
„Šaulys“ (VL 189)
„Ožiaragis“ (VL 333)
„Vandenis“ (VL 305)
„Žuvys“(VL 310)

II dalis
Gustav Holst (1874–1934)
The Planets – „Planetos“, op. 32:
Mars, The Bringer of War – „Marsas, karo nešėjas“
Venus, The Bringer of Peace – „Venera, taikos nešėja“
Mercury, The Winged Messenger – „Merkurijus, sparnuotasis pasiuntinys“
Jupiter, The Bringer of Jollity – „Jupiteris, linksmybių nešėjas“
Saturn, The Bringer of Old Age – „Saturnas, senatvės nešėjas“
Uranus, The Magician – „Uranas, magas“
Neptune, The Mystic – „Neptūnas, mistikas“

Sonatos ir Roko Zubovų fortepijoninis duetas „gimė“ 1997-aisiais. Duetas koncertavo didžiuosiuose JAV ir Kanados miestuose, Argentinoje ir Urugvajuje, daugelyje Europos šalių (Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, Serbijoje, Ukrainoje), o taip pat Azijos šalyse – Irane ir Pietų Korėjoje.

Zubovų duetas koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Baltarusijos valstybiniu simfoniniu orkestru, Chersono simfoniniu orkestru, Kauno simfoniniu orkestru, Šiaulių, Klaipėdos, Šv. Kristoforo ir Kaliningrado filharmonijos kameriniais orkestrais, Vilniaus valstybiniu styginių kvartetu, Čiurlionio kvartetu, choru „Jauna muzika“, „Aukuro“, „Aidijos“, Vilniaus universiteto ir „Dainavos“ (Čikaga) chorais. S. ir R. Zubovai atliko daugiau kaip 10 skirtingų kompozitorių kūrinių, sukurtų duetui, pasaulines premjeras.

Gruodžio 31 d., sekmadienį, 18 val.
Naujametinis koncertas „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“ | Pianistai Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas.
Bilietus platina ➤ Bilietai.lt
Facebook

Ciklo „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“ (2023 m.) koncertai:

12.27 18:00 „Kalėdų nakties istorijos“: pianistai Rokas Valuntonis ir Neringa Valuntonytė.
12.28 18:00 „1000 mūsų gyvenimo sekundžių“: Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).
12.29 18:00 „Muzika dviem“: pianistai Jurgis Aleknavičius ir Justas Šervenikas.
12.31 18:00 „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“: pianistai Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas

Koncertų pertraukų metu klausytojai galės pasivaišinti vynu ar gaiviaisiais gėrimais. 

Rengėjas: M. K. Čiurlionio namai

Sonata ir Rokas Zubovai: „Skambanti spalvų „Jūra“. Čiurlionis ir Debussy“ 2023-10-27

Lapkričio 10 d., penktadienį, 17.00 val. kviečiame į pianistų Sonatos ir Roko Zubovų koncertą „Skambanti spalvų „Jūra“. Čiurlionis ir Debussy“. Vienoje programoje – du epochiniai dvidešimtojo amžiaus pradžios simfoniniai kūriniai, adaptuoti vienam fortepijonui keturioms rankoms.

Čiurlionis ir Debussy pradėjo kurti savo didžiuosius jūrai skirtus opusus tais pačiais 1903 metais. Debussy savo trijų dalių simfoninį ciklą „La mer“ pabaigė 1905-aisiais. Tais pačiais metais kūrinys buvo pristatytas Paryžiaus klausytojams. Siekdamas, kad su kūriniu galėtų susipažinti kuo platesnis muzikos mylėtojų ratas, kompozitorius taip pat tais pačiais parengė ir publikavo kūrinio adaptaciją vienam fortepijonui keturioms rankoms.

Čiurlionis savo monumentalią simfoninę poemą „Jūra“ užbaigė 1907 m., tačiau kūrinys buvo atliktas tik 1936-aisiais. Čiurlionio „Jūros“ pritaikymą fortepijonui keturioms rankoms jau po autoriaus mirties parengė jauniausioji kompozitoriaus sesuo Jadvyga Čiurlionytė.

Sonatos ir Roko Zubovų fortepijoninis duetas „gimė“ 1997-aisiais. Duetas koncertavo didžiuosiuose JAV ir Kanados miestuose, Argentinoje ir Urugvajuje, daugelyje Europos šalių (Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, Serbijoje), taip pat Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje ir Irane.

Pianistai vykdo edukacines programas Lietuvos miestuose, 2005–2019 m. Neringoje rengė kasmetinį tarptautinį muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“. 

Zubovų duetas koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Baltarusijos valstybiniu simfoniniu orkestru, Chersono simfoniniu orkestru, Kauno simfoniniu orkestru, Šiaulių, Klaipėdos, Šv. Kristoforo ir Kaliningrado filharmonijos kameriniais orkestrais, Vilniaus valstybiniu styginių kvartetu, Čiurlionio kvartetu, „Aukuro“, „Aidijos“, Vilniaus universiteto, „Jauna muzika“ ir „Dainavos“ (Čikaga) chorais. S. ir R. Zubovai atliko daugiau kaip 10 skirtingų kompozitorių kūrinių, sukurtų duetui, pasaulines premjeras.

Koncertas nemokamas.
ciurlionis.lt

„M. K. Čiurlionio gimtadieniui“ – fortepijono žvaigždės Dmitrijaus Levkovičiaus rečitalis Nacionalinėje filharmonijoje 2023-09-18

2023 m. rugsėjo 20 d., trečiadienį, 19 val., Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 148-ojo gimtadienio išvakarėse, Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje M. K. Čiurlionio gimtadieniui skirtą rečitalį atliks pasaulinį pripažinimą pelnęs pianistas Dmitrijus Levkovičius.

Kanadoje gyvenantis ukrainiečių kilmės menininkas D. Levkovičius turi net du pašaukimus – pianisto ir kompozitoriaus. Fortepijono meno jis mokėsi pas legendinį armėnų pianistą Sergejų Babajaną Klyvlende, o kompozicijos – Curtis muzikos institute Filadelfijoje.

Atlikėjas, paklaustas apie Čiurlionio gimtadieniui dedikuotą rečitalį, kurį atliks Filharmonijos Didžiojoje salėje, pažymi, kad tai bus gražiai subalansuota programa, o jos centre – itin įsimintinos Čiurlionio kompozicijos, greta kurių skambės keturios Chopino baladės ir Mozarto sonata. Dmitrijus Levkovičius neslepia susižavėjimo Čiurlionio fortepijonine kūryba, kurios „harmoninga kalba, polifoninis mąstymas ir išskirtinis kūrėjo balsas negali būti lengvai sulyginami su kitų kompozitorių opusais“. M. K. Čiurlionio namų kvietimas tapti ketvirtus metus vykdomo muzikinio projekto „Čiurlionio dialogai“ dalimi pianistui tapo puikia proga atrasti Lietuvos balsą – Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. „Turėjau laisvę rinktis iš daugiau nei aštuonių valandų jo fortepijoninės muzikos ir atradau nuostabius šedevrus. Čiurlionis turėjo labai unikalų balsą, ir aš nekantrauju jį pristatyti savo koncerte Vilniuje“, –  laukdamas susitikimo Vilniuje mintimis dalinosi D. Levkovičius.

Šią programą pianistas rugsėjo 22-ąją, M. K. Čiurlionio gimtadienio dieną, pakartotinai atliks ir Estijos sostinėje Taline. M. K. Čiurlionio namų vadovo Roko Zubovo teigimu, „taip bendromis M. K. Čiurlionio namų ir Tytuvėnų festivalio pastangomis garsas apie Čiurlionio muziką skleidžiasi po pasaulį. Tegul išgirsta pasaulis Čiurlionio balsą. Ypač tada, kai jis skamba šių dienų talentingiausių pianizmo žvaigždžių rankomis“.

D. Levkovičius yra koncertavęs tokiose pasaulio koncertų salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Paryžiaus Eliziejaus laukų teatras, Berlyno filharmonija, Frankfurto Senoji opera, Pekino nacionalinis menų centras, Gulbekiano fondo salė Lisabonoje. Pianistas yra daugybės tarptautinių konkursų Vokietijoje, Kinijoje, Portugalijoje, Italijoje, JAV laureatas, pelnė publikos ir specialiuosius prizus, tarp kurių – už geriausią Fryderyko Chopino kūrinių atlikimą.

Koncertas „M. K. Čiurlionio gimtadieniui“, vainikuosiantis nacionalinio „M. K. Čiurlionio kelio“ menininkui dedikuotą renginių ciklą, – tai ketvirtasis M. K. Čiurlionio namų vykdomo muzikinio projekto rečitalis. 2020 m. pradėta kurti tradicija – paminėti unikalaus Lietuvos dailininko, kompozitoriaus gimimo dieną klausantis įžymių Lietuvos ir užsienio pianistų – sėkmingai pasiekia ne tik vietinių klausytojų širdis, bet ir didžiąsias užsienio scenas, kuriose projekto dalyviai, įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, ir toliau su malonumu atlieka jo kūrinius, taip garsindami mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, Čiurlionį. Projekte jau dalyvavo ir Čiurlionio kūrinius interpretavo pianizmo žvaigždės Aleksėjus Volodinas (2022 m.), Hovardas Gimse (2021 m.) ir Peteris Laulas (2020 m.). 2024 metais planuojama, kad M. K. Čiurlionio gimtadienio koncerte pasirodys N. Rubinsteino konkurso nugalėtojas, vienas garsiausių pasaulyje Lenkijos pianistų Szymonas Nehringas.

Šių metų koncertas, kaip ir ankstesni, rengiamas kartu su VšĮ „Tytuvėnų festivalis“ ir Lietuvos nacionaline filharmonija. Koncerto rengėjai kviečia kartu švęsti 148-ąjį Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienį rugsėjo 20 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Bilietus platina Kakava.lt. Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt

Rengėjai:
M. K. Čiurlionio namai Vilniuje
VšĮ „Tytuvėnų festivalis“
Lietuvos nacionalinė filharmonija

Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjas:
Vilniaus miesto savivaldybė

Partneriai:
Nacionalinis M. K. Čiurlionio kelias
VšĮ „Impetus musicus“
Knygynų tinklas VAGA

Švenčiame 148-ąjį M. K. Čiurlionio gimtadienį: menininkui dedikuotas renginių ciklas 2023-09-15

Rugsėjo mėnesį švenčiame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, vieno iškiliausių lietuvių dailininko ir kompozitoriaus, 148–ąjį gimtadienį. Trūksta idėjų, kaip paminėti šią mums visiems svarbią dieną? Projekto „M. K. Čiurlionio kelias“ partneriai paruošė puokštę renginių, pristatančių lietuvių didįjį menininką ir jo kūrybą.

M. K. Čiurlioniui, vienam žymiausių Lietuvos menininkų, kompozitoriui ir dailininkui, „visus savo esamus ir būsimus darbus” paskyrusiam Lietuvai ir palikusiam bene ryškiausią pėdsaką Lietuvos kultūroje, sukanka 148–eri. Šia proga „M. K Čiurlionio kelias” – beveik į 500 km ilgio maršrutą sujungusios kultūros ir meno institucijos, nevyriausybinės organizacijos, visus metus vykdančios kultūrinės atminties ir meninės sklaidos programas – parengė M. K. Čiurlionio gimtadieniui skirtą programą. Projekto partneriai kviečia pažinti menininką, jo gyvenimą ir kūrybą – keliauti M. K. Čiurlionio takais, lankyti parodas ir dalyvauti ekskursijose bei pasiklausyti mūsų genialaus kompozitoriaus muzikos pasaulinį pripažinimą pelniusio pianisto Dmitrijaus Levkovičiaus rečitalyje Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, vainikuosiančiame visą gimtadienio mėnesį.


VILNIUS

Rugsėjo 8 d. – lapkričio 30 d.

M. K. Čiurlionio namai kviečia į parodą „Kitoks Čiurlionis. Vilniaus dailės draugijoje II“. Atvykę susipažinsite su „Kitokiu Čiurlioniu“ ir Vilniaus dailės draugijos narių kūryba, 1909–1915 metais draugijos rengtomis pavasarinėmis parodomis, virtusiomis svarbiu kultūriniu įvykiu. 

Paroda veiks iki š.m. lapkričio 30 d.

Rugsėjo 13-14 dienomis

Jau trečius metus M. K. Čiurlionio namai Vilniuje rengia meninį-edukacinį projektą „Susitikimai su Čiurlioniu“. Šį rugsėjį M. K. Čiurlionio namai kvies Vilniaus mieste esančių vaikų dienos centrų lankytojus ir ukrainiečių šeimas į projekto renginius „Miesto pilies pasakos“Privaloma išankstinė registracija.

Rugsėjo 19 d. 17 val.

Nacionalinėje dailės galerijoje vyks III-asis „M. K. Čiurlionio kelio” ženklo ir ženklinimo sistemos konkurso renginys. Svečių lauks įtraukiantis pranešimas apie M. K. Čiurlionio vietas Druskininkuose. M. K. Čiurlionio namų-muziejaus vedėja Regina Stankevičienė pasakos apie M. K Čiurlionio kelio objektus Druskininkuose, jų ryšį su M. K. Čiurlioniu, namelių atkūrimą ir kvies diskusijai apie pačius objektus ir jų svarbą M. K. Čiurlionio keliui. Vakarą vainikuos „M. K. Čiurlionio kelio” ženklo ir ženklinimo sistemos sukūrimo laimėtojų paskelbimas ir apdovanojimas.

Registracijos į renginį nėra. Renginys nemokamas.

Rugsėjo 20 d. 19 val.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje M. K. Čiurlionio gimtadieniui skirtą dviejų dalių solo rečitalį atliks pasaulinį pripažinimą pelnęs pianistas Dmitrijus Levkovičius. Ukrainiečių kilmės pianistas, greta Čiurlionio muzikos, atliks visas keturias F. Šopeno balades ir W. A. Mocarto Sonatą Nr. 10 C-dur, KV 330. Koncertas „M. K. Čiurlionio gimtadieniui“ – ketvirtasis M. K. Čiurlionio namų vykdomo muzikinio projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ rečitalis.

Bilietai: www.kakava.lt

Organizatoriai: M. K. Čiurlionio namai Vilniuje, VšĮ „Tytuvėnų festivalis“, Lietuvos nacionalinė filharmonija.


KAUNAS

Rugsėjo 22 d.

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje lankytojų laukia originalios teminės ekskursijos bei Dalios Bieliūnaitės sukurto komikso „Kastuko istorijos“ pristatymas.

12:00 vyks ekskursija „Tėviškės takais ir slenksčiais“, kurios metu sužinosite apie M. K. Čiurlionio gyvenimą nuo pat pradžių – gimimo senojoje Varėnoje.

15:00 ekskursijos ,,Bangų perlai kaip sonata“ dalyviai bus pakviesti susipažinti su M. K. Čiurlionio mylimąja, sužadėtine S. Kymantaite – Čiurlioniene ir pasinerti į Čiurlionio kūrybos procesą, įkvėptą meile, Baltijos jūros bangų skalaujančiais krantais ir daugybę emocijų.

17.00 komikso „Kastuko istorijos“ pristatyme autorė Dalia Bieliūnaitė pasakos knygelėje aprašytas istorijas apie menininko vaikystę ir santykius su šeimos nariais. Komikso pristatymas vyks Čiurlionio galerijos muzikos salėje, vėliau ekspozicijoje galėsite apžiūrėti, kaip šios istorijos atsispindi dailininko tapyboje.

Ekskursijos dalyviams tereikia įsigyti muziejaus bilietą, tačiau į ekskursijas būtina išankstinė registracija tel.: +370 671 51343. 


DRUSKININKAI

Rugsėjo 20 d. 16 val.

M. K. Čiurlionio namai-muziejus kvies į  A. Žmuidzinavičiaus tapybos parodos „Paletė ir gyvenimas“ pristatymą. Antanas Žmuidzinavičius – dailininkas, visuomenininkas, pedagogas, M. K. Čiurlionio amžininkas ir bendramintis, pirmosios lietuvių dailės parodos rengėjas, ilgametis Lietuvių dailės draugijos pirmininkas. Muziejaus lankytojams bus pristatomi dailininko darbai iš Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejaus fondų. Tai – įvairaus laikotarpio peizažai, siužetinės kompozicijos, subtilūs dailininko marinistiniai darbai, portretai.

Renginys nemokamas.

Rugsėjo 22 d., 18:30

„Eime su Čiurlioniais po XIX a. pab. Druskininkus” – pažintinis pasivaikščiojimas, kurio metu ,,lankysite Kastuko vaikystės vietas, sužinosite kur Konstantinas mėgdavo palydėti saulę, kur yra ,,pušies kėdutė”, kada ir kur prasidėjo M. K.Čiurlionio muzikinė karjera, kuo išskirtinė buvo visa Čiurlionių šeima. Aplankysime ir pagerbsime Konstantino tėvų Adelės ir Konstantino Čiurlionių bei sesers Jadvygos Čiurlionytės amžinojo poilsio vietą”, – pasakoja ekskursijos vadovė menotyrininkė Aušra Česnulevičienė. 

Ekskursijos pradžios vieta – Druskonio ežero pakrantė, prie M. K. Čiurlionio darbo ,,Pavasario preliudas”.

Ekskursijos trukmė – 2,5 val. Būtina išankstinė registracija tel.: +370 686 45528.

Rugsėjo 23 d., 16 val. 

Ekskursijos „Kastukas grįžta namo“ metu keliausime per memorialinius Čiurlionių namelius Druskininkuose, kuriuose, apsuptas gausios šeimos, augo dailininkas ir kompozitorius M. K. Čiurlionis. Klausysime istorijų apie jo gyvenimą ir atostogas, taip pat susipažinsime su keliais šiuose namuose sukurtais menininko eskizais, jų atsiradimo istorija. Ekskursiją paįvairins iki šiol niekur negirdėti Nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtinio Augusto Navicko muzikiniai intarpai. Po ekskursijos dalyvių lauks Čiurlioniškos vaišės.

Ekskursija nemokama, be išankstinės registracijos.


PLUNGĖ

Rugsėjo 16 d., 17:00

Žemaičių dailės muziejus kvies į jau ne vienerius metus vykstantį koncertą „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ Žirgyno koncertų salėje. Plungės miesto gyventojai ir svečiai išgirs Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinio styginių orkestro paruoštą įvairiaspalvę muzikinę programą, kurioje skambės ir M. K. Čiurlionio kūriniai.

Koncertas nemokamas.


PALANGA

Rugsėjo 29 d., 16val. 

Palangos kurorto muziejuje vyks Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių koncertas. 

Kviečiame švęsti M. K. Čiurlionio gimtadienį drauge! 


Daugiau informacijos interneto svetainėje M. K. Čiurlionio kelias (www.ciurlioniokelias.lt).
M. K. Čiurlionio kelias – pirmasis Lietuvoje sertifikuotas nacionalinis kultūros kelias.
Kultūros kelio operatorius – Lietuvos muziejų asociacija.
Kultūros kelio koordinatorius 2023 metais – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Lietuvos muziejų asociacijos veiklą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba.

Facebook

„Miške su Čiurlioniu, Grygu ir Dvoržaku“ | Sonata ir Rokas Zubovai 2023-08-28

Vilniaus rotušėje rugsėjo 5 d., antradienį, 19 val. įvyks paramos ir labdaros fondo „Žvaigždžių Sonata“ organizuojamas padėkos koncertas, kuriame fortepijoninis duetas Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas atliks programą „Miške su Čiurlioniu, Grygu ir Dvoržaku“.

Fondas „Žvaigždžių Sonata“ buvo įkurtas šią vasarą siekiant išsaugoti M. K. Čiurlionio sukurtą unikalią koncertavimo tradiciją, festivalį „Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose“. Šią tradiciją Lietuvos ir užsienio šalių pianistai puoselėja jau 58 metus, tačiau Kultūros taryba nusprendė šiemet projektui pinigų neskirti. Geradarių žmonių, aukojusių fondui, pastangomis tradicija buvo išsaugota ir koncertų ciklas Druskininkuose pilnai ir sėkmingai įgyvendintas.

O atsidėkojant Čiurlionio muzikos mylėtojams, Žmonėms, savo aktyvia pozicija ir finansiniu indėliu išsaugojusiems autentišką Čiurlionio tradiciją, Vilniaus rotušėje kartojamas baigiamasis „58 Fortepijoninės muzikos vasaros Druskininkuose“ koncertas.

Koncerto „Miške su Čiurlioniu, Grieg ir Dvořák“ programa:

Edvard GRIEG (1843–1907)
Siuita Nr. 1 „Peras Giuntas“ (Peer Gynt), op. 46:
„Rytas“ (Morgenstemning)
„Ozės mirtis“ (Åses død)
„Anitros šokis“ (Anitras dans)
„Kalnų karaliaus oloje“ (I Dovregubbens hall)

Antonín DVOŘÁK (1841–1904)
„Iš Bohemijos miškų“ (Ze Šumavy), op. 68, B133:
„Verpimo kambaryje“ (Na přástkách)
„Prie Juodojo ežero“ (U Černého jezera)
„Raganų naktis“ (Noc filipojakubská)
„Sargyboje“ (Na čekání)
„Tylūs miškai“ (Klid)
„Neramiais laikais“ (Z bouřlivých dob)

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911)  
Simfoninė poema „Miške“, VL 1 (transkripcija fortepijonui 4 rankoms)

Fortepijoninis duetas Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas.

Koncertas yra nemokamas ir atviras visiems muzikos ir kultūros mylėtojams.

Pianistai SONATA DEVEIKYTĖ-ZUBOVIENĖ ir ROKAS ZUBOVAS pradėjo groti kartu 1997 metais. Abu pianistai, tarptautinių konkursų laureatai, muziką studijavo Lietuvoje (Lietuvos muzikos akademijoje), Šveicarijoje (Heinrich Neihauzo institute, Ciūriche) ir JAV (De Paul universitete, Čikagoje) pas pianistus Povilą Stravinską, Jurgį Karnavičių, Esterą Elinaitę, Andrių Kuprevičių, Edvardą Auerį, Dmitry Paperno.

Duetas dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rusijoje, Izraelyje, koncertavo Pietų Amerikoje (Argentinoje ir Urugvajuje), Šiaurės Amerikoje (JAV ir Kanadoje), bei daugelyje Europos šalių, Irane. Dueto repertuare vyrauja originalūs kūriniai fortepijonui keturioms rankoms, bei įvairių kūrinių trankskripcijos fortepijonui keturioms rankoms. Duetas taip pat rengia dviejų fortepijonų rečitalius, atlieka nemažai lietuviškos muzikos fortepijonui keturioms rakoms bei dviems fortepijonams.

Zubovų duetas koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Kauno simfoniniu orkestru, Šiaulių, Klaipėdos, Šv. Kristoforo ir Kaliningrado filharmonijos kameriniais orkestrais, chorais „Dainava“ (Čikaga), „Aukuras“. Duetas atliko kompozitorių N. Sinkevičiūtės, A. Bružo, A. Bražinsko, D. Zakaro naujų kūrinių, sukurtų Zubovų duetui ir stambiam ansambliui, pasaulines premjeras.

Rengėjas:
VšĮ „Impetus musicus“ (Nepaklusnieji)

Partneriai:
M. K. Čiurlionio namai Vilniuje
Vilniaus rotušė
Nacionalinis M. K. Čiurlionio kelias

Plačiau apie FONDĄ.
Plačiau apie FESTIVALĮ.

58-ąjį kartą vykusi „Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose“ baigėsi

Šeštadienį, rugpjūčio 26 d., M. K. Čiurlionio namų–muziejaus istoriniame obelų sode vyko paskutinis 58-ojo sezono koncertas. Uždarymo vakarą puikią programą keturiomis rankomis atliko duetas, šio festivalio globėjai ir organizatoriai – Rokas ir Sonata Zubovai. Koncertą pradėjus dar vasariškai, romantiškais Grygo ir Dvoržako kūriniais, tarsi ir pati vasara nusprendė pasitraukti drauge su festivaliu. Vakaro kulminacija tapusią M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“ lydėjo lietus, griausmai ir žaibai, tarsi Kastuko svaidomi nuo „Ramybės“ kalno.

Dėkojame visiems, apdovanojusiems mus savo buvimu drauge ir palaikymu, tiek savo aktyvia pozicija, tiek finansiniu indėliu, siekiant išsaugoti ilgas tradicijas menantį muzikos festivalį. Jūsų dėka šią vasarą įkurtas paramos ir labdaros fondas „Žvaigždžių Sonata“ leido nenutraukti M. K. Čiurlionio sukurtos unikalios koncertavimo tradicijos ir užtikrino festivalio programos įgyvendimą.

Dėkojame klausytojams, kurių tarpe buvo nemažai ir tokių, kurie ateidavo į kiekvieną mielą koncertą, nepaisant karščio ar lietaus. Dėkojame pianistams – jūsų noras groti šiuose mažyčiuose nameliuose, kaip kažkada grojo pats Čiurlionis, priartina mus prie to paskutinio karto, kuomet čia skambėjo genijaus atliekama muzika. Jūs, mieli pianistai, esate laiko tiltas, jungiantis Čiurlionio ir mūsų laikus, atveriantis langą į praeitį ir neleidžiantis šiai, jau daugiametei, tradicijai išnykti. 

Dėkojame M. K. Čiurlionio namams-muziejui už nuostabų svetingumą ir galimybę visą vasarą rengti koncertus, priimti fortepijoninės muzikos išsiilgusius klausytojus ir kurti muzikinius atradimus drauge. Padėkos žodžius tariame ir didiesiems festivalio rėmėjams Druskininkų savivaldybei ir nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui. O kaip be draugų, trečius metus vienu žingsniu žengiančių partnerių, sakome ačiū Kauno Juozo Naujalio muzikos ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoms, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijai bei nacionalinei M. K. Čiurlionio menų mokykla. 

Nors šiemet jau atsisveikinome, tikėkimės, jog neilgam – tik iki 59-osios fortepijoninės vasaros Druskininkuose! 

58 Fortepijoninė vasara Druskininkuose Akimirkos

Rengėjai:
VšĮ Impetus musicus (Nepaklusnieji)
M. K. Čiurlionio namai-muziejus 

Partneriai:
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija
Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija
Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Nacionalinis M. K. Čiurlionio kelias

Rėmėjai:
Druskininkų savivaldybė 
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Fondas „Žvaigždžių Sonata“ buvo įkurtas šią vasarą siekiant išsaugoti M. K. Čiurlionio sukurtą unikalią koncertavimo tradiciją, festivalį „Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose“. Šią tradiciją Lietuvos ir užsienio šalių pianistai puoselėja jau 58 metus, tačiau Kultūros taryba nusprendė šiemet projektui pinigų neskirti. Geradarių žmonių, aukojusių fondui, pastangomis tradicija buvo išsaugota ir koncertų ciklas Druskininkuose pilnai ir sėkmingai įgyvendintas.

Padėkos koncertas Vilniuje:

Vilniaus rotušėje rugsėjo 5 d., antradienį, 19 val. įvyks paramos ir labdaros fondo „Žvaigždžių Sonata“ organizuojamas padėkos koncertas, kuriame fortepijoninis duetas Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas atliks programą „Miške su Čiurlioniu, Grygu ir Dvoržaku“. Koncerta nemokamas.