Audiovizualinio projekto BEGALINIAI HORIZONTAI (Horizons Infinis) premjeros Vilniuje fotomomentai 2024-04-22

Penktadienį, balandžio 19 d., po keturių menininkų – Philo Vono, elektronika, Roko Zubovo, fortepijonas, Justine Ribière, viola da gamba, Akvilės Anglickaitės, videomenas, –  rezidencijos M. K. Čiurlionio namuose, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre įvyko pirmasis projekto „Begaliniai horizontai“ pristatymas, premjera Vilniuje.

Projektas yra Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 dalis.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros institutas. Partneriai Lietuvoje VšĮ „Impetus musicus“, M. K. Čiurlionio namai VilniujeNacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatrasVarėnos J. Čiurlionytės menų mokyklaknygynų tinklas „Vaga“. Partneris Prancūzijoje Laboratoire Chromatique Productions.

Lietuvos sezonas Prancūzijoje 2024: projekto „Begaliniai horizontai“ kūrybinės komandos rezidencija Vilniuje 2024-04-11

Lietuvos sezonas Prancūzijoje 2024“ jau buvo pristatytas spaudos konferencijoje kovo 11 dieną Paryžiuje. Pirmieji renginiai Prancūzijoje numatyti rugsėjo mėnesį, tačiau kūrybiniai, parengiamieji darbai jau prasidėjo. 

Sezonui kuriamo audiovizualinio projekto „Begaliniai horizontai“ (pranc. „Horizons Infinis“) kūrybinė komanda – viola da gambagriežianti Justine Ribiere (Prancūzija), videomenininkė Akvilė Anglickaitė, pianistas Rokas Zubovasir elektorinės muzikos kūrėjas Philas Vonas (Prancūzija) – įsikūrs M. K. Čiurlionio namuose, kur 1907–1908 m. gyveno ir kūrė lietuvių tautos genijus – kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. 

Balandžio 15–17 dienomis memorialinis kultūros centras taps projekto rezidencija, kur vyks intensyvios kūrybinės dirbtuvės, pasiruošimas pirmiesiems projekto pristatymams Lietuvoje.

Elektroninės-akustinės muzikos koncerto „Begaliniai horizontai“, lydimo AI generuotų videovaizdų, pagrindas – ypatingas Čiurlionio kūrybinio palikimo derinys tarp labai intensyvaus gamtos pajutimo, meilės seniausioms kultūrinėms tradicijoms ir nenugalimo vidinio poreikio nuolatiniam atsinaujinimui. Atliepiant tokį kūrėjui itin svarbų atsinaujinimo ir modernių ieškojimų bei menų bendrystės poreikį, unikalus kūrėjų kvartetas scenoje, pasitelkdamas gyvas garso ir vaizdo improvizacijas, klausytojus ves simbolinių, meditatyvių garso peizažų takais, kiekvieną kartą atsiskleidžiančiais vis kitokiais kūrybiniais sceniniais atradimais. Sujungus akademinės, elektroninės muzikos pasaulius ir juos nuspalvinus gyvu laiku gimstančia vaizdo plastika, generuojama iš Čiurlionio kūrybos ženklų, bei juos papildant prancūziška gija barokinio instrumento viola da gamba garsais, klausytojai panirs į kultūrines, istorines patirtis, veikiančias sąmonės ir pasąmonės sankirtoje.

Projekto bendraautoris pianistas Rokas Zubovas: „Mes pažįstame Čiurlionį kaip neaprėpiamų vizijų kūrėją, bet, žvelgiant į jo eskizus, į jo rankraščius, labai akivaizdu, kad net ir genijui kiekvienas kūrinys – tai tarsi vis nauja kelionė, kelionė į kūrybinio išsipildymo lauką, į erdvę, kurioje nebėra ribų, nebėra kliuvinių. Kad nueitų tą kelią, kūrėjas turi visų pirma įveikti savo vidinius gniaužtus, aplinkos varžtus, pačias įvairiausias kliūtis. Čiurlionis yra nepakartojamas dar ir tuo, kad kiekvienas jo kūrinys – tai šviesa ir harmonija, tai viltis ir nesustabdomas kūrybos triumfas. Kiekvieną kartą su Philu eidami į sceną siekiame nukeliauti tą kelią. Čiurlionis mūsų kelionėse yra ir mokytojas, ir įkvėpimo šaltinis – visą programą grindžiame jo garsine ir vizualine kūryba, o taip pat ir jo asmenybe. Kiekviena kelionė skirtinga, tai kviečia vis iš naujo ir iš naujo keliauti tuo savęs pažinimo ir išbandymo taku. Šį kartą eisime keturiese. Bus dar įdomiau: Justine ir Akvilė – tai dvi autentiškos menininkės, atsinešančios į bendrą kūrybos lauką savo nepakartojamas nuotaikas, charakteristikas, spalvas ir pajautas.“ 

Kūrybinę projekto „Begaliniai horizontai“ komandą sudaro keturi menininkai – Philas Vonas, elektronika, Rokas Zubovas, fortepijonas, Justine Ribière, viola da gamba, Akvilė Anglickaitė, videomenas, – visą savo gyvenimą ieškantys įvairių raiškos formų ir stilistikų bendrysčių, siekiantys atpažinti vidinius glūdinčius skirtingų kultūrinių ir socialinių patirčių bendrumus ir archetipinius bendražmogiškus ženklus, leidžiančius susikalbėti meninėmis pajautomis ir simboliais.

Premjeros, po keturių menininkų rezidencijos M. K. Čiurlionio namuose, vyks balandžio 18 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos koncertų salėje ir balandžio 19 d. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre Vilniuje.

Bilietus platina Bilietai.lt

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros institutas. Partneriai Lietuvoje VšĮ „Impetus musicus“, M. K. Čiurlionio namai VilniujeNacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatrasVarėnos J. Čiurlionytės menų mokyklaknygynų tinklas „Vaga“. Partneris Prancūzijoje Laboratoire Chromatique Productions.

Lietuvos sezonas Prancūzijoje 2024: projekto „Begaliniai horizontai“ premjeros Varėnoje ir Vilniuje 2024-04-03

Lietuvos sezonas Prancūzijoje jau buvo pristatytas spaudos konferencijoje kovo 11 dieną Paryžiuje. Pirmieji renginiai Prancūzijoje numatyti rugsėjo mėnesį, tačiau Vilniaus ir Varėnos muzikos mylėtojai turės unikalią galimybę vieną iš naujai sezonui kuriamų projektų išgirsti koncertuose jau balandžio mėnesį. Šiuose Čiurlioniui labai svarbiuose miestuose bus pristatytas naujausias pianisto Roko Zubovo ir prancūzų elektroninės muzikos kūrėjo Philo Vono, dviejų labai skirtingų muzikų, suvienytų meilės ir pagarbos didžiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio kūrybai ir asmenybei, darbas „Begaliniai horizontai“ (pranc. „Horizons Infinis“).

Audiovizualinis projektas, sukurtas drauge su elektronine viola da gamba griežiančia Justine Ribiere iš Prancūzijos ir videoinstaliacijas sukūrusia lietuvių menininke Akvile Anglickaite, yra įtrauktas į artėjančio Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programą. Pirmieji šio projekto pristatymą turės galimybę išvysti, patirti ir išgirsti Varėnos ir Vilniaus miestų gyventojai bei svečiai. Premjeros, po keturių menininkų rezidencijos Čiurlionio namuose Vilniuje, vyks balandžio 18 ir 19 dienomis Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos koncertų salėje ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre Vilniuje.

Šios muzikinės programos pagrindas – ypatingas Čiurlionio kūrybinio palikimo derinys tarp labai intensyvaus gamtos pajutimo, meilės seniausioms kultūrinėms tradicijoms ir nenugalimo vidinio poreikio nuolatiniam atsinaujinimui. Atliepiant tokį kūrėjui itin svarbų atsinaujinimo ir modernių ieškojimų bei menų bendrystės poreikį, unikalus kūrėjų kvartetas scenoje, pasitelkdamas gyvas garso ir vaizdo improvizacijas, klausytojus ves simbolinių, meditatyvių garso peizažų takais, kiekvieną kartą atsiskleidžiančiais vis kitokiais kūrybiniais sceniniais atradimais.

Sujungus akademinės, elektroninės muzikos pasaulius ir juos nuspalvinus gyvu laiku gimstančia vaizdo plastika, generuojama iš Čiurlionio kūrybos ženklų, bei juos papildant prancūziška gija barokinio instrumento viola da gamba garsais, klausytojai panirs į kultūrines, istorines patirtis, veikiančias sąmonės ir pasąmonės sankirtoje.

Projekto bendraautoris pianistas Rokas Zubovas: „Mes pažįstame Čiurlionį kaip neaprėpiamų vizijų kūrėją, bet, žvelgiant į jo eskizus, į jo rankraščius, labai akivaizdu, kad net ir genijui kiekvienas kūrinys – tai tarsi vis nauja kelionė, kelionė į kūrybinio išsipildymo lauką, į erdvę, kurioje nebėra ribų, nebėra kliuvinių. Kad nueitų tą kelią, kūrėjas turi visų pirma įveikti savo vidinius gniaužtus, aplinkos varžtus, pačias įvairiausias kliūtis. Čiurlionis yra nepakartojamas dar ir tuo, kad kiekvienas jo kūrinys – tai šviesa ir harmonija, tai viltis ir nesustabdomas kūrybos triumfas. Kiekvieną kartą su Philu eidami į sceną siekiame nukeliauti tą kelią.

Čiurlionis mūsų kelionėse yra ir mokytojas, ir įkvėpimo šaltinis – visą programą grindžiame jo garsine ir vizualine kūryba, o taip pat ir jo asmenybe. Kiekviena kelionė skirtinga, tai kviečia vis iš naujo ir iš naujo keliauti tuo savęs pažinimo ir išbandymo taku. Šį kartą eisime keturiese. Bus dar įdomiau: Justine ir Akvilė – tai dvi autentiškos menininkės, atsinešančios į bendrą kūrybos lauką savo nepakartojamas nuotaikas, charakteristikas, spalvas ir pajautas.“  

Kūrybinę projekto „Begaliniai horizontai” komandą sudaro keturi menininkai – Philas Vonas, elektronika, Rokas Zubovas, fortepijonas, Justine Ribière, viola da gamba, Akvilė Anglickaitė, videomenas, – visą savo gyvenimą ieškantys įvairių raiškos formų ir stilistikų bendrysčių, siekiantys atpažinti vidinius glūdinčius skirtingų kultūrinių ir socialinių patirčių bendrumus ir archetipinius bendražmogiškus ženklus, leidžiančius susikalbėti meninėmis pajautomis ir simboliais.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros institutas. Partneriai Lietuvoje VšĮ „Impetus musicus“, M. K. Čiurlionio namai Vilniuje, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatras, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla, knygynų tinklas „Vaga“. Partneris Prancūzijoje Laboratoire Chromatique Productions.

2024.04.18 17:30 Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos koncertų salė, Varėna
2024.04.19 18:00 Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatras, Vilnius

Bilietus platina Bilietai.lt

Dialogai su Čiurlioniu: Pianistais Petro Bondaru (Ukraina) ir Kristianu Riisageriu (Danija) 2024-03-25

M. K. Čiurlionio namuose ketvirtus metus vykdomas muzikinis projektas „Dialogai su Čiurlioniu“, inicijuojantis užsienio šalių atlikėjų įsitraukimą į Lietuvos muzikos pasaulį, kviečia į 2024 m. pavasario sezono koncertus su pianistais Petro Bondaru (Ukraina) ir Kristianu Riisageriu (Danija).

Balandžio 11 d., ketvirtadienį, 18 val. ciklo atidarymo vakaro programoje atlikėjas Petro Bondaras derins dviejų skirtingų epochų kūrinius: J. S. Bacho ir J. Haydno muziką atliks greta kitų dviejų amžininkų C. Debussy ir M. K. Čiurlionio.

Balandžio 25 d., ketvirtadienį, 18 val. pirmą kartą M. K. Čiurlionio namuose pasirodysiantis atlikėjas Kristianas Riisageris, „Gradus“ mokyklos Orhuse (Danija), „Hanns Eisler“ (Berlynas) bei Karališkosios akademijos (Danija) absolventas atliks C. Nielsen, M.K. Čiurlionio ir J. Brahms kūrinius.

Reguliariai užsienio koncertų salėse ir įvairiuose festivaliuose pasirodantys pianistai šį kartą išskirtinai M. K. Čiurlionio namų prašymu parengtas koncertines programas, į kurias įtraukti ir M. K. Čiurlionio kūriniai, atliks Vilniaus publikai. Kviečiame nepraleisti išskirtinės progos išgirsti šiuos fortepijoninės muzikos talentus M. K. Čiurlionio namuose. Bilietus platina Bilietai.lt

Tęstiniame, nuo 2020 m. M. K. Čiurlionio namų vykdomame muzikiniame projekte – koncertų cikle „Dialogai su Čiurlioniu“ – savo muzikines programas, interpretacijas ir mintis jau pristatė kelios dešimtys tarptautinės fortepijoninės muzikos scenos solistų, taip pat duetai ir kolektyvai. Programos, sulaukusios itin didelio susidomėjimo, atliktos ir kituose, nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ partnerių, miestuose. Projekto gyvavimo metu įvyko ir pasaulinė premjera – kompozitoriaus ir smuikininko Mihkelio Keremo (Estija) drauge su pianistu Roku Zubovu pagal Čiurlionio sonatos smuikui ir fortepijonui eskizus sukurto naujo kūrinio „Neatsisveikinęs“ pristatymas.

„Dialogų su Čiurlioniu“ atlikėjų geografija iš tiesų įspūdinga. 2023 metais cikle dalyvavo mokslininkė Sara Crombach (Olandija), muzikologas, kompozitorius Charris Efthimiou (Graikija), fortepijoniniai duetai „Wasko“ (Lenkija) ir „Miroirs“ (Italija), Augusto Gocento (violončelė) ir Gabrielės Sutkutės (fortepijonas) duetas, solistai Johanas Randvere (Estija), Andrew Brownellas (JAV) ir Athina Giliopoulou (Graikija). 2022 metais pasirodė Gustavas Piekutas (Danija), fortepijoninis Vilijos Poškutės ir Tomo Daukanto duetas. Džiazines programas atliko Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) drauge su Janu Maksimovičiumi (saksofonas) bei svečiai iš Latvijos trio „Equanimity“: Janis Rubikis (kontrabosas), Edgars Cirulis (fortepijonas) ir Rudolfs Dankfelds (mušamieji). Specialiai projektui buvo suburtas jungtinis styginių kvartetas „ČiurLys“: Nikita Nekh, smuikas (Ukraina), Natalia Radkova, smuikas (Ukraina), Ugnė Gaučiūtė, altas (Lietuva), Gaudas Paulius Krištaponis, violončelė (Lietuva). 2021 ir 2020 metais M. K. Čiurlionio namų publika ir Vilniaus miesto svečiai mėgavosi Peterio Laulo (Estija), Urio Brenerio (Izraelis), Alexanderio Panizzos (Kanada), Dmitryjaus Mayborodos (Vokietija), Steno Lassmanno (Estija), Mariuszo Drzewickio (Lenkija) rečitaliais.

Ketvirtus metus vykdomas M. K. Čiurlionio namų projektas sėkmingai prisideda prie užsienio šalių atlikėjų įtraukimo į Lietuvos muzikos pasaulį. Projekte dalyvavę atlikėjai, įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą ir juos atlikdami kitose tarptautinėse scenose, garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Partneris knygynų tinklas VAGA

Muzikinio projekto „Begaliniai horizontai” premjeros Varėnoje ir Vilniuje

Kviečiame į muzikinio projekto „Begaliniai horizontai” (pranc. „Horizons Infinis“), įtraukto į Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programą, pristatymą – premjeras Varėnoje ir Vilniuje.

2024-04-18 17:30 VARĖNA
J. Čiurlionytės menų mokyklos Koncertų salė (Vytauto g. 29).
Įsigyti bilietus

2024-04-19 18:00 VILNIUS
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatras (T. Kosciuškos g. 11).
Įsigyti bilietus

Atlikėjai:
> Rokas Zubovas, fortepijonas
< Phil Von, elektronika
> Justine Ribiere, elektrinė viola da gamba
< Akvilė Anglickaitė, video

Pianistas Rokas Zubovas ir prancūzų elektroninės muzikos kūrėjas Phil Von, vedami meilės ir pagarbos didžiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio kūrybai ir asmenybei, drauge muzikuoja nuo 2018 metų. Jų naujausias darbas „Begaliniai horizontai“ (pranc. „Horizons Infinis“), sukurtas drauge su elektronine viola da gamba griežiančia Justine Ribiere iš Prancūzijos ir video instaliacijas sukūrusia lietuvių menininke Akvile Anglickaite, yra įtrauktas į Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programą.

Šios muzikinės programos pagrindas – Čiurlionio kūrybinis palikimas, jo idėjų ir simbolių pasaulis, naujoviškai interpretuojamas ir įprasminamas keturių labai skirtingų menininkų.

Atliepiant Čiurlioniui tokį svarbų nuolatinio atsinaujinimo ir modernių ieškojimų bei menų bendrystės poreikį, unikalus kūrėjų kvartetas scenoje pasitelkdamas gyvas garso ir vaizdo improvizacijas, klausytojus ves simbolinių meditatyvių garso peizažų takais, kiekvieną kartą atsiskleidžiančiais vis kitokiais kūrybiniais sceniniais atradimais. 

Plačiau apie projektą: Naujas Phil Von ir Roko Zubovo muzikinis projektas „Begaliniai horizontai“

Projektą dalinai finansuoja:
Lietuvos kultūros institutas

Partneriai Lietuvoje:
Impetus musicus
M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

Partneris Prancūzijoje:
Laboratoire Chromatique Productions

„M. K. Čiurlionis. Kelias link garsovaizdžių“ | Sonata ir Rokas Zubovai 2024-01-24

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventę, kviečiame į fortepijoninio dueto „Duo Zubovas“ daugiadisciplinės programos „M. K. Čiurlionis. Kelias link garsovaizdžių“ koncertus Vilniuje ir Visagine.

2024.02.15 18:00 M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje
(Fortepijonis duetas Sonata ir Rokas Zubovai).
2024.02.16 16:00 Visagino kultūros centre
(Koncerto metu M. K. Čiurlionio kūrinius atliks ir jaunieji VKMA talentai: Darina Čepiolkina (fortepijonas, mokytoja Natalja Beločkina) ir Marija Kaleničenko (fortepijonas, mokytoja Karina Gurina).

Šioje Sonatos ir Roko Zubovų dueto programoje visi trys Čiurlionio saviraiškos keliai yra integruotai pristatomi, atskleidžiant kūrėjo unikalų daugiaplaniškumą, o taip pat nubrėžiant meteoriškai greitą jo stiliaus raidą bei nepaprastą estetinį ir stilistinį brendimą. Programa apima penkis svarbiausius tematinius Čiurlionio kūrybos laukus, atsiskleidžiančius per žodinę, muzikinę ir vaizdinę raišką. Trijų skirtingų saviraiškos formų suderinimas programoje panardina klausytoją į magišką Čiurlionio kūrybos pasaulį, pabrėžia autoriaus unikalias pastangas atskleisti menų vienybės idėją, nužymi jo kūrybinį kelią link daugiaplanių garsovaizdžių.    

Pianistai Rokas ir Sonata Zubovai pristatė programą „M. K. Čiurlionis. Kelias link garsovaizdžių“ festivaliuose, tarptautiniuose simpoziumuose, koncertų salėse ir akademinėse erdvėse JAV, Kanadoje, Argentinoje, Urugvajuje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Belgijoje, Anglijoje, Airijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje ir Rusijoje. 

Koncertai nemokami.

Muzikinė misterija „Peras Giuntas susitinka Čiurlionį“ – sugrįžta 2024-01-23

Pirmą kartą 2023 metų vasarą, Sofijos festivalio metu, Kulių kultūros centre ir Vilniaus rotušėje debiutavęs tarptautinis projektas „Peras Giuntas susitinka Čiurlionį“ sugrįžta. Šį kartą mistinis dialogas tarp dviejų ryškių asmenybių – norvegų dramaturgo Henriko Ibseno sukurto Pero Giunto ir lietuvių tautos genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio – suskambės M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje ir Telšių ješivoje Telšiuose, jį pritaikius kameriniam atlikimui.

Misterijos „Peras Giuntas susitinka Čiurlionį“ muzikinę dalį atliks fortepijoninis Sonatos Zubovienės ir Roko Zubovo duetas, o ištraukas iš dramos „Peras Giuntas“, Čiurlionio laiškų, dienoraščių ir straipsnių fragmentų skaitys aktorius Aleksas Kazanavičius

Koncerto kalendorius:
2024.02.06 18:00
M. K. Čiurlionio namai (Savičiaus g. 11, Vilnius). Koncertas nemokamas;
2024.02.10 17:00 Telšių ješiva (Iždinės g. 11, Telšiai). Koncertas mokamas.
(Bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt ir Telšių ješivos kasoje.)

Atlikėjai:
Aktorius Aleksas Kazanavičius
Sonata Zubovienė, fortepijonas
Rokas Zubovas, fortepijonas

Renginys yra projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“ dalis. Šis projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Kartu už žaliąją, konkurencingą ir įtraukią Europą!

Projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“ vykdytojas – Kulių krašto bendruomenė „Alantas“.


Apie projektą:

„Peras Giuntas susitinka Čiurlionį“ – dviejų kultūrų, dviejų muzikinių stilių ir personažų susitikimas amžinųjų vertybinių vardiklių paieškoje. Renginio premjera vyko 2023 m. liepos 1 d. Kulių kultūros centreliepos 2 d. Vilniaus rotušėje.

Koncerte-misterijoje skleidžiasi mistinis dialogas tarp dviejų ryškių asmenybių – norvegų dramaturgo Henriko Ibseno sukurto apie neeilinius žygius svajojančio bebaimio Pero Giunto ir mūsų tautos genijaus, kompozitoriaus, dailininko, simbolizmo ikonos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio. Judviejų dialogą nuspalvina šiam pastatymui susibūręs unikalus Norvegijos, Lietuvos ir Estijos muzikų ansamblis „Nepaklusnieji“, gyvai atliekantis norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego muziką iš spektaklio „Peras Giuntas“, M. K. Čiurlionio muzikinių kūrinių ištraukas bei specialiai festivaliui sukurtą estų kompozitoriaus Mihkelio Keremo kūrinį „Journey of the Soul“ („Sielos kelionė“). Programą praturtina aktoriaus Alekso Kazanavičiaus skaitomi Čiurlionio laiškų ir dienoraščių fragmentai bei ištraukos iš H. Ibseno dramos „Peras Giuntas“.

Misteriją atlieka tarptautinis muzikantų ansamblis. Sivert Holmen (Hardangerio smuikas, Norvegija), Ingrid Lingaas (langleikas, Norvegija), Ingrid Standal (melodeonas, Norvegija), Mihkel Kerem (smuikas, Estija), Natania Hoffman (violončelė, JAV), Vytautas Oškinis (fleita, Lietuva), Žilvinas Brazauskas (klarnetas, Lietuva), Monika Kiknadzė (altas, Lietuva), Sonata Zubovienė (fortepijonas, Lietuva), Rokas Zubovas (fortepijonas, Lietuva). Dirigentas – Vegard Nielsen (Norvegija). 

Kūrybinė komanda:
Idėjos ir scenarijaus autorius Rokas Zubovas
Kompozitorius Mihkel Kerem
Dirigentas Vegard Nielsen
Režisierė Livija Krivickaitė
Kostiumų dailininkė Renata Valčik
Vaizdo projekcijų autorė Akvilė Anglickaitė
Šviesų dailininkas Valdas Latonas
Garso režisierius Giedrius Kriūnas

„Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“ 2023-12-13

Gruodžio 27, 28, 29 ir 31 dienomis M. K. Čiurlionio namai, įsikūrę Savičiaus gatvės 11 numeriu pažymėtame name, kviečia į šventinį koncertų ciklą „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“. Vis labiau jaučiant artėjančių švenčių pradžią, kviečiame susipažinti su ciklo atlikėjais ir sužinoti, kas karaliaus M. K. Čiurlionio namų muzikos salone tarp Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų magiškai spragsint Namų židiniui.

Palydint senuosius metus, pirmuoju ciklo koncertu Čiurlionio namuose pianistai Rokas Valuntonis ir Neringa Valuntonytėklausytojus nuskraidins į žavingą svajonių, pasakų, pasakėčių ir padavimų pasaulį. Koncerto pradžioje daugelyje tarptautinių konkursų laureatais tapę, tarptautines koncertines karjeras plėtojantys pianistai pasirodys kaip solistai, o antroje koncerto „Kalėdų nakties istorijos“ dalyje skambins drauge, sukurdami tik šeimoje atrandamą jaukią šventinių svajonių ir pasakų atmosferą.

Antrieji į M. K. Čiurlionio namų fortepijono salę žengs, neabejotinai, šiuo metu vienas ryškiausių ir garsiausių Lietuvos improvizacinės muzikos ir džiazo kūrybinių tandemų – pianistas Dmitrijus Golovanovas ir saksofonininkas Janas Maksimovičius. Duetas, savo meistriškumu užburiantis klausytojus, per pastaruosius 20 metų scenoje sukūrė daugybę stebuklingų, trapių ir jaudinančių „šią akimirką“ gimstančių muzikinių šedevrų. Gyvas muzikinis bendravimas su klausytoju „čia ir dabar“, kiekvienos sekundės išgyvenimas ir čia pat gimstanti muzika žadama muzikinėje programoje „1000 mūsų gyvenimo sekundžių“.

Specialiai trečiajam „Stebuklų vakarui“ susibūręs pianistų Justo Šerveniko ir Jurgio Aleknavičiaus duetas keturiomis rankomis atliks iš fortepijono duetų aukso fondo parengtą programą „Muzika dviem“, apimančią pačias įvairiausias stilistines ir emocines erdves nuo Beethoveno iki Gershwino. Abu muzikai yra sulaukę Lietuvos ir užsienio fortepijono muzikos mylėtojų dėmesio ir pripažinimo bei išsiskiria muzikine filosofija, gebėjimu atrasti balansą tarp technikos ir intelekto.

Šventinį koncertų ciklą užbaigs koncertas „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“. Naujųjų Metų išvakarėse trumpam stabtelėti ir pažvelgti į metų kaitą iš platesnės – Kosmoso – perspektyvos pakvies fortepijoninis Sonatos ir Roko Zubovų duetas. Dvidešimt penkerius metus drauge muzikuojantys pianistai klausytojus ves Saulės sistemos planetų trajektorijomis ir fantastiniais Zodiako žvaigždynų takais.

Kokią žinią ir kokius patyrimus jie dovanos, atskleis keturi M. K. Čiurlionio namų „Stebuklų vakarai“. Šios keturios įvairiaspalvės muzikinės programos klausytojų gyvenimus praturtins nekasdieniais, legendomis ir svajonėmis apipintais skambesiais bei pakvies pasinerti į šventinį nakties šurmulį – nuo brėkšmos iki aušros. Lieka tik išsirinkti savo „Stebuklų vakarą“:

12.27 18:00 „Kalėdų nakties istorijos“: pianistai Rokas Valuntonis ir Neringa Valuntonytė.
12.28 18:00 „1000 mūsų gyvenimo sekundžių“: Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).
12.29 18:00 „Muzika dviem“: pianistai Jurgis Aleknavičius ir Justas Šervenikas.
12.31 18:00 „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“: pianistai Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas (išparduota).

Koncertų pertraukų metu klausytojai galės pasivaišinti vynu ir gaiviaisiais gėrimais. 
Bilietus platina Bilietai.lt

Vilniaus mylėtojų klube – Čiurlionis ir Vilnius 2023-12-07

Vilniaus mylėtojų klubas kviečia į susitikimą su M. K. Čiurlionio namų Vilniuje vadovu, pianistu Roku Zubovu, kuris papasakos apie vilnietiškąjį M. K. Čiurlionio laikotarpį.

Susitikimas vyks gruodžio 11 d., pirmadienį, 17 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje.

Pokalbio tema – M.K. Čiurlionis ir Vilnius. Daug metų praleidęs lenkiškoje kultūroje, 1906 m. pabaigoje M.K. Čiurlionis atvyko į Vilnių ir čia apsigyveno. Tai buvo trumpas, bet labai kūrybingas, intensyvus ir lietuviškas genijaus laikas. Jį ir aptarsime bibliotekos Didžiojoje salėje. Svečias atliks keletą M.K. Čiurlionio kūrinių.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Facebook

DUO ZUBOVAS: savo 25-ąjį sezoną užbaigs nauja koncertine programa „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“ 2023-11-10

Gruodžio 27, 28, 29 ir 31 dienomis M. K. Čiurlionio namai, įsikūrę Savičiaus gatvės 11 numeriu pažymėtame name, kviečia į koncertų ciklą „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“, kuriame pasirodys ir ciklą bei senuosius metus užbaigs fortepijoninis duetas Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas (Duo Zubovas).

Magiškai spragsint namų židiniui, duetas kvies Naujųjų Metų išvakarėse trumpam stabtelti ir pažvelgti į metų kaitą iš platesnės – Kosmoso – perspektyvos. Vakaro koncerte, muziką praplečiant vaizdais, klausytojai bus vedami Saulės sistemos planetų trajektorijomis ir fantastiniais Zodiako žvaigždynų takais. Kokią žinią, kokius patyrimus Naujųjų Metų vakarą dovanoja planetos ir žvaigždynai?  

Naujametinėje muzikinėje programoje susitiks fiziniai ir metafiziniai metų kaitos ženklai. Kompozitoriai-amžininkai, lietuvis M. K. Čiurlionis ir britas G. Holstas, skirtingais kampais žvelgia į sferų muziką ir metų ciklą. Čiurlionio žiūros taškas – tai simboliškai metafizinis Zodiako ciklas. Dvylika dailininko nutapytų ženklų, dvylika fortepijoninių kūrinių, kruopščiai atrinktų pianisto Roko Zubovo, kurs meditatyvų dialogą tarp tapybos ir muzikos, išryškins kiekvieno Zodiako ženklo mistiškas savybes. G. Holsto „Planetos“ – tai fizinis, bet ne mažiau simboliškas Saulės sistemos metų ciklas, kuriame kiekvienai planetai suteikiamas vis kitas pranašingas vaidmuo.

Koncerte skambėsiančią kompozitoriaus autorinę versiją dviem fortepijonams papildys filmuoti Saulės sistemos planetų vaizdai, kuriantys dialogus tarp planetų realybės ir kompozitoriaus fantazijos.

Koncerto „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“ programa:

I dalis
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911)
„Saulė eina Zodiako taku“:
„Avinas” (VL 272)
„Jautis” (VL 252)
„Dvyniai“ (VL 295-6)
„Vėžys“ (VL 303)
„Liūtas“ (VL 220)
„Mergelė“ (VL 250)
„Svarstyklės“ (VL 267)
„Skorpionas“ (VL 257)
„Šaulys“ (VL 189)
„Ožiaragis“ (VL 333)
„Vandenis“ (VL 305)
„Žuvys“(VL 310)

II dalis
Gustav Holst (1874–1934)
The Planets – „Planetos“, op. 32:
Mars, The Bringer of War – „Marsas, karo nešėjas“
Venus, The Bringer of Peace – „Venera, taikos nešėja“
Mercury, The Winged Messenger – „Merkurijus, sparnuotasis pasiuntinys“
Jupiter, The Bringer of Jollity – „Jupiteris, linksmybių nešėjas“
Saturn, The Bringer of Old Age – „Saturnas, senatvės nešėjas“
Uranus, The Magician – „Uranas, magas“
Neptune, The Mystic – „Neptūnas, mistikas“

Sonatos ir Roko Zubovų fortepijoninis duetas „gimė“ 1997-aisiais. Duetas koncertavo didžiuosiuose JAV ir Kanados miestuose, Argentinoje ir Urugvajuje, daugelyje Europos šalių (Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, Serbijoje, Ukrainoje), o taip pat Azijos šalyse – Irane ir Pietų Korėjoje.

Zubovų duetas koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Baltarusijos valstybiniu simfoniniu orkestru, Chersono simfoniniu orkestru, Kauno simfoniniu orkestru, Šiaulių, Klaipėdos, Šv. Kristoforo ir Kaliningrado filharmonijos kameriniais orkestrais, Vilniaus valstybiniu styginių kvartetu, Čiurlionio kvartetu, choru „Jauna muzika“, „Aukuro“, „Aidijos“, Vilniaus universiteto ir „Dainavos“ (Čikaga) chorais. S. ir R. Zubovai atliko daugiau kaip 10 skirtingų kompozitorių kūrinių, sukurtų duetui, pasaulines premjeras.

Gruodžio 31 d., sekmadienį, 18 val.
Naujametinis koncertas „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“ | Pianistai Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas.
Bilietus platina ➤ Bilietai.lt
Facebook

Ciklo „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“ (2023 m.) koncertai:

12.27 18:00 „Kalėdų nakties istorijos“: pianistai Rokas Valuntonis ir Neringa Valuntonytė.
12.28 18:00 „1000 mūsų gyvenimo sekundžių“: Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).
12.29 18:00 „Muzika dviem“: pianistai Jurgis Aleknavičius ir Justas Šervenikas.
12.31 18:00 „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“: pianistai Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas

Koncertų pertraukų metu klausytojai galės pasivaišinti vynu ar gaiviaisiais gėrimais. 

Rengėjas: M. K. Čiurlionio namai