Roko Zubovo (fortepijonas) ir Phil Von (elektronika, vokalas) projektas „Eiti ramybėn“

„Tie tatai kompozitoriai, plėtodami muziką, iš dainelės pagamina dainą, iš dainos simfonijos kompoziciją ir auklėja tikrai kultūrinę muziką” – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Rokas Zubovas & Phil Von © Mindaugas Jokubauskas

Šiais sudėtingais visuotinio netikrumo laikais nėra paprasta išlaikyti orumą ir dvasinę ramybę. Puikiai išsilavinęs ir jautrus menininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875-1911) sunkiais gyvenimo momentais paguodą ir atramą rasdavo lietuvių liaudies muzikoje. Amžiais nugludintose melodijose ir sąskambiuose klasikas apčiuopė universalumą, puikiai tinkantį ir naujesnių laikų žmonėms. Jis ne tik pats entuziastingai kūrė naują, tuo metu labai modernią muziką liaudies muzikos pagrindu, bet ir ateities menininkus įpareigojo tęsti šį darbą.

Šį pavedimą nuosekliai vykdo vienas žymiausių pasaulio M.K. Čiurlionio muzikos žinovų ir atlikėjų, jo proanūkis, pianistas Rokas Zubovas. Jis įrašė ir išleido daugybę albumų su M.K. Čiurlionio muzika, įskaitant monumentalią šešių kompaktinių plokštelių antologiją su knyga „M.K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui“. Kaip solistas, įvairių kamerinių ansamblių bei fortepijoninio dueto „Duo Zubovas“ narys, pianistas sėkmingai koncertavo daugelyje Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalių.  

2018 metais Rokas Zubovas susipažino su jau kelis metus Vilniuje gyvenančiu prancūzų elektroninės ir teatro muzikos kūrėju ir aktoriumi Philu Vonu.

Ankstesnėje  Philo Vono muzikoje, ypač jo grupės „Von Magnet“ įrašuose, jaučiasi stipri flamenko ir kitų liaudies muzikos stilių įtaka, todėl kritikai ją pavadino electro-flamenco. Gyvendamas Vilniuje, Philas Vonas sukūrė ir dažnai gyvai atlieka lietuvių liaudies muzikos ir Lietuvos neo-folk atlikėjų įrašų elektroninių interpretacijų programą. 2019 metais jis prodiusavo solinį kompozitoriaus Algirdo Klovos albumą „Versmės tėkmė“.  

Netrukus duetas pristatė programą, kurioje M.K. Čiurlionio lietuvių liaudies dainų motyvais sukurtos pjesės fortepijonui, suskamba laisvesnėje, šiuolaikinėje Roko Zubovo interpretacijoje. O Phil Von įvairiais elektroniniais prietaisais gyvai transformuoja fortepijono garsą ir papildo jį natūraliais gamtos bei elektroninių instrumentų garsais. Patalpinti į skaitmeninę futuristinę terpę elektroniniais efektais transmutuoti liaudies muzikos prisotinti fortepijono akordai suskamba kaip kosminis orkestras. 

Jie tarsi ieško būdų itin intensyvioje, agresyvioje kasdienybėje rasti kelią į dvasinę pusiausvyrą, todėl projekto autoriai pavadino jį „Eiti ramybėn“.

Programos įrašai buvo panaudoti keliais tarptautiniais apdovanojimais įvertintos M.K. Čiurlionio paveikslų motyvais sukurtos interaktyvios virtualios realybės instaliacijos „Angelų takais“ garso apipavidalinimui.

Rokas Zubovas ir Phil Von „Eiti ramybėn“. Koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Projekto „Eiti ramybėn“ programa išleista viniline plokštele ir skaitmeniniu formatu

Riboto leidimo vinilinė plokštelė
+ skaitmeninis albumas

Rokas Zubovas (fortepijonas)
Phil Von (elektronika, vokalas)

Albumo leidėjas VšĮ Muzikos zona
Projekto rėmėjas – AGATA 

2021 m. | Įsigyti galite ČIA.

Įrašai:

Introduction (Oi lekia lekia VL 273). 
Lost Horizon (Aš pasėjau rūtelę VL 280). 
The Storm Within (Prelude in D minor VL 256). 
Last Spring (Oi, giria, giria VL 276). 
Higher Zenith (Išėjo mergelė VL 278).
Autumn Tones (Subatos vakarėlį VL 286). 
Winter Reign (Ar vėja pūtė / Vienam kiemely VL 274). 
Kissed by Dawn (Bėkit, bareliai VL 279). 
Serenity/Ramybė (remiantis Mindaugo Urbaičio kompozicija). 
Scent of Dusk (Šlama vilneliai).