LEGENDOS

M. K. Čiurlionis ir keturi šiandienos Lietuvos kompozitoriai – Anatolijus Šenderovas, Vidmantas Bartulis, Vytautas Barkauskas ir Faustas Latėnas – penki išskirtiniai, nesupainiojami balsai, penki žvilgsniai į lietuvišką tapatybę.

Montažas: Jonas Šopas.

GROJARAŠTIS

FORTEPIJONINĖ VASARA

ČIURLIONIO ETIUDAI

2021 metais Impetus Musicus kartu su partneriu M. K. Čiurlionio namai VilniujeYouTube“ kanalo žiūrovams pristatė trisdešimties epizodų muzikinę-edukacinę laidą „M. K. Čiurlionio etiudai su pianistu Roku Zubovu“, kviečiančią detaliau įsigilinti į dinamišką ir spalvingą M. K. Čiurlionio kūrybos pasaulį.

Edukacinės vaizdo pamokos kviečia keliauti skirtingais M. K. Čiurlionio gyvenimo etapais, pristato turtingą kūrėjo muzikos kūrinių laboratoriją, kūrybos ypatumus ir stiliaus raidą. Čia plačiai praskleidžiama Čiurlionio kūryboje vyravusi lietuviškoji programa, pristatomas kūrėjo savitumas, jo santykis su supančiu pasauliu ir tvėrėju, laipsniškai nubrėžiama nutolimo nuo romantiškosios tradicijos trajektorija ir kiti svarbūs Čiurlionio kūrybos laboratorijos aspektai.

Pianistas Rokas Zubovas šiuose trumpuose Čiurlionio namų „YouTube“ kanalui kurtuose epizoduose dalinasi savo įžvalgomis apie Čiurlionio kūrybą, menininko gyvenimo aplinkybes, laikmetį ir skambina savo prosenelio fortepijoninius kūrinius.

Edukacinė laida pritaikyta savarankiškam mokymuisi.
Laidos epizodų kalba – lietuvių (su angliškais subtitrais).
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Grojaraštis

Eiti ramybėn

Jie tarsi ieško būdų itin intensyvioje, agresyvioje kasdienybėje rasti kelią į dvasinę pusiausvyrą, todėl projekto autoriai – Rokas Zubovas ir Phil Von – pavadino jį „Eiti ramybėn“. Papildomai studijoje apdoroti koncertiniai įrašai buvo panaudoti keliais tarptautiniais apdovanojimais įvertintos M.K. Čiurlionio paveikslų motyvais sukurtos interaktyvios virtualios realybės instaliacijos „Angelų takais“ garso apipavidalinimui.

Rokas Zubovas (fortepijonas) ir Phil Von (elektronika, balsas) „Eiti ramybėn“ koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Komanda:
Muzikos produkcija – Phil Von
Įgarsinimas, garso įrašymas ir vaizdo montažas – Giedrius Kriūnas 
Įrašo garso korekcijos – Aivaras Onaitis
Apšvietimas – Norvydas Birulis
Grafinis dizainas – Mindaugas Jokubauskas 
Operatoriai: Lukas Sinkevičius, Andrius Seliuta, Rimas Gruzdas 
Prodiuseris – Dovydas Bluvšteinas