id_80693

Kamerinės muzikos koncertų ciklas TANGO KARO METU skiriamas Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-osioms metinėms ir didžiojo Vilniaus išminčiaus Gaono metams paminėti.

Koncertinė programa TANGO KARO METU į vieną ansamblį subūrė muzikus, įsitikinusius, kad muzikos kalbos pagalba galima dalintis labai svarbiomis įžvalgomis apie pačius reikšmingiausius patyrimus, ir siekiančius, kad muzikiniai koncertai būtų ne vien smagi pramoga, bet taip pat suvirpintų ir pačias jautriausias klausytojų sielos kerteles.

Programa apjungia dešimties kompozitorių kūrinius. Programoje atrado vietą muzika, sukurta Ispanijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Moravijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Olandijoje, Vokietijoje. Čia susipynė tango, valso, polkos, lopšinės, dainos ir kamerinė muzika.

Ši puošni, labai stilistiškai įvairi muzikinė puokštė, yra suvienyta vieno vardiklio: visi kūrinių autoriai kompozitoriai tapo dviejų didžiųjų dvidešimtojo amžiaus beprotybių – pasaulinių karų – aukomis. Kai kurie jų mirė koncentracijos stovyklose, kiti – apkasuose ar apgultuose miestuose, vienas jų paskendo torpeduotame laive. Visus šiuos kompozitorius vienija ir tai, kad kiekvienas jų savo gyvenime tryško kūrybos džiaugsmu, o savo muzika dalinosi su įvairiausių tautybių žmonėmis.

Koncertine programa TANGO KARO METU atlikėjai siekia, kad kiekvienas pajustume šioje šviesioje, emocingoje muzikoje kompozitorių troškimą gyventi ir kurti grožį.

ATLIKĖJAI

RAFAILAS KARPIS (tenoras)
VYTAUTAS SRIUBIKIS (fleita)
ŽILVINAS BRAZAUSKAS (klarnetas)
RASA VOSYLIŪTĖ (smuikas)
MONIKA KIKNADZĖ (altas)
NATANIA HOFFMAN (violončelė)
SONATA ZUBOVIENĖ (fortepijonas)
ROKAS ZUBOVAS (fortepijonas)

PARTNERIS

Tytuvenu festivalio logotipas

RĖMĖJAS

LTK_Logotipas_Juodas be fono(2)