„LEGENDOS” – Lietuvių kompozitorių muzika violončelei ir fortepijonui 2021-09-14

2021 m. rugsėjo 28 d. 19 val. koncertas „Legendos“: Gleb Pyšniak (violončelė) ir Rokas Zubovas (fortepijonas) fortepijonų salone „Organum“, Savanorių pr. 1, Vilnius

Bilietus platina Bilietai.lt

XIX-XX amžių sandūroje, įsimylėjęs lietuvišką peizažą, dainas, tradiciją ir senąsias legendas, M. K. Čiurlionis ėmėsi kurti lietuviškos muzikos tapatybę ir pradėjo rašyti jos dvasinę istoriją. Koncertas „Legendos“, tai žvilgsnis į šią dvasios istoriją XX-XXI amžių sandūroje. 

Anatolijus Šenderovas, Vidmantas Bartulis, Vytautas Barkauskas ir Faustas Latėnas. Keturios labai skirtingos asmenybės, kurių kiekviena pastaraisiais dešimtmečiais buvo neatsiejama Lietuviškos muzikinės tapatybės dalimi. Viena savybė, vienijusi šiuos kompozitorius – tai kūrybinė drąsa ir savo individualaus balso puoselėjimas. Kiekvieno iš šių keturių kompozitorių kūrinį galima pažinti jau iš pirmųjų garsų, o jų dalyvavimas Lietuvos kultūros lauke apėmė ir muziką kino filmams, ir muziką teatrams, ir pačią įvairiausią pedagoginę ir organizacinę veiklą. 

M. K. Čiurlionis ir keturi šiandienos Lietuvos kompozitoriai, keturi išskirtiniai, nesupainiojami balsai, keturi žvilgsniai į lietuvišką tapatybę. Skirtingos apimties, skirtingo žanro kūriniai violončelei ir fortepijonui, o kiekvienas jų – tai savitas garso kosmosas, bylojantis apie supančio pasaulio prasmes, atskleidžiantis paslaptingą grožį, pasakojantis įstabią legendą. 

Gleb Pyšniak – dar būdamas 14 metų, kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir kt.

Pianistas Rokas Zubovas labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, net suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7-9 temines kamerinės muzikos programas. 

Violončelininkas Gleb Pyšniak ir pianistas Rokas Zubovas kviečia klausytojus į kelionę, į vieną „Legendą“ apjungiančią lietuviškos muzikos pradžios atšvaitus ir keturių iškilių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių balsus.     

PROGRAMA:

Anatolijus Šenderovas (1945-2019)

Dvi Sulamitos giesmės

Vidmantas Bartulis (1954-2020) 

Palydžiu iškeliaujantį draugą ir mes paskutinį kartą žiūrime į apsnigtus vasario medžius…

M. K. Čiurlionis (1875-1911)

Kūriniai violončelei ir fortepijonui (adaptuoti Juozo Čelkausko)

Vytautas Barkauskas (1931-2020)

Suite de Concert Op. 98

 1. Impetuoso
 2. Calmo, con dolore
 3. Scherzo, con grazia
 4. Quasi tranquillo
 5. Affetuoso – Hommage à Stasys Lozoraitis

Faustas Latėnas (1956-2020)

Sonata violončelei ir fortepijonui

I. Ramiai, plaukiančiai

II. Gyvai

III. Andante

Gleb Pyšniak, violončelė

Rokas Zubovas, fortepijonas

Facebook

56-osios „Fortepijoninės muzikos vasaros“ uždarymo koncertas „Vasaros suvenyrai“ 2021-08-27

Šį šeštadienį, rugpjūčio 28 d. 16 val., M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose baigiasi 56-oji „Fortepijoninės muzikos vasara“.

Baigiamajame vasaros ciklo koncerte fortepijoninis duetas Sonata ir Rokas Zubovai pristatys nuotaikingą programą „Vasaros suvenyrai“, kurioje skambės Liudviko van Bethoveno, Edvardo Griego ir amerikiečių kompozitoriaus Samuelio Barberio kūriniai fortepijonui keturioms rankoms, o programą vainikuos M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ transkripcija fortepijonui keturioms rankoms. 

2021 metų vasarą muzikos mylėtojai poetiškajame M. K. Čiurlionio namų-muziejaus obelų sode išgirdo jau dvidešimt koncertų. Šios vasaros koncertų atlikėjų pajėgos labai išsiplėtė: artėjant 150-osioms M. K. Čiurlionio metinėms, organizatoriai siekia sudominti M. K. Čiurlionio muzika ir jaunuosius atlikėjus, ir pripažintus užsienio šalių pianistus. Todėl šiemet koncertuose savo talentą demonstravo talentingiausi nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos moksleiviai, ir visų kartų žymiausi Lietuvos pianistai, M. K. Čiurlionio tarptautinio pianistų konkurso laureatai, bei užsienio šalių – Estijos, Lenkijos, Rusijos – pianistai, pristatę temines programas, skirtas M. K. Čiurlionio ir savo šalių kompozitorių kūriniams. 

Taigi, kviečiame užsukti į sirpstančiais obuoliais kvepiantį sodą ir palydėti vasarą bei fortepijoninės muzikos sezoną su pianistais Sonata ir Roku Zubovais.

Šiemet koncertų ciklo organizatorių pastangas parėmė Lietuvos kultūros taryba, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Druskininkų miesto savivaldybė ir UAB „Viasana“. 

Facebook

„Fortepijoninės muzikos vasaros“ koncertuose – Čiurlionis pagal estų pianistą Lassmanną 2021-08-26

Pianistai Rokas Zubovas ir Sten Lassmann (Estija)

Baigiantis 56-ajam „Fortepijoninės muzikos vasaros“ koncertų ciklui, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namai Druskininkuose ir Vilniuje kviečia į estų pianisto Steno Lassmanno rečitalius. Trečiadienio vakarą ir ketvirtadienį vyksiantys koncertai – projekto „Čiurlionio dialogai“ dalis, kur užsienio šalių kūrėjai pristato M. K. Čiurlionio kūrybos interpretacijas, susiedami jas su sava kultūrine aplinka.

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje prieš išvykdamas į šio vakaro koncertą Druskininkuose M. K. Čiurlionio noktiurną skambina pianistas, Estijos muzikos ir teatro akademijos pedagogas Stenas Lassmannas. Pianistas prisipažįsta – iki šiol M. K. Čiurlionio niekada nebuvo grojęs.

„Ciklą „Marios“ žinojau jau kurį laiką, tai vienas žymiausių jo darbų. Norėdamas pažinti jį geriau, įtraukiau į šių rečitalių programą. Šis noktiurnas – viena gražiausių melodijų. Ją tiesiog būtina sugroti kiekvienam“, – įsitikinęs pianistas.

S. Lassmannas – pagrindinis estų klasikinės muzikos tėvu vadinamo kompozitoriaus Heino Ellerio kūrybos puoselėtojas ir tyrinėtojas. Todėl koncertuose skambės ne tik M. K. Čiurlionio, Johanno Sebastiano Bacho, Fryderyko Chopino, bet ir H. Ellerio kūryba.

Vienas žinomiausių H. Ellerio kūrinių, pavadinimu „Varpai“. Pianistas, lygindamas M. K. Čiurlionio ir H. Ellerio kūrybą, sako, kad, kalbant apie muzikos ekspresiją, kompoziciją, tarp kompozitorių jis mato daugiau skirtumų nei panašumų: M. K. Čiurlionis, anot jo, labiau ekspresyvus, jo stiprybė – muzikinės idėjos originalumas. H. Elleris – daugiau koncentravosi į detales, kompozicijos painumą. Tačiau kas tikrai abu juos sieja – buvo talentingi menininkai, įvaldę teptuką.

„Kai pradėjo Sankt Peterburge studijuoti kompoziciją, atsidėjo tik muzikai. Vis dėlto jo kabinete, buvo portretai Henrio Hainerio ir Ferenco Listo, kuriuos nutapė jis pats“, – sako S. Lassmannas.

S. Lassmano rečitaliai – tai pernai prasidėjusio projekto „Čiurlionio dialogai“ dalis, kuriuo M. K. Čiurlinio namai Vilniuje ruošiasi kompozitoriaus 150-osioms gimimo metinėms. Kviesdami užsienio šalių kūrėjus, siekiama M. K. Čiurlinio kūrybą kaip galima plačiau skleisti už Lietuvos ribų, jog ji būtų įtraukta į užsienio kūrėjų, kolektyvų repertuarus.

Pianistas Rokas Zubovas

„Girdime ir matome, kad Čiurlionio muzika vis labiau skinasi kelią. Štai prieš du metus Mirga Gražinytė atliko „Jūrą“ su Birmingemo simfoniniu orkestru. Pasirodo, tai pirmas „Jūros“ atlikimas Anglijoje. Tai Čiurlionis po truputį tampa autoriumi, kurį mūsų užsienio partneriai jau gali į bendrą gretą statyti su kitais 20 a. pr. kompozitoriais“, – teigia M. K. Čiurlionio namų Vilniuje vadovas Rokas Zubovas.

Kad į savo repertuarą nuo šiol įtrauks M. K. Čiurlionį, neabejoja ir S. Lassmannas.

Projektas „Čiurlionio dialogai“ dar šiemet pristatys ne vieno užsienio kūrėjo žvilgsnį į kompozitoriaus kūrybą, įkvėpusią juos ne tik per muziką, bet ir dailę.

Straipnis: Inesa Rinkevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

LRT Panorama reportažo įrašas

„ČIURLIONIO DIALOGAI“: Sten Lassmann rečitaliai Druskininkuose ir Vilniuje 2021-08-19

Paskutinį vasaros trečiadienį ir ketvirtadienį vyks vasariška fortepijoninės muzikos šventė  sujungsianti M. K. Čiurlionio namus Druskininkuose ir Vilniuje.

Baigiantis „56-ąjam Fortepijoninės muzikos vasaros“ koncertų ciklui, rugpjūčio 25 d. 19 val. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje, Druskininkuose ir tęsiant projektą „Čiurlionio dialogai“, rugpjūčio 26 d. 18 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje koncertuos pianistas, Estijos muzikos ir teatro akademijos fortepijono pedagogas, Sten Lassmann. Specialiai koncertams Lietuvoje pianistas parengė dviejų Baltijos šalių klasikų, Heino Ellerio ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio programą, kurioje, be šių kompozitorių, taip pat skambės J. S. Bacho ir F. Chopino muzika.

Pianistas studijavo Estijos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Ivari Ilja kl.), Nacionalinėje muzikos ir šokio konservatorijoje Paryžiuje (prof. Brigitte Engerer kl.) ir Londono karališkojoje muzikos akademijoje (Ian Fountain kl.), kur apgynė daktarinę disertaciją, kurios pagrindu tapo estų kompozitoriaus Heino Ellerio kūrybos tyrinėjimai. Nuo 2008 metų pianistas įrašinėja visą H. Ellerio kūrybą fortepijonui į 9 kompaktines plokšteles. Jis taip pat yra pelnęs Heino Ellerio muzikos premiją (2011), Estijos kultūros fondo metinę muzikos premiją (2015), o 2018 m. tapo Karališkosios muzikos akademijos (ARAM) bendradarbiu.

Pianistas yra koncertavęs prestižiškiausiose salėse, tokiose kaip „Glenn Gould Studio“ Toronte, „Purcell Room“ Londone, Čaikovskio konservatorijos Didžioji ir Mažoji salės Maskvoje, „Giuseppe Verdi“ konservatorijos didžioji salė Milane ir Uždrausto miesto koncertų salė Pekine, o Vilniaus ir Druskininkų klausytojai gales mėgautis šio išskirtinio pianisto talentu jau rugpjūčio 25 – 26 dienomis.

Koncertai:

2021.08.25 19.00 val.  M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose (koncertas įtrauktas į „56 Fortepijoninės muzikos vasara“ programą).

2021.08.26 18.00 val. M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

Facebook

PROGRAMOJE

 • Johann Sebastian BACH (1685-1750)

Itališkas koncertas, BWV 971

               Allegro

               Andante

               Presto

 • Heino ELLER (1887-1970)

Tema ir varijacijos h-moll (1939)

 • Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875-1911)

„Marios“

 • Heino ELLER

„Varpai“ (1929)

 • Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS

6 preliudai op. 33 (1909)

 • Frédéric CHOPIN (1810–1849)

Baladė Nr. 1 g-moll, op. 23

Organizatoriai

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

VšĮ „Impetus musicus“

M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose

Rėmėjai

Lietuvos kultūros taryba

Druskininkų miesto savivaldybė

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

UAB „Viasana“

„Nepaklusnieji“ Vilniuje pristato programą „Tango karo metu“ 2021-07-28

„Nepaklusniųjų“ ansamblio lyderis, pianistas Rokas Zubovas

Rugpjūčio 6 d. 19 val. Valdovų rūmų didžiojoje renesansinėje menėje „Nepaklusnieji“ pristato programą „Tango karo metu“. Programoje į vientisą muzikinę kelionę apjungti dešimties skirtingų Europos šalių kompozitorių kūriniai, brėžiantys labai įvairų, emocingą ir dažnai nenuspėjamą dvidešimtojo amžiaus pirmosios pusės Europos muzikinį peizažą. Šokis seka dainą, tango ritmas persipina su valsu, kurį tuoj pat permuša modernistiniai ieškojimai, lopšinę keičia liaudies daina, o po jos – vėl tango, ir visa tai nuspalvinta Europoje vykusių pasaulinių karų pašvaistėmis.

Programą pristato ansamblis „Nepaklusnieji“ – bendraminčių muzikų bendrija, kuri daugiau kaip prieš penkiolika metų Neringoje pradėjo festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet vis kitaip pindavosi muzikos ir ekologijos idėjos. Ansamblio credo: svarbiausias nepaklusnumas – tai atsisakymas paklusti rutinai, ir tikėjimas, kad muzika gali atverti pačius brangiausius dvasios klodus. Šių minčių vedami, muzikai nuolat atrasdavo nenuspėjamus kūrybinius sprendimus ir dovanodavo klausytojams neužmirštamus koncertinius patyrimus. 

„Ne veltui sakoma, kad muzika – tai sielos veidrodis. Jame, gerai įsiklausius, galime aiškiausiai išgirsti epochos balsą. Dvidešimtojo amžiaus pradžioje Europa šventė laisvės ir demokratijos šventę, bet taip pat pergyveno ir didžiausių istorijoje karinių kataklizmų išmėginimus. Mūsų programoje „Tango karo metu“ susipina šios nuotaikos. Joje ispanų, olandų, vokiečių, lenkų, anglų, čekų, rusų, austrų kompozitoriai kiekvienas savaip ieško grožio ir harmonijos… ir visi yra apsupti tų pačių istorijos negandų“ – apie programą pasakoja jos sumanytojas, „Nepaklusniųjų“ ansamblio lyderis, pianistas Rokas Zubovas.

Programoje „Tango karo metu“ drauge muzikuos tenoras, auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas LNOBT solistas Rafailas Karpis, smuikininkė, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisterė Rasa Vosyliūtė, vienas ryškiausių savo kartos klarneto virtuozų gyvenantis Berlyne Žilvinas Brazauskas, violončelininkė iš JAV Natania Hoffmann, pačiuose įvairiausiuose projektuose muzikuojantis LNOBT orkestro fleitininkas Vytautas Sriubikis,  LNSO altininkė Monika Kiknadzė ir labai ryškią kultūrinę vagą Lietuvoje rėžiantys pianistai Sonata ir Rokas Zubovai.

Smuikininkė Rasa Vosyliūtė, paklausta apie programos jai keliančias asociacijas, pakomentavo, kad „kova, medžioklė, kraujas, kančia lydi žmoniją nuo amžių pradžios… o meilė, muzika, šokis, grožis yra tiesiog mūsų, žmonių, prigimtinė savastis…“

Rugpjūčio 6 dieną 19 valandą „Nepaklusnieji“ valdovų rūmuose pristatys programą, kuri atspindi šią nuolatinę žmogaus egzistencinę kelionę link grožio ir šviesos. Koncertą rengia VšĮ „Impetus musicus“ drauge su VšĮ „Tytuvėnų festivalis“, o bilietus galima įsigyti bilietai.lt svetainėje.

BILIETAIČIA

FACEBOOK

TANGO KARO METU | Rafailas Karpis 2021-07-19

Dešimt šalių, dešimt kompozitorių, skirtingi balsai, skirtingos emocijos, skaudžiai panašūs likimai ir vienas visus apjungiantis nenumaldomas grožio ir harmonijos troškimas – TANGO KARO METUrugpjūčio 6 d. 19 val. Valdovų rūmuose.

Koncertinė programa TANGO KARO METU į vieną ansamblį subūrė muzikus, įsitikinusius, kad muzikos kalbos pagalba galima dalintis labai svarbiomis įžvalgomis apie pačius reikšmingiausius patyrimus, ir siekiančius, kad muzikiniai koncertai būtų ne vien smagi pramoga, bet taip pat suvirpintų ir pačias jautriausias klausytojų sielos kerteles.

ATLIKĖJAI

RAFAILAS KARPIS (tenoras)

VYTAUTAS SRIUBIKIS (fleita)

ŽILVINAS BRAZAUSKAS (klarnetas)

RASA VOSYLIŪTĖ (smuikas)

MONIKA KIKNADZĖ (altas)

NATANIA HOFFMAN (violončelė)

SONATA ZUBOVIENĖ (fortepijonas)

ROKAS ZUBOVAS (fortepijonas)

Bilietai jau prekybojewww.bilietai.lt

Facebook

Nepaklusnieji 2021-07-18

Nuo šiol visas naujienas galite sekti ir mūsų atnaujintoje Facebook paskyroje. Groja, kalba, vaidina #Nepaklusnieji – mes už nepaklusnumą, nes norime daugiau! Kviečiame prisijungti prie Nepaklusniųjų – tapti mūsų paskyros sekėju ir renginių dalyviu!

NEPAKLUSNIŲJŲ ansamblis – tai įvairiomis sudėtimis muzikuojantys atlikėjai, nevengiantys žanrų įvairovės. Ansamblio koncertuose jungiami teatriniai elementai, kinas, šokis ir žodis. NEPAKLUSNIEJI daugiausiai pasirodo įvairiose festivaliuose, pristatydami visada nenuspėjamas savo kūrybines programas. Naujausia programa „Tango karo metu“.

Pirmasis NEPAKLUSNIŲJŲ susibūrimas bendram projektui įvyko 2005 metais, Neringoje, kur pradėjo iki šių dienų vykstantį festivalį „Nepaklusniųjų žemė“ (dabar „N žemė“). Festivalio rėmuose, o vėliau ir kviestiniuose renginiuose pristatydavo iki dešimties teminių programų, kuriose derėjo įvairiausi muzikiniai stiliai ir žanrai. 

Kamerinės muzikos koncertas TANGO KARO METU Valdovų rūmuose 2021-07-15

Š. m. rugpjūčio mėn. 6 d. 19 val. Valdovų rūmuose (Didžioji renesansinė men.) vyks įspūdingas kamerinės muzikos koncertas TANGO KARO METU. Bilietai jau prekybojewww.bilietai.lt

ATLIKĖJAI

RAFAILAS KARPIS (tenoras)

VYTAUTAS SRIUBIKIS (fleita)

ŽILVINAS BRAZAUSKAS (klarnetas)

RASA VOSYLIŪTĖ (smuikas)

MONIKA KIKNADZĖ (altas)

NATANIA HOFFMAN (violončelė)

SONATA ZUBOVIENĖ (fortepijonas)

ROKAS ZUBOVAS (fortepijonas)

PROGRAMOJE

Skambės kompozitorių Carlo Sigmund Taube, Enrique Granados, Boris Golc, Hans Krása, George Butterworth, Dick Kattenburg, Marcel Lattès, Artur Gold, Salo Siegfried Translateur, Marshall Fine „Tango in Time of War“ kūriniai bei Antoine de Saint-Exupery tekstai.

Trukmė: 1 val. 15 min. (be pertraukos)

Koncertinė programa TANGO KARO METU į vieną ansamblį subūrė muzikus, įsitikinusius, kad muzikos kalbos pagalba galima dalintis labai svarbiomis įžvalgomis apie pačius reikšmingiausius patyrimus, ir siekiančius, kad muzikiniai koncertai būtų ne vien smagi pramoga, bet taip pat suvirpintų ir pačias jautriausias klausytojų sielos kerteles.

Programa apjungia dešimties kompozitorių kūrinius. Programoje atrado vietą muzika, sukurta Ispanijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Moravijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Olandijoje, Vokietijoje. Čia susipynė tango, valso, polkos, lopšinės, dainos ir kamerinė muzika.

Ši puošni, labai stilistiškai įvairi muzikinė puokštė, yra suvienyta vieno vardiklio: visi kūrinių autoriai kompozitoriai tapo dviejų didžiųjų dvidešimtojo amžiaus beprotybių – pasaulinių karų – aukomis. Kai kurie jų mirė koncentracijos stovyklose, kiti – apkasuose ar apgultuose miestuose, vienas jų paskendo torpeduotame laive. Visus šiuos kompozitorius vienija ir tai, kad kiekvienas jų savo gyvenime tryško kūrybos džiaugsmu, o savo muzika dalinosi su įvairiausių tautybių žmonėmis.

Koncertine programa TANGO KARO METU atlikėjai siekia, kad kiekvienas pajustume šioje šviesioje, emocingoje muzikoje kompozitorių troškimą gyventi ir kurti grožį.

„Čiurlionio dialogai“: M.Drzewicki rečitaliai Vilniuje ir Druskininkuose 2021-06-30

Pianistas Mariusz Drzewicki

Šį ketvirtadienį M. K. Čiurlionio namuose vyks vasariška fortepijoninės muzikos šventė, kuri nuaidės iki pat Druskininkų! 

Tęsiant projektą „Čiurlionio dialogai“, liepos 1 dieną 18 valandą M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje ir liepos 3 d. 16 val. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose skambės puošni M. K. Čiurlionio ir F. Chopino mazurkų ir valsų programa. Ją atliks Gražinos ir Kęstučio Bacewicz vardo muzikos akademijos Lodzėje profesorius ir fortepijono katedros vedėjas, Chopino muzikos specialistas, įrašęs ne vieną kompaktinę bei plačiai po pasaulį koncertuojantis pianistas Mariusz Drzewicki.

Pianistas yra solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, nuolat koncertuojantis Lenkijoje ir užsienyje (Vokietijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Austrijoje, Švedijoje, Latvijoje, Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Italijoje). Jis dalyvavo daugybėje festivalių Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje. Bendradarbiavo su Latvijos nacionaliniu baletu baleto spektaklio pagal Fryderyko Chopino muziką pastatyme. Pianistas įrašinėjo Lenkijos radijuje ir televizijoje, taip pat Latvijos ir Nyderlandų̨ televizijoje. 1999 m. jis išleido Fryderyko Chopino muzikos kompaktinę plokštelę. 2010 m. pasirodė jo įgrotas Isaaco Albénizo fortepijoninių kūrinių DVD. Mariusz Drzewicki taip pat yra įrašęs filmų ir animacinių filmų garso takelius („Mano dviratis“; „Treflik šeima“). Prof. Dr. Hab. Mariusz Drzewicki taip pat aktyviai reiškiasi pedagoginėje veikloje, veda kūrybines laboratorijas, meistriškumo kursus ir seminarus Lenkijoje ir užsienyje (Lietuvoje, Italijoje, Ispanijoje, Norvegijoje). Jis taip pat kviečiamas būti žiuri nariu daugelyje pianistų konkursų.

Koncertai:

2021.07.01 18.00 val. M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

2021.07.03 16.00 val. M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose (koncertas įtrauktas į 56 fortepijoninės vasaros Druskininkuose programą).

Koncertus iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

M. K. Čiurlionio namų projekte – koncertų cikle „Čiurlionio dialogai“ kviečiami dalyvauti užsienio šalių kūrėjai, kurių kiekvienas pristato Čiurlionio kūrybos interpretacijas, siejamas su sava kultūrine aplinka. Projekto pagrindinis tikslas, kad Čiurlionio kūrybos interpretacija sulauktų kuo daugiau tarptautinių refleksijų.

UNIKALUS PETER LAUL REČITALIS DRUSKININKUOSE 2021-06-24

Birželio 26 d. 16 val. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose pasaulinė pianizmo žvaigždė Peter Laul (Estija/Rusija) pristato A. Skriabinui ir M. K. Čiurlioniui skirtą programą.

Pianistas Peter Laul

Druskininkuose įsibėgėja „56 fortepijoninės muzikos vasara M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje“. Senajame obelų sode, kur prieš 120 metų pianinu pro atvertą langą klausytojams skambindavo pats Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, šią vasarą jau koncertavo Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos jaunieji talentai. O štai šį šeštadienį, birželio 26 dieną 16 val. Druskininkų miesto svečių ir gyventojų laukia unikali galimybė tame pačiame obelų sode išgirsti pasaulinę šlovę pelniusio pianisto Peter Laul specialiai šiai progai parengtą programą. 

Fortepijono pasaulinės žvaigždės parengta koncertinė programa yra skiriama Aleksandro Skriabino 150-osioms metinėms ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio artėjančiai 150-ajai sukakčiai. Skriabinas ir Čiurlionis, beveik vienmečiai dvidešimtojo amžiaus pradžios genijai-vizionieriai, vienas kito nepažinodami, vaikštinėjo labai giminingais laiką ir erdvę pralenkiančiais kūrybos takeliais, kūrė garsą ir vaizdą jungiančius, sielas skaidrinančius kūrinius. Peter Laul programoje Druskininkuose skambės abiejų dvidešimtojo amžiaus pradžios genijų noktiurnai, preliudai, bei sonatinio žanro kūriniai.

Artėjant Čiurlionio 150-osioms metinėms ypač svarbu, kad tokio lygio pianistai, kaip Peter Laul, nuolat koncertuojantys didžiosiose pasaulio koncertinėse scenose, įtraukia į savo repertuarą didžiojo Lietuvos genijaus kūrinius. Taip didėja Čiurlionio tarptautinis pripažinimas ir matomumas. O Peter Laul atvykimas į Čiurlionio dvasios kupiną Druskininkų kurortą, kuriame prabėgo genijaus vaikystė ir formavimosi metai, ir kurio gamta taip stipriai įkvėpė dailininko ir kompozitoriaus kūrybą, dar labiau stiprina pianisto dvasinį ryšį su Čiurlioniu ir praplečia Druskininkų miesto, kaip kultūrą palaikančio kurorto, tarptautinį matomumą.

Programą ir atlikėją koncerto klausytojams pristatys pianistas Rokas Zubovas. 

Koncertų kalendorius:

Organizatoriai:

VšĮ „Impetus musicus“

M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose

Rėmėjai:

Lietuvos kultūros taryba

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Viasana

Kontaktai

Adresas
Šopeno g. 1/17-3
Vilnius LT 01314
Lietuva

Direktorius
Rokas Zubovas
rokas@zubovas.lt
+370 (686) 96 633