DRUSKININKAI 2020 2019-10-22

Druskininku plakatas (finalinis)

XV FESTIVALIS „NEPAKLUSNIŲJŲ ŽEMĖ“. NIDA 2019. MUZIKA IR EKOLOGIJA 2019-07-01

NepaklusniejiLiepos 6 d. Nidoje prasideda jau penkioliktasis muzikos ir ekologijos festivalis „Nepaklusniųjų žemė“. Kaip ir kasmet, išradingoji „Nepaklusniųjų žemės“ kūrybinė grupė jungs šmaikščius muzikinius pasakojimus su kultūrinėmis įžvalgomis, išradingai įpindama ekologinius, darnaus sugyvenimo su gamta motyvus.

Šių metų festivalio programa, apimanti visas muzikos epochas, siejanti vienoje gamoje tokius tolimus, tarsi nesuderinamus estetinius pasaulius kaip liaudies daina ir techno muzika, baroko muzika ir džiazas, papasakos septynias labai skirtingas muzikines istorijas, kurių kiekviena iš įvairiausių perspektyvų kels neišvengiamą prasmės klausimą ,,kas aš?”. Šie muzikiniai ir meniniai nuotykiai kiekvienam koncertuose ir kūrybinėse dirbtuvėlėse apsilankiusiam suteiks peno refleksijoms apie asmenines kiekvieno mūsų atsakomybes beprotiškai greitai besikeičiančiame pasaulyje, apmąstymams apie stabilias ir kintančias vertybes, santykį su aplinkiniais ir aplinka.

koncertas bažnyčiojePirmoji programa, skirta Lietuvos valstybės dienai, prasidėsianti liepos 6 d. 18:30 val. po pamaldų Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčios amfiteatre, pavadinta ,,Užtrauksim naują giesmę?“ Juozo Naujalio metai. Pralėkus Lietuvos šimtmečio šventėms festivalio kūrėjai kviečia stabtelti ir pasamprotauti, koks mūsų santykis su valstybe, kurios piliečiais esame? Kaip šiandien turi skambėti ,,nauja giesmė”? Programoje persipins muzikinės gijos iš kurių prieš šimtą metų gimė lietuviška muzika, skatinusi naujos valstybės kūrybos energiją ir darbus.

Antroji penkioliktojo festivalio muzikinė programa „Charlie Chaplin 130. Dainos ir filmai“, kurią galima bus pamatyti ir išgirsti Nidos bendruomenės namuose sekmadienį, liepos 7 d. 20:00 val., visa paskirta didžiojo dvidešimtojo amžiaus kino genijaus Charlie Chaplin 130–osioms metinėms. Šioje programoje gretinamos paties Chaplino kurtos dainos savo nebyliems filmams bei filmas ,,Cirkas”. Dainų tekstai geriausiai iliustruoja Chaplino vertybinius klausimus, keliamus filmuose kuriuos pats jų kūrėjas apibūdino “A picture with a smile – and perhaps, a tear.” (,,Filmas su šypsniu, ir, gal su ašara.”)

Rokas ir Sonata (2016)Liepos 8 d. 20:00 val. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje trečioji kūrybinė festivalio programa ,,Šnabždančios sferos“ nukels klausytojus į paslaptingą nakties pasaulį. Kas tyko mūsų prietemos pasaulyje? Šešėlių šokiai? Vidurnakčio maldos? Ar tai meilės ar vienatvės metas? Programoje pinsis Boccherini, Messiaen, Stravinsky, Bruch, Manookian, Plakidžio muzika. Naktinio dangaus pasaulis – tai, kaip kadais bylojo didysis antikos matematikas ir filosofas Pitagoras, ,,Visata, kurią sudaro septynios besisukančios skambančios sferos“.

Liepos 9 d. 20:00 val. Amfiteatras prie Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčios (Taikos g. 17, Nida)
BSM trio: Festivalio pusiaujo taške nuotaikinga muzikinė išdaiga.
Programa: artimųjų rytų tautų muzikos įkvėptos improvizacijos

Liepos 10 d. 20:00 val. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje programa ,,The Machine Stops“ (,,Mašina sustoja“), kurios pavadinimu pasirinktas šiandienos britų kompozitoriaus Brian Wilshare kūrinys. Pats kompozitorius taip pat dalyvaus kūrinio premjeroje Lietuvoje. Penktąją kūrybinę programą pasiūlė britų violončelininkas Thomas Collingwood. Šia programa, derindamas labai įvairius kompozitorius ir stilius, Thomas atranda prasminius tiltus tarp įvairių šalių ir kultūrų kompozitorių. Svarbia gija čia įsipina lietuvių kompozitorių Bartulio, Bružaitės, Mieželytės, Balakausko opusai, tampantys vis labiau neatskiriama šiandienos tarptautinio muzikinio peizažo dalimi.

Liepos 11 d. 20:00 val. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje klausytojai pasiners į vieną gražiausių klasikinės muzikos meilės istorijų. Koncertas pavadintas ,,Klarai, su meile, Robertas“ – tai vokiečių romantikų pasaulis. Robertas Schumannas kovojo dėl savo mylimosios pianistės ir kompozitorės Claros Wieck širdies septynis metus, kol ši sulaukė pilnametystės ir pati galėjo pasirinkti savo kelią. Programoje pinsis abiejų kompozitorių ir jų bičiulio Felix Mendelssohn kūriniai, skambės Clarai vestuvių proga Roberto sukurto dainų ciklo melodijos.

Liepos 12 d. 20:00 val. penkioliktasis „Nepaklusniųjų žemės“ festivalis bus užbaigtas Nidos bendruomenės namuose. Renginyje bus eksponuojami ekologinės kūrybos darbai, susilies jaunosios kartos kūrybinių dirbtuvėlių dalyvių sukurta salės scenografija ir kūrybinės muzikantų komandos programa „Miško istorija“, nukelsianti klausytojus ir žiūrovus į stebuklų mišką. Į programą pakvies M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Miške“. „Miško istorija“ – tai kontempliacija apie mus, kaip visuomenę, mūsų santykį su mus supančia gamta, atsakomybė prieš ją ir prieš ateities kartas.

Koncertai mokami

Bilietus bus galima įsigyti prieš koncertą, atvykus į renginio vietą, kaina – 8 Eur.

*Tik Liepos 6 dienos koncertas yra nemokamas.

dirbtuvėlės

Kūrybinės dirbtuvės

Liepos 6 – 11 dienomis nuo 15:00 val. iki 18:00 val. Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčios amfiteatre vyks Kūrybinės dirbtuvėlės „Miško istorijos“. Dalyvavimas kūrybinėse dirbtuvėlese – nemokamas.

Festivalio koncertų kalendorius

 

Festivalio nepaklusnieji

Stein Skjervold, baritonas (Norvegija/Lietuva)
Vytautas Sriubikis, fleita
Žilvinas Brazauskas, klarnetas
Rasa Vosyliūtė, smuikas
Vytautas Mikeliūnas, smuikas
Monika Kiknadze, altas
Mindaugas Bačkus, violončelė
Thomas Collingwood, violončelė (Jungtinė Karalystė)
Sonata Zubovienė, fortepijonas
Rokas Zubovas, fortepijonas

Festivalio dailininkės

Vaida Kunigėlytė
Jolita Sabaliauskaitė
Vilma Dmitrijevienė
Emilija Sidaravičiūtė

Festivalio režisierė

Jūratė Vansk

Festivalio garsas / šviesa

Giedrius Kriūnas

Festivalio atstovė spaudai

Laura Mažuknaitė

Festivalį rengia

IMPETUS logotipas

AGILA-LOGO-2-SPALVOS

Festivalio partneris

Thomo Manno kulturos centro logo

Festivalio rėmėjai

LTK_Logotipas_Juodas be fono(2)

Logotipas_Neringos-saviv

20170703_Smiltynes_perkela_logo_Melynas

Festivalio naujienas sekite

Facebook icon

54 FORTEPIJONINĖS MUZIKOS VASARA DRUSKININKUOSE 2019-06-18

Druskininkai

 

Birželio 26 dieną Druskininkuose, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, prasideda jau penkiasdešimt ketvirtasis fortepijono muzikos vasaros koncertų ciklas. Tai ilgiausią, nepertraukiamą istoriją Lietuvoje turintis tokio tipo festivalis, plėtojantis paties M. K. Čiurlionio daugiau kaip prieš šimtą metų sukurtą muzikos klausymo tradiciją.

Savo studijų Varšuvos muzikos institute metais būsimasis kompozitorius vasaras leisdavo šeimos apsuptyje Druskininkuose. Čiurlionių šeimoje muzika visada buvo ypač svarbus dėmuo: namuose nuolat skambėjo lietuviška daina, tėvas dirbo bažnyčios vargonininku, beveik visi Mikalojaus Konstantino broliai ir seserys mokėsi groti pianinu, o ne vienas jų vėliau mokėsi aukštosiose Varšuvos, Leipcigo, Berlyno muzikos mokyklose. Namuose stovėjęs pianinas skambėdavo tais laikais nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro: iki šių dienų yra išlikęs dienos grojimo tvarkaraštis, pagal kurį tiksliai kiekvienas iš brolių ir seserų turėdavo savo grojimo laiką. Paskutinysis, jau visai vakare, prie pianino sėsdavo Mikalojus Konstantinas. Šias akimirkas savo atsiminimuose labai ryškiai aprašė jauniausioji dailininko ir kompozitoriaus sesuo Jadvyga Čiurlionytė, kuri pati vėliau tapo viena žymiausių Lietuvos etnomuzikologių, visą gyvenimą puoselėjusi savo brolio kūrybą, redagavusi jo muzikinius kūrinius: „Saulė lyg nuskęsta žemės gilumon ir atsiunčia žemei tokią tamsią melsvą skraistę, o su ja ir ilgesingą tylą. Tada suskamba pianinas, širdis pradeda skubėti, jos ritmas susilieja su skambančiu pro atvirą langą ritmu.”

Druskininkai1965 metais pradėtą šią unikalią koncertinę tradiciją tęsia jau šių laikų pianistai, M. K. Čiurlionio vardo pianistų ir vargonininkų konkurso laureatai. Kiekvieną vasarą, trečiadieniais ir šeštadieniais, nuo Joninių iki rugsėjo pirmosios, pro pravertą memorialinių namų langą į obelų sodą liejasi fortepijono muzika, susipindama su vėjo gūsiais ir paukščių balsais, suteikdama klausytojui nepakartojamą galimybę pajusti muzikos ir gamtos harmoningą vienybę.

2019 metų koncertų ciklas pasižymi ypatinga įvairove ir įsimintinomis konceptualiomis programomis. Savo kūrybines programas pristatys ir pirmųjų, dar tarprespublikinių M. K. Čiurlionio konkursų laureatai, šiandieniniai profesoriai, o taip pat ir pastarųjų konkursų laureatai, kurių ne vienas šiuo metu dažniau yra girdimas pasaulio, o ne Lietuvos koncertinėse salėse. Klausytojai galės taip pat išgirsti ir šiemet rudenį vyksiančiam VIII Tarptautiniam M. K. Čiurlionio konkursui besirengiančių jaunųjų Lietuvos, Latvijos, Vokietijos pianistų programas. Pianistų programose šiemet skambės visų stilių muzika: nuo barokinių G. D. Scarlatti, F. Couperino, J. C. Bacho muzikos perlų iki dvidešimt pirmame amžiuje gimusių opusų. Kiekvienoje koncerto programoje atsiras vietos lietuviškai muzikai. Čia skambės ne tik M. K. Čiurlionio kūriniai, bet taip pat ir S. Vainiūno, A. Šenderovo, J. Kačinsko, V. Bacevičiaus, R. Žigaičio, T. Juzeliūno opusai fortepijonui.

KONCERTŲ KALENDORIUS:

06.26 d. 20:00 val.
Pianistai Rokas Zubovas ir Sonata Zubovienė
Programoje. M.K. Čiurlionis, C. Debussy, A. Dvořák, M. Ravel, G. Gershwin

06.29 d. 16:00 val.
Pianistė Živilė Karkauskaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, Ph. Glass, E.Grieg, J. Brahms, S. Vainiūnas, J. Kačinskas, O. Messiaen

07.03 d. 20:00 val.
Pianistė Birutė Vainiūnaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, F. Couperin, C. Debussy, S. Vainiūnas

07.06 d. 16:00 val.
Pianistas Daumantas Kirilauskas
Programoje M. K. Čiurlionis, J. S. Bach, F. Schubert, F. Liszt

07.10 d. 20:00 val.
Pianistas Sergejus Okruško
Programoje M. K. Čiurlionis, J. S. Bach

07.13 d. 16:00 val.
Pianistas Gintaras Januševičius
Programoje M. K. Čiurlionis, C. Debussy, Ch. B. Lawlor-G. Januševičius, A. Chasins, Ph. Glass, S. Rachmaninov, J. S. Smith-G. Januševičius, G. Gershwin

07.17 d. 20:00 val.
Pianistas Jurgis Karnavičius
Programoje M.K. Čiurlionis, C. Franck, G. Fauré

07.20 d. 16:00 val.
Pianistė Halina Radvilaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, G. F. Händel, F. Chopin, R. Žigaitis, A. Piazzolla

07.24 d. 20:00 val.
Pianistė Guoda Gedvilaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, C. Schumann, F. Mendelssohn, R. Schumann

07.27 d. 16:00 val.
Pianistas Rokas Valuntonis
Programoje M. K. Čiurlionis, P. Tchaikovsky, F. Chopin, A. Scriabin, D. Scarlatti, C. Debussy, F. Liszt

07.31 d. 20:00 val.
Pianistai Bennet Eicke ir Dana Asnate Kļava
Programoje M. K. Čiurlionis, L. van Beethoven, M. Weinberg, J. Haydn, A. Scriabin

08.03 d. 16:00 val.
Pianistas Andrius Vasiliauskas
Programoje M. K. Čiurlionis, C. Schumann, St. Moniuszko, T. Juzeliūnas

08.07 d. 20:00 val.
Pianistas Kšištof Markevič, sopranas Monika Kučinska
Programoje M. K. Čiurlionis, S. Moniuszko, K. Szymanowski, M. Karlowicz

08.10 d. 16:00 val.
„Lietuvos pianistų dinastija“ Veronika Vitaitė, Aleksandra Žvirblytė, Paulius Andersson
Programoje M. K. Čiurlionis, F. Chopin, A. Dvořák, A. Scriabin, S. Rachmaninov, A. Schnittke

08.14 d. 20:00 val.
Pianistas Rimantas Vingras
Programoje M. K. Čiurlionis, J. S. Bach, L. van Beethoven, N. Medtner, A. Scriabin, A. Šenderovas

08.17 d. 16:00 val.
Pianistas Motiejus Bazaras
Programoje M. K. Čiurlionis, Ch. Ives

08.24 d. 16:00 val.
Pianistė Neringa Valuntonytė
Programoje M.K. Čiurlionis, J. S. Bach, L. van Beethoven, F. Liszt, R. Wagner-F. Liszt, V. Bartulis, G. Bacewicz

08.28 d. 20:00 val.
Pianistė Lukas Gedvilas ir Julija Bagdonavičiūtė
Programoje M. K. Čiurlionis, W. A. Mozart, F. Chopin, I. Stravinsky, F. Liszt

08.31 d. 16:00 val.
Pianistai Lina Žutautaitė ir Vincenzo De Martino
Programoje M. K. Čiurlionis, J. S. Bach, L. van Beethoven, F. Liszt, Rachmaninov

Lauksime Jūsų vasariškuose Druskininkuose.

Bilieto kaina – 3 EUR., 5 EUR. Bilietus galima įsigyti prieš koncertą M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje

PARTNERIAI

 2019-05-07 CDM-logo MKC CDM-01

  Paveikslėlis1

RĖMĖJAI

LTK Logotipas

druskininku savaivaldybė

XIV Nepaklusniųjų žemė 2018. Šimtmečio istorijos 2018-06-23

Liepos 6 – 13 Neringoje vėl kviečia muzikos ir ekologijos festivalis Nepaklusniųjų žemė

vydunas-7808624507.06. 18:00 NIDA.                 Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia

Festivalio pradžios koncertas skirtas Lietuvos valstybės dienai

“Mes nesame silpni. Su mumis yra Kūrybos dvasia. Pasaulyje išlieka visu metu tik tatai, kas sprendžia kurį nors kūrybos uždavinį.” (Vydūnas)

 

Dalyvauja: Indrė, Jean-Christophe, Bert, Vytautas, Žilvinas, Rasa, Mihkel, Sonata, Rokas, Ridas

 

07.07. 20:00 JUODKRANTĖ. Evangelikų liuteronų bažnyčia

07.08. 20:00 NIDA. Evangelikų liuteronų bažnyčia 

Merope-by-Visvaldas-Morkevicius-050Festivalio svečių – ansamblio “Merope” – koncertas “Naktės”. Tai unikalią garsų alchemiją kurianti alternatyvaus folkloro grupė​.​ ​M​inimalistinėse kompozicijose, įkvėptose senųjų lietuvių liaudies dainų, skamba ir elektroninės, džiazo​ bei ​improvizacinės muzikos elementai. ​Užburiančiomis ​melodijomis, garsinėmis faktūromis, subtilia harmonija bei poliritmija „Merope“ kuria naujųjų laikų ritualinę muziką.

Koncerte “Merope”pristatys savo naująjį albumą “Naktės” (LP ir CD).​

Indrė Jurgelevičiūtė – balsas, kanklės
Jean-Christophe Bonnafous –  bansuri
Bert Cools – gitara ir elektronika

 

07.07. 20:00 NIDA. Evangelikų liuteronų bažnyčia

07.08. 20:00 JUODKRANTĖ. Evangelikų liuteronų bažnyčia

football-truceKareivio istorijos”.  1918 metai. Europa. Pasaulinis karas baigėsi. Didžiosios imperijos subyrėjo. Senosios galybės nebediktuoja sąlygų. Namo, į kaimelius ir miestelius, iš apkasų grįžta pavargę kariai. Pradeda kurtis naujas pasaulis, didelės ir mažos tautelės pradeda realizuoti savo kultūrines ambicijas ir savivaldą. Europa suskamba naujais balsais, dygsta naujos valstybės. Nuo Balkanų iki Karpatų kalnų, nuo Viduržemio jūros iki Baltijos vyksta naujos Europos kūrimas.

 

Takeliu labai kreivu                                                                                                           Šaunus kareivis namolio velkas…

Dalyvauja: Vytautas, Žilvinas, Rasa, Mihkel, Sonata, Rokas, Ridas

PROGRAMA:

Igor Stravinski. “Kareivio istorija”

Bela Bartok. “Rumuniški šokiai”

Bela Bartok. “Vengrų liaudies dainos”

Bohuslav Martinu. “Promenades”

Ludomir Rožicki. “Rhapsody”

Josep Slavenski. “Iš Balkanų”

 

07.09. 20:00 JUODKRANTĖ. Evangelikų liuteronų bažnyčia

07.10. 20:00 NIDA. Evangelikų liuteronų bažnyčia 

Programa skiriama Latvijos šimtmečiui. “VIE-RIX

Santa vizine400x400PROGRAMA-DIALOGAS. Dvi šalys, dvi epochos, du kompozitoriai-genijai: W. A. Mozart ir P. Plakidis. Visų laikų ryškiausias Austrijos genijus Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) ir pernai šią žemę apleidęs vienas ryškiausių pastarųjų dešimtmečių Latvijos kompozitoriųPēteris Plakidis (1947-2017). Programa sudaryta kaip kūrybinis dialogas tarp dviejų didžiūnų. Plakidžio muzikoje – nuolatiniai kitų kompozitorių, kitų stilių ir epochų atgarsiai, Mozart – nenuilstantis žaidėjas žmogiškosiomis emocijomis, visada atrandantis netikėtą sprendimą.

Dalyvauja: Vytautas, Žilvinas, Rasa, Santa, Mindaugas, Sonata

 

PROGRAMA:

Wolfgang Amadeus Mozart. Kvartetas K.285

Pēteris Plakidis. “Dedikacija Haydnui”

Pēteris Plakidis. “Improvizacija ir burleska”

Pēteris Plakidis. “Dedikacija Brahmsui”

Pēteris Plakidis. “Šešėlių šokiai”

Wolfgang Amadeus Mozart. “Kegelstatt” trio K. 498

 

07.09. 20:00 NIDA. Evangelikų liuteronų bažnyčia

07.10. 20:00 JUODKRANTĖ. Evangelikų liuteronų bažnyčia 

Mihkel-Kerem-1030x682Estiški peizažai”.                  Programa skiriama Estijos valstybės šimtmečiui. Kompozitorius ir smuikininkas Mihkel Kerem pristato programą, laužančią manymo apie tai kas sudaro estišką charaterį stereotipus, atskleidžiančią ypatingą estiškos dvasios peizažą. Tai spalvinga ir nenuspėjama kelionė per pastarojo šimtmečio estų kompozitorių kuriamus dvasinius peizažus, besiskleidžiančius tarp naktinių šiaurietiškų vizijų ir spalvingų Mezopotamijos dermėmis grįstų šokiškų garsovaizdžių.

Dalyvauja: Mihkel, Rokas

PROGRAMA:

Artur Lemba. “Meilės poema”

Heino Eller. “Muzikinis momentas”, “Pušys”, “Varpai”, “Mėnesienoje”, “Lopšinė”

Mati Kuulberg. Sonata smuikui solo Nr 4

Mihkel Kerem. “Mezopotamijos Siuita” (pagal kurdų liaudies dainas), “Mieganti”

 

07.11 NIDA. AGILA.  Charlie Chaplin filmas “Cirkas”, gyvo garso kinas

18:00 seansas visai šeimai

21:00 seansas tik suaugusiems

303526fe9eca389482d304e0ed40f5baCharlis Chaplinas – vienintelis kūrėjas kinematografo istorijoje buvęs savo filmų scenaristu, režisieriumi, kompozitoriumi ir pagrindiniu aktoriumi. Jis yra pripažintas didžiausiu XX amžiaus kino genijumi. Tarpukario filmuose Chaplinas pasakojo istorijas, kuriose pro humoro skraistę kalbėjo subtiliausi žmogiški pergyvenimai ir didžiosios gyvenimo tiesos. Festivalyje pristatomas gyvai įgarsintas pats komiškiausias Chaplino filmas, bylojantis apie subtilius žmogiškus jausmus ir atveriantis gilias gyvenimo tiesas kaleidoskopiškame cirko gyvenimo fone.

Scenaristas – Charlie Chaplin; režisierius – Charlie Chaplin; kompozitorius – Charlie Chaplin

Dalyvauja: Vytautas, Žilvinas, Rasa, Mihkel, Santa, Mindaugas, Sonata, Rokas

 

07.12 19:00 NIDA. AGILA

“Eiti ramybėn”

Phil VonFestivalio ekologinio meno dirbtuvėlių baigiamasis akcentas-paroda ir šokio bei muzikos menų jungties projektas, kuriame pinasi tradicinis japoniškas buto šokis, gyvoji elektronika ir M.K. Čiurlionio muzika. Tai simbolinis kelias iš miesto triukšmo ir laikrodžio dūžių diktato į susiliejimą su gamta čiurlioniškame peizaže.

Dalyvauja: Vaida, Jolita, Vilma ir ekologinio meno dirbtuvėlių dalyviai; Rokas (fortepijonas), Phil (eketroninė muzika), Sakurako (choreografija, buto) & Phil (electro flamenco), buto šokio teatras Okarukas, Boram Gabrielė (kostiumai), Vytautas Katkus (video)

 

 

 

07.13 20:00 NIDA. Evangelikų liuteronų bažnyčia

uzkulisiai_001Baigiamasis festivalio koncertas “Lietuva ties šimtmečio riba. Tada ir dabar”. Simbolinė muzikinė kelionė per XX amžiaus lietuvišką nertinį… nuo M. K. Čiurlionio iki šiandienos autorių balsų.

 

 

 

 

PROGRAMA:

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Kvartetas c-moll

Miniatiūrų vainikėlis:

Juozas Pakalnis, Julius Gaidelis, Juozas Gruodis, Aleksandras Kačanauskas

Loreta Narvilaitė. “Ryto rasa krito”

Anatolijus Šenderovas. “Sulamitos giesmės”

Zita Bružaitė. “dance in re(d)”

Arvydas Malcys. “Nepaklusniųjų žemė”

Dalyvauja: Vytautas, Žilvinas, Rasa, Mihkel, Santa, Mindaugas, Sonata, Rokas

NEPAKLUSNIŲJŲ ŽEMĖS GYVENTOJAI IR SVEČIAI:

Svečiai:

Ansamblis “Merope”:

Indrė Jurgelevičiūtė, balsas, kanklės
Jean-Christophe Bonnafous, bansuri
Bert Cools, gitara, elektronika

Gyventojai:

Vytautas Sriubikis, fleita

Žilvinas Brazauskas, klarnetas

Mihkel Kerem, smuikas

Rasa Vosyliūtė, smuikas

Santa Vižine, altas

Mindaugas Bačkus, violončelė

Sonata Zubovienė, fortepijonas

Rokas Zubovas, fortepijonas

Phil Von, elektronika

Sakurako, šokis, choreografija

Ridas Jasiulionis, aktorius, skaitovas

Vaida Kunigėlytė, dailininkė

Jolita Sabaliauskaitė, dailininkė

Vilma Dmitrijevienė, dailininkė

Giedrius Kriūnas, šviesa, garsas, vaizdas

Jūratė Vansk, konsultacijos, režisūra

Eglė Gabrytė, sklaida

Administratoriai ir šokėjai, kurių vardai ir pavardės bus žinomi vėliau

 

53 Fortepijono rečitalių vasara Druskininkuose 2018-06-22

Fortepijoninės muzikos vasara

Birželio 20 dieną pradėjome jau 53 vasaros koncertų sezoną M. K. Čiurlionio memorialinių namų Druskininkuose sode. Šių metų pirmasis koncertas – tai St. Vainiūno tarptautinio pianistų konkurso specialaus prizo laimėtojos Elžbietos Liepos Dvarionaitės rečitalis-debiutas. Sveikiname jaunąją pianistę ir laukiame Jūsų atvykstant į visus šių metų koncertus.

Šių metų koncertinėse programose – visų M. K. Čiurlionio tarptautinių pianistų konkursų laureatai, diplomantai, o taip pat ir M. K. Čiurlionio muziką aktyviai pasaulyje propaguojantys Lietuvos pianistai.

Kiekvieną savaitės trečiadienį ir šeštadienį bus pristatomos naujos šių pianistų kūrybinės programos.

2018 metų programa:

DRUSKININKAI afisa 2018 1

“Nepaklusniųjų žemė” 2017 2017-06-27

13708391_584508841722529_6686679271176154827_oStartuoja tryliktas tarptautinis muzikos ir ekologijos festivalis “Nepaklusniųjų žemė”. Čia bus įvairiausių ekologinių ir kūrybinių projektų, o koncertinė šių metų programa atrodo šitaip;

07.07          20:00 AGILA. FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS. “Nepaklusnieji sveikina Bob Dylaną

Atlikėjai: Stein, Vytautas, Roger, Rasa, Edvinas, Mindaugas, Sonata, Rokas; Vaizdas: Akvilė; Režisūra: Jūratė

PROGRAMA

Bob Dylan. “Hard Rain” – Stein, Rasa, Rokas

Linas Rimša. “Truputis aukso, truputis lietaus” – Vytas, Roger, Rasa, Edvinas, Mindaugas, Sonata, Rokas

Claude Bolling “Baroque and Jazz” Vytas, Mindaugas, Rokas

Ralph Vohn Williams “Ten Blake Songs” – Stein, Roger

Bob Dylan. “Like a Rolling stone” – Vytas, Roger, Rasa, Edvinas, Mindaugas, Sonata, Rokas

Django Reinhardt & Stephane Grappelli. “Django” – Rasa, Mindaugas

Roger Vigulf. “Norwegian Mountains” –  Vytas, Roger, Edvinas, Mindaugas, Rokas

Eric Satie. “La belle excentrique” – Vytas, Roger, Rasa, Edvinas, Mindaugas, Sonata, Rokas

John Corigliano. “Forever young” – Stein, Vytas, Roger, Rasa, Edvinas, Mindaugas, Sonata, Rokas

 

07.08-09 20:00 Juodkrantės ir Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčios

Dainos ir patarlės

Atlikėjai: Stein, Roger, Thomas, Rokas

PROGRAMA

Robert Muczynski. Fantasy Trio (Roger, Thomas, Rokas)

Eduardo Diazmunoz. „Zonante“ (Thomas)

Benjamin Britten. „Songs and Proverbs“ (Stein, Rokas)

Olli Kortenkangas. „Iscritzione“ (Roger, Thomas)

Chol-Woo David Lee. „The beautiful World in My Life and Soul“ (Rokas)

Mordecay Seter. Trio (Roger, Thomas, Rokas)

 

07.08-09 20:00  Nidos ir Juodkrantės Evangelikų liuteronų bažnyčios

Vasaros divertismentas

Atlikėjai: Vytautas, Rasa, Edvinas, Mindaugas, Sonata

PROGRAMA

Alfred Schnittke. „Suita senoviniu stiliumi“ (Vytautas, Rasa, Edvinas, Mindaugas, Sonata)

Jeff Manookian. „Armėniškos scenos“ (Vytautas, Rasa, Edvinas, Mindaugas)

Antanas Kučinskas. „Užburtoji fleita“  (Vytautas, fonograma)

Wolfgang Amadeus Mozart. Fortepijoninis kvartetas g-moll, K 478  (Rasa, Edvinas, Mindaugas, Sonata)

 

07.10 20:00 AGILA

„Padidapifish“ šokio teatro spektaklis vaikučiams ir tėveliams Baltoji lopšinė

Atlikėjai: Agnija Šeiko, Inga Kuznecova, Dovilė Binkauskaitė, Darius Berulis

Choreografė: Agnija Šeiko

Kostiumų ir šviesų dailininkas: Artūras Šimonis

Kompozitorius: Kristijonas Lučinskas

Prodiuserė: Guoda Giedraitytė

 

07.10-11 20:00 Juodkrantės ir Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčios

Tango karo metu

Atlikėjai: Stein,Vytautas, Roger, Rasa, Edvinas, Thomas, Sonata, Rokas

PROGRAMA

Marshall Fine. „Tango in Time of War“  (Vytautas, Roger, Rasa, Edvinas, Thomas, Rokas, Sonata)

Carlo Sigmund Taube. „Ein Jüdisches Kind“ (Stein, Roger, Rokas)

Boris Golc. Preliudas Nr. 4 e-moll (Rokas)

Hans Krása. Šokis (Rasa, Edvinas, Thomas)   

Enrique Granados. „Moresque & Chanson Arabe“ (Vytautas, Roger, Rasa, Edvinas, Thomas, Rokas)

George Butterworth. Trys dainos iš ciklo „A Shropshire Lad“ (Stein, Sonata)

Dick Kattenburg. Kvartetas (Vytautas, Roger, Thomas, Rokas)

Marcel Lattes. Trys tango (Stein, Vytautas, Roger, Rasa, Edvinas, Thomas, Rokas, Sonata)

Artur Gold. Valsas „Opium“ (Vytautas, Roger, Rasa, Edvinas, Thomas, Rokas, Sonata)

Siegfried Translateur. „Durch die Blume“ (Polka francaise) (Vytautas, Roger, Rasa, Edvinas, Thomas, Rokas, Sonata)

 

07.12-13 20:00 Nidos ir Juodkrantės Evangelikų liuteronų bažnyčios

Vaikų kambarys

Atlikėjai: Stein, Rasa, Edvinas, Sonata

PROGRAMA

Robert Schumann. „Svajonė“ (Sonata)

Giya Kancheli. Miniatiūros (Rasa, Sonata)

Modest Mussorgsky. „Vaikų kambarys“ (Stein, Sonata)

Maurice Ravel. „Mano motina Žąsis“ (Rasa, Edvinas, Sonata)

Alain Ridout. „Jautukas Ferdinandas“  (Stein, Rasa, Edvinas)

 

07.13 AGILA  20:00

Banginių balsas – muzikos, šokio, vaizdo projektas.

Atlikėjai:  Vytautas, Roger, Mindaugas, Rokas; Agnija, Inga, Laura, Rūta, Sigita, Petras; Vaizdas: Akvilė

George Crumb. „Vox Balaenae“ (Vytautas, Mindaugas, Rokas)

 

07.14 20:00  Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčia

BAIGIAMASIS FESTIVALIO KONCERTAS

„Dedikacija Martynui Liuteriui

Atlikėjai: Stein, Vytautas, Roger, Rasa, Edvinas, Mindaugas, Sonata, Rokas, Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO)

PROGRAMA:

Johann Sebastian Bach. Kantata „Ich habe genug“ (Stein, Roger, Rokas, KKO)

Gerald Finzi. Eclogue op. 10 (Sonata, KKO)

Arvo Pärt. „Fratres“ (Rasa, KKO)

Johann Sebastian Bach. Koncertas g-moll, BWV 1056R (Vytautas, KKO)

John Corigliano. „Forever young“ (Stein, tutti)

 

Šiais metais “Nepaklusniųjų žemėje” gyvena:

Stein Skjervold, baritonas, Norvegija-Lietuva; Vytautas Sriubikis, fleita; Roger Arve Vigulf, klarnetas, Norvegija; Rasa Vosyliūtė, smuikas; Edvinas Kaziukaitis, altas; Mindaugas Bačkus, violončelė; Thomas Collingwood, violončelė, Jungtinė Karalystė; Sonata Zubovienė, fortepijonas; Rokas Zubovas, fortepijonas; Agnija Šeiko, choreografė, šokėja; Inga Kuznecova, šokėja; Laura Geraščenko, šokėja; Rūta Butkus, šokėja; Sigita Juraškaitė, šokėja; Petras Lisauskas, šokėjas; Darius Berulis, šokėjas; Vaida Kunigėlytė, dailininkė; Vilma Dmitrijevienė, dailininkė; Jolita Sabaliauskaitė, dailininkė; Ieva Mažunaitytė, dailininkė; Akvilė Anglickaitė, režisierė, video menininkė; Juratė Vansk, režisierė, šviesų dailininkė; Giedrius Kriūnas, garso režisierius; Eglė Gabrytė, sklaida ir pristatymas; Dominykas Girčius, sklaida ir kiti reikalingi darbai; Kiti gyventojai – kompozitoriai(ės), žurnalistai, draugai, vaikai, mamos, draugės, šunys ir kiti palydovai; Raimonda „Gelmės“ deivė su savo komanda – Uve, Eglė, Vaidotas, Joris ir pagalbininkai

Prasideda Penkiasdešimt antroji Druskininkų fortepijono vasara 2017-06-10

Jau 52-ą kartą Druskininkuose, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, atgims didžiojo Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus daugiau nei prieš šimtą metų sukurta tradicija. Jauniausioji kompozitoriaus sesuo, vėliau jo kūrybos tyrinėtoja ir redaktorė, Jadvyga Čiurlionytė taip atsimena dvidešimtojo amžiaus pradžioje vasaromis vykusius neformalius šeimos ir draugų koncertus prie Čiurlionių namų esančiame obelų sode: „Saulė lyg nuskęsta žemės gilumon ir atsiunčia žemei tokią tamsią melsvą skraistę, o su ja ir ilgesingą tylą. Tada suskamba pianinas, širdis pradeda skubėti, jos ritmas susilieja su skambančiu pro atvirą langą ritmu.“

Skraj suvest 2017 liet AmTradicija rengti koncertus, klausytojams sėdint sode po obelimis, buvo atgaivinta 1965 metais. Nuo tada kiekvieną vasarą pro pravertą langą vakarais skamba fortepijono muzika. Ir šiemet M. K. Čiurlionio tarptautinio pianistų konkursų laureatai, jaunieji Lietuvos pianistai bei koncertų ciklo svečiai dalinsis savo naujausiais kūrybiniais atradimais su druskininkiečiais ir Druskininkų kurorto gerbėjais.

Birželio 8 dieną 18 val. druskininkiečių laukia susitikimas su fortepijono virtuozu iš Italijos Emanuele Torquati. Pirmosios savo kūrybinės viešnagės Lietuvoje metu tarptautinį pripažinimą pelnęs italų virtuozas pristatys koncertinę programą „Sapnai ir peizažai“ M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje ir M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje Druskininkuose. Šios dvi koncertinės erdvės programos pristatymui Lietuvoje pasirinktos neatsitiktinai: pianisto E. Torquati parengta programa panardins klausytoją į dvidešimtojo amžiaus brėkšmos laiką. Joje klausytojai išgirs, kaip įvairiausiose pasaulio kultūrose prasidėjo naujieji laikai: Charles Tomlinson Griffes (1884-1920) savo muzikiniais ieškojimais pristato kūrybinius procesus, vykusius dvidešimtojo amžiaus pradžios JAV, Alexander von Zemlinsky (1871-1942) – tai vienas įdomiausių amžių sandūros kompozitorių austriškojoje Vienoje, o rusų kompozitorius Aleksandras Skriabinas (1872-1915), kupinas epinių užmojų ir kosminio sielos polėkio, neretai įvardijamas, kaip savo dvasia artimiausias kūrėjas Čiurlioniui. Šioje kompozitorių „puokštėje“ skambės ir Čiurlionio kūriniai, įpindami didįjį Lietuvos menininką į to laikmečio pasaulio muzikinės kultūros audinį. Šiuo nemokamu koncertu druskininkiečiai kviečiami į prasidedančią jau penkiasdešimt antrąją kasmetinę fortepijoninės muzikos vasarą Druskininkuose – Čiurlionio muzikos ir jo sukurtos koncertavimo sode tradicijos tąsą, kasmet vis naujomis spalvomis prisodrinančią kurorto vasaros atmosferą.

Šių metų tolimesnėje ciklo programoje, kuri trečiadienių vakarais ir šeštadienių popietėmis tęsis nuo Joninių iki pat rugpjūčio pabaigos, ryški Čiurlionio muzikos tarptautinė sklaida – kompozitoriaus kūrinius skambins ne tik Lietuvoje gyvenantys ir kuriantys pianistai, bet taip pat ir svečiai iš Italijos, Anglijos, JAV, Vokietijos, įvairiose pasaulio šalyse garsinantys Čiurlionio muzikinį palikimą. Savitas šių metų ciklo aspektas – improvizacinės muzikos  vakarai liepos 12 ir 26 dienomis. Šių metu džiazo pianistai prisilies prie Čiurlionio muzikinio palikimo.

 

MUZIKOS IR EKOLOGIJOS FESTIVALIS “NEPAKLUSNIŲJŲ ŽEMĖ XI” 2015-06-30

Liepos 2 dieną Neringoje prasideda vienuoliktasis muzikos ir ekologijos festivalis “Nepaklusniųjų žemė”. Kaip ir kiekvienais metais, festivalis savo netradiciniais renginiais sieks atkreipti klausytojų, žiūrovų ir dalyvių dėmesį į muzikos ir ekologijos aktualijas, praturtinti juos nepatirtais muzikiniais ir meniniais patyrimais.

07.02

20:00 Nida, Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios Amfiteatras DEDIKACIJA MKČ. Skiriama M.K. Čiurlionio 140 gimimo metinėms. Paveikslų muzika

Vytautas S., Rimvydas, Rasa, Vytautas M., Ugnė, Mindaugas, Rokas, Sonata

20:00 Juodkrantė, Evangelikų liuteronų bažnyčia MOTERS MEILĖ IR GYVENIMAS. Vokiečių romantikų dainos ir instrumentinė muzika

Ona, Tomas, Justas

07.03

15:00 Nidos meno mokykla (Pamario g. 4) Kūrybinių dirbtuvėlių atidarymas. ČIURLIONIO MIŠKAS

Vaida, Vilma ir Jolita

07.04

20:00 Nida, Kultūros ir informacijos centras “Agila” Lietuvos žemės svingas. JAV nepriklausomybės dienai: G. Gershwin, L. Laitman, A. Copland

Stein, Vytautas S., Rimvydas, Rasa, Vytautas M., Ugnė, Mindaugas, Rokas, Sonata

07.05

20:00 Nida, Evangelikų liuteronų bažnyčia MOTERS MEILĖ IR GYVENIMAS. Vokiečių romantikų dainos ir instrumentinė muzika

Ona, Tomas, Justas

20:00 Juodkrantė, Evangelikų liuteronų bažnyčia Lietuvos žemės svingas. JAV nepriklausomybės dienai: G. Gershwin, L. Laitman, A. Copland

Stein, Vytautas S., Rimvydas, Rasa, Vytautas M., Ugnė, Mindaugas, Rokas, Sonata

07.06

17:00 Nidos meno mokykla (Pamario g. 4) KŪRYBINIŲ DIRBTUVĖLIŲ UŽDARYMAS IR PARODOS ATIDARYMAS

18:00 Nida, Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia LIETUVOS VALSTYBĖS DIENAI. Renginys-koncertas skiriamas M.K.Oginskio 250-mečiui

Ona, Vytautas S., Rimvydas, Rasa, Vytautas M., Ugnė, Mindaugas, Rokas, Sonata

07.07

20:00 Nida,Evangelikų liuteronų bažnyčia BRITIŠKAS DIALEKTAS. H. Purcell, F. Bridge, G. Butterworth, B. Britten

Stein, Rasa, Ugnė, Tomas, Sonata

20:00 Juodkrantė, Evangelikų liuteronų bažnyčia KVIETIMAS ŠOKIUI. E. Grieg, J. S. Bach, A. Piazzolla, J. Strauss…

Ona, Vytautas S., Rimvydas, Vytautas M., Mindaugas, Rokas

07.08

20:00 Nida, Evangelikų liuteronų bažnyčia KVIETIMAS ŠOKIUI. E. Grieg, J. S. Bach, A. Piazzolla, J. Strauss…

Ona, Vytautas S., Rimvydas, Vytautas M., Mindaugas, Rokas

20:00 Juodkrantė Evangelikų liuteronų bažnyčia BRITIŠKAS DIALEKTAS. H. Purcell, F. Bridge, G. Butterworth, B. Britten

Stein, Rasa, Ugnė, Tomas, Sonata

07.09

20:00 Nida,Evangelikų liuteronų bažnyčia BACHŲ MUZIKINĖ DINASTIJA. Festivalio pabaigos koncertas

Klaipėdos kamerinis orkestras ir ,,Nepaklusniųjų žemės” muzikantai

FESTIVALIO MUZIKANTAI:

Ona Kolobovaitė, sopranas

Stein Skjervold (Norvegija-Lietuva), baritonas

Vytautas Sriubikis, fleita

Rimvydas Savickas, klarnetas

Rasa Vosyliūtė, smuikas

Vytautas Mikeliūnas, smuikas

Ugnė Petrauskaitė, altas

Mindaugas Bačkus, violončelė

Tomas Colingwood (Jungtinė Karalystė), violončelė

Justas Šervenikas, fortepijonas

Sonata Zubovienė, fortepijonas

Rokas Zubovas, fortepijonas

DAILININKAI:

Vaida Kungėlytė

Vilma Dmitrijevienė

Jolita Sabaliauskaitė

 

XLIX DRUSKININKŲ FORTEPIJONO VASARA 2014-06-19

Jau 49 kartą Druskininkuose, M. K. Čiurlionio memorialiniuose namuose, atgims didžiojo Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus daugiau nei prieš šimtą metų sukurta tradicija. Jauniausioji kompozitoriaus sesuo, vėliau jo kūrybos tyrinėtoja ir redaktorė, Jadvyga Čiurlionytė taip atsimena dvidešimtojo amžiaus pradžioje vasaromis vykusius neformalius šeimos ir draugų koncertus prie Čiurlionių namų esančiame obelų sode: „Saulė lyg nuskęsta žemės gilumon ir atsiunčia žemei tokią tamsią melsvą skraistę, o su ja ir ilgesingą tylą. Tada suskamba pianinas, širdis pradeda skubėti, jos ritmas susilieja su skambančiu pro atvirą langą ritmu.

Tradicija rengti koncertus klausytojams sėdint sode po obelimis buvo atgaivinta 1965 metais. Nuo tų metų, kiekvieną vasarą pro pravertą langą vakarais skamba fortepijono muzika. 2015 metai taps seniausiai nenutrūkstamai rengiamo Lietuvoje fortepijono muzikos festivalio auksine sukaktimi, o šiemet, kaip ir kasmet, visų M. K. Čiurlionio konkursų laureatai, jaunieji Lietuvos pianistai bei ciklo svečiai dalinsis su Druskininkų kurorto svečiais ir druskininkiečiais savo naujausiais kūrybiniais atradimais.

Pirmasis 2014 koncertinio Druskininkų fortepijono vasaros koncertas – tikra puošmena.  Trečiadienį, birželio 25 dieną, 20 val. Čiurlionio memorealiniuose namuose su Leopoldui Godovskiui skirta programa viešės Seattle (JAV) gyvenantis lietuvių pianistas, mokslų daktaras, Dainius Vaičekonis. Simboliška, kad Lietuvoje, Žasliuose, gimusio vieno žymiausių, pasaulinę šlovę pelniusių dvidešimtojo amžiaus pradžios pianistų-virtuozų ir puikaus kompozitoriaus Leopoldo Godowskio kūryba pagaliau grįžta ir į jo gimtąją žemę – Lietuvą.  Pianistas Dainius Vaičekonis pirmą kartą taip plačiai Lietuvoje pristatys Leopoldo Godowskio kūrinius, ir prasminga, kad ši kūryba suskambės pačioje lietuviškos fortepijono muzikos gimtinėje, Druskininkuose.

Tai ne vienintelis šios vasaros teminis koncertas. Šeštadienį, birželio 28 dieną, 16 val., fortepijoninis Sonatos Deveikytės-Zubovienės ir Roko Zubovo duetas Druskininkuose pristatys savo naują programą “Paryžietiški žaidimai”, kurioje skamba prancūzų kompozitorių G. Bizet, G. Faure, M. Ravel ir E. Satie siuitos fortepijonui keturioms rankoms. O Druskininkuose augusi pianistė Guoda Gedvilaitė, šiuo metu gyvenanti Vokietijoje, liepos 19 dieną 16 val. pristatys klausytojams labai įdomią romantinę programą, kurioje skambės puikios pianistės ir savo laiku garsios kompozitorės Claros Wieck-Schumann, jos vyro Roberto Schumanno bei artimiausio šeimos draugo Johanneso Brahmso kūriniai.

Šių metų koncertuose vyraus romantinės muzikos bei Čiurlionio laikmečio šedevrai. Taip savo programas suformavo ir pripažinti pianistai, Čiurlionio konkurso laureatai: Jurgias Karnavičius (08.20) skambins Schumanno, Chopino ir Liszto kūrinius; Aleksandra Žvirblytė (08.09) atliks Schumanno, Debussy ir Prokofjevo kūrinius; Leonidas Dorfmanas (08.23) programoje atliks Scarlatti, Schuberto, Liszto, Schumanno ir Chopino miniatiūras; o Sergejus Okruško (07.09) gros Schubertui skirtą programą, bei jaunieji Lietuvos pianistai: šių metų Vainiūno konkurso laureatas Justas Čeponis (07.16) gros Schumanno, Skriabino ir Vainiūno kūrinius, M.K. Čiurlionio gimnazijos absolventas Paulius Andersson (07.23) skambins Liszto, Rachmaninovo ir Skriabino kūrinius, o Jorio Sodeikos (07.30) programoje – Chopino ir Liszto muzika, Justo Šerveniko (08.13) programa sudaryta iš Bach-Buzoni, Haydno, Griego ir Chopino opusų.

Greta šių kūrinių pianistų koncertus turtins ir retai koncertų scenas puošiantys šiuolaikinių kompozitorių kūriniai: pianistė Živilė Karkauskaitė (07.12) į savo programą greta Brahmso, Chopino ir Albenizo taip pat įtraukė Silvestrovo muziką, Motiejus Bazaras (08.06) greta Brahmso sonatos skambins Ligetti kūrinius.

Kiekvieno pianisto programoje tradiciškai skambės Čiurlionio kūriniai. Taip pat, kaip ir kasmet, pianistų programose skambės ir kitų lietuvių kompozitorių kūriniai. Šiemet, minint 110-ąsias Vlado Jakubėno metines, jo muzika skambės fortepijoninio Živilės Kudirkaitės ir Grytės Navardauskaitės dueto (07.26), bei Andriaus Vasiliausko (08.16) programose. Pianistė Birutė Vainiūnaitė (08.02) greta Couperino, Schuberto ir Debussy kūrinių skambins Vainiūno ir Šenderovo muziką, o pianistė Halina Radvilaitė ( 07.05) greta Bacho ir Albenizo, skambins A. Bražinsko kūrinius.

Ciklą rengia viešoji įstaiga “Impetus musicus”, bendradarbiaujant su M. K. Čiurlionio nacionaliniu muziejumi ir M. K. Čiurlionio memorialiniais namais Druskininkuose. Ciklą parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Koncertas Chodkevičių rūmuose Vilniuje 2013-11-06

Lapkričio 12 dieną 18 val. Lietuvos Dailės Muziejus (Didžioji gatvė 4, Chodkevičių rūmai Vilniuje) įvyks kamerinės muzikos koncertas, kuriame smuikininkas ir kompozitorius Mihkel Kerem (Estija) ir pianistas Rokas Zubovas atliks Estijos ir Lietuvos kompozitorių kūrinius bei W. A. Mozarto ir C. Nielseno sonatas smuikui ir fortepijonui.

Dviejų Baltijos valstybių muzikų kūrybinis bendradarbiavimas prasidėjo Suomijoje, kur jie atstovavo savo šalis “Rauma Musik Festivo” kamerinės muzikos festivalyje. Šį rudenį, pakviesti šiuolaikinės muzikos festivalio “IŠ ARTI”, muzikai pirmą kartą Lietuvoje pristato savo bendrus kūrybinius ieškojimus. Jų koncertą Vilniuje rengia Estijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Dailės Muziejus ir VšĮ “Impetus musicus”.

Smuikininkas ir kompozitorius Mihkel Kerem savo kūrybinėje dienotvarkėje derina intensyvią solisto karjerą su labai produktyvia kompozitoriaus veikla. Kaip smuikininkas, jis yra griežęs su Talino kameriniu orkestru, Estijos Operos orkestru, Brandenburgo simfoniete, Bardi simfoniniu orkestru, Southbank simfoniniu orkestru, bendradarbiavo su tokiais iškiliais šiandienos muzikais kaip Bernadras Haitinkas, Seras Rogeris Norringtonas, Christopheris Warren-Greenas, Gordanas Nikoličius ir Terje Tønnesen. Jo gausi kūryba (3 simfonijos, 3 koncertai solo instrumentams su orkestru, 10 kūrinių orkestrui, 9 styginių kvartetai, styginių sekstetas, styginių oktetas, 3 sonatos smuikui ir fortepijonui ir kiti) jau yra skambėjusi JAV, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Suomijoje, kitų Europos šalių festivaliuose ir koncertų salėse, atliekama Talino kamerinio orkestro, Oulu, Joensuu simfoninių orkestrų, Kameratos Nordikos, Chilingirian styginių kvarteto ir kitų ansamblių. Toccata Classics leidykla yra išleidusi du Mihkelio Keremo autorinius kompaktinius albumus. Juose įrašytos keturios kompozitoriaus sonatos smuikui ir fortepijonui, trečia simfonija, “Rauda” altui ir styginiams bei styginių sekstetas.

Pianistas Rokas Zubovas šiuo metu yra Kauno Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos fortepijono katedros vedėjas. Jo koncertiniai maršrutai jau išmaišė daugelį Europos šalių, Pietų ir Šiaurės Ameriką. Pianisto įrašus išleido JAV, Vokietijos, Lietuvos kompaktinių plokštelių leidėjai, o 2010 metais Rokas Zubovas įrašė visą M. K. Čiurlionio kūrybą fortepijonui: 6 kompaktinių plokštelių rinkinys pasirodė 2011 metais. Neapsiribodamas vien pianisto ir pedagogo veikla, Rokas Zubovas yra aktyvus kultūrinių ir edukacinių projektų organizatorius, o 2013 metais įkūnijo M. K. Čiurlionį vaidybiniame britų režisieriaus Roberto Mullano filme “Laiškai Sofijai”.

Baltijos šalių menininkų kūrybinis bendradarbiavimas tebėra retas reiškinys, tad kiekvienas toks muzikų bendras projektas – tai dar viena galimybė muzikos mylėtojams artimiau susipažinti su mūsų kaimynų dvasinėmis patirtimis.  Koncertas Vilniuje, Chodkevičių rūmuose lapkričio 12 dieną nemokamas.

Kontaktai

Adresas
Šopeno g. 1/17-3
Vilnius LT 01314
Lietuva

Direktorius
Rokas Zubovas
rokas@zubovas.lt
+370 (686) 96 633