Rokas Zubovas & Phil Von: Eiti ramybėn. Albumo pristatymo koncertas 2021-10-13

„Tie tatai kompozitoriai, plėtodami muziką, iš dainelės pagamina dainą, iš dainos simfonijos kompoziciją ir auklėja tikrai kultūrinę muziką” – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

Vienas žymiausių pasaulio M.K. Čiurlionio muzikos žinovų ir atlikėjų, jo proanūkis, pianistas Rokas Zubovas įrašė ir išleido daugybę albumų su M.K. Čiurlionio muzika, įskaitant monumentalią šešių CD antologiją su knyga „M.K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui“. Kaip solistas ir įvairių ansamblių narys, pianistas sėkmingai koncertavo daugelyje pasaulio šalių. 2018 metais Rokas Zubovas susipažino su jau kelis metus Vilniuje gyvenančiu prancūzų elektroninės ir teatro muzikos kūrėju ir aktoriumi, garsios electro-flamenco grupės „Von Magnet“ įkūrėju Philu Vonu. Greta daugelio kitų projektų, Phil Von gyvai remiksuoja lietuvių liaudies muzikos ir Lietuvos neo-folk atlikėjų įrašus, jis prodiusavo paskutinį kompozitoriaus Algirdo Klovos albumą „Versmės tėkmė“. 

Rokas Zubovas ir Phil Von | Kultūtos naktis 2019 | Foto. Gediminas Bartuška

Duetas sukūrė koncertinę programą „Eiti ramybėn“, kurioje M.K. Čiurlionio fortepijono pjesės liaudies dainų motyvais suskamba šiuolaikinėje Roko Zubovo interpretacijoje. Phil Von įvairiais elektroniniais prietaisais gyvai transformuoja fortepijono garsą ir papildo jį natūraliais gamtos bei elektroninių instrumentų garsais. Programos įrašai buvo panaudoti keliais tarptautiniais apdovanojimais įvertintos M.K. Čiurlionio paveikslų motyvais sukurtos interaktyvios virtualios realybės instaliacijos „Angelų takais“ garso apipavidalinimui. 

Roko Zubovo ir Phil Von albumas „Eiti ramybėn“ 2021 lapkričio 8 d. išleidžiamas vinilo plokštelės ir aukštos rezoliucijos failų formatais.
Albumo leidėjas ir koncerto organizatorius – „Muzikos zona“
Projektą finansuoja AGATA

Koncertas lapkričio 8 d., pirmadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, renginių salėje.
Po koncerto planuojama plokštelių pasirašymo sesija.

Muzika (Bandcamp)
Bilietus platina Paysera Tickets

Facebook

Litvakų dienos Londone. Atidarymo koncertas LEGENDOS. 2021-10-07

Spalio 6 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje įvyko Litvakų dienų atidarymo koncertas, kuriame garsių Lietuvos kompozitorių kūrinių programą pavadinimu LEGENGOS atliko muzikinis Glebo Pyšniako (violončelė) ir Roko Zubovo (fortepijonas) duetas.

Kviečiame pasižiūrėti vykusios tiesioginės transliacijos įrašo.

Malonios peržiūros!

Litvakų dienų programą rasite – ČIA

Visi Litvakų dienų renginiai bus transliuojami tiesiogiai Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje YouTube kanale ir Facebook paskyroje.

Facebook – 10th Litvak Days in London

Londone dešimtą kartą bus surengtos Litvakų dienos. Atidarymo koncertas „Legendos“  2021-10-05

Spalio 6–7 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje vyks dešimtosios Litvakų dienos.

Šių metų programoje – išskirtinis dėmesys Pietų Afrikos litvakų istorijai ir kultūriniam palikimui, kuris bus detaliai pristatytas dviejose teminėse diskusijose. Jose dalyvaus žymūs Pietų Afrikos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos akademikai, menininkai, kultūros institucijų atstovai.

Litvakų dienose planuojami du koncertai – muzikinis Glebo Pyšniako (violončelė) ir Roko Zubovo (fortepijonas) duetas koncertinėje programoje „Legendos“ bei kolektyvo „Chromatikon“ audiovizualinio kūrinio premjera, įkvėpta turtingo tarpukario Kauno muzikinio gyvenimo. Kasmet organizuojamos Litvakų dienos tapo savotišku tiltu, jungiančiu Jungtinėje Karalystėje gyvenančius litvakus su jų istorine tėvyne, taip pat tai – svarbus įvykis besidomintiems žydų istorija ir kultūriniu paveldu. Litvakų dienos sulaukė susidomėjimo ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir Prancūzijoje, Izraelyje, JAV, Brazilijoje, Lietuvoje bei kitose šalyse. Renginys organizuojamos hibridiniu būdu, jį bus galima stebėti Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje „Facebook“ paskyroje bei „YouTube“ kanale. 

Litvakų dienų programą rasite – ČIA

Litvakų dienas Londone Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje rengia kartu su Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje, Lietuvos kultūros institutu bendradarbiaudama su Žydų muzikos institutu Londone, Vilniaus Gaono žydų muziejumi, Europos literatūros tinklu, Pietų Afrikos žydų muziejumi, Trauminio streso klinika Londone, „Kaunas 2022“. Renginį remia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Visi Litvakų dienų renginiai bus transliuojami tiesiogiai Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje YouTube kanale ir Facebook paskyroje.

Facebook10th Litvak Days in London

Atsisveikinimas su REMIGIJA BUKAVECKIENE (1928−2021) M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje 2021-09-30

Remigija Bukaveckienė (1928−2021)

Rugsėjo 27 d. netekome šviesios Asmenybės, kurios pastangomis buvo įsteigti Čiurlionio namai, atvertos jų durys – Remigijos Bukaveckienės (1928−2021). Būdama biochemikė, Lietuvos veterinarijos akademijos docentė, ji rengė įsimintiniausias kraštotyros ekspedicijas, su studentais nuolat lankė M. K. Čiurlionio dailės muziejų Kaune, klausėsi Valerijos Čiurlionytės pasakojimų.

1987 m. įsteigta M. K. Čiurlionio draugija – jos nariai išrinko Remigiją sekretore. Kad susisiektų su po visą Lietuvą pasklidusiais draugijos nariais, ji rašė tūkstančius laiškų, kupinų žmogiškos šilumos. Išėjusi į pensiją Remigija persikėlė į Vilnių ir ėmėsi istorinių tyrimų. Per kelerius metus dokumentiškai įrodė, kuriame bute dabartiniame Savičiaus g. 11 name nuomojosi kambarį M. K. Čiurlionis. Tai tapo juridiniu pagrindu sustabdyti įsibėgėjančią butų privatizaciją ir Čiurlionio draugijos bei Lietuvos kultūros fondo vardu šioje vietoje įsteigti Čiurlionio namus. Jų durys iškilmingai atvertos 1995 m. rugsėjo 24 d. − Remigija čia darbavosi be jokio atlyginimo. Kiekvieną atėjusįjį vaišindavo arbata, šiltam pokalbiui neseikėdavo laiko. Ir vėliau, kol tik leido jėgos, dalyvavo šių namų renginiuose, rūpinosi jų gerove. Už šią altruistinę iniciatyvą 2011 m. Remigija Bukaveckienė apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Mums labai trūks Jūsų, taktiškoji, darbščioji, kantrioji Remigija…  

Kviečiame atsisveikinti su Remigija Bukaveckiene Vilniuje spalio 1 d., penktadienį,

9.30−10.00  val. – Šv. Mišios Bernardinų bažnyčioje (Maironio g. 10)

10.00−13.00 val. – atsisveikinimas Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11)

Laidotuvės vyks tą pačią dienągimtojo Žemaičių Naumiesčio kapinėse. 

Vilniuje klasikinės muzikos mylėtojams duris atveria nauja koncertinė erdvė 2021-09-27

„Helios City“ komplekse (Savanorių pr. 1), antrajame aukšte įsikūrusiame fortepijonų salone „Organum“ įrengta jauki, puikios akustikos kamerinės muzikos salė tikrai gali tapti mėgstama melomanų susirinkimo vieta. Šioje salėje, išsiskiriančioje urbanistine aplinka, jau šį antradienį, rugsėjo 28 dieną, 19 val. klausytojai išgirs unikalią muzikinę programą.

Violončelininkas Gleb Pyšniak ir pianistas Rokas Zubovas kviečia klausytojus į nepaprastą muzikinę kelionę, į vieną „Legendą“ apjungiančią lietuviškos muzikos pradžios atšvaitus ir keturių iškilių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių balsus koncerte „LEGENDOS. Lietuvių kompozitorių muzika violončelei ir fortepijonui“. 

„Laiptų galerija” archyvo nuotr. Pianistas Rokas Zubovas ir violončelininkas Gleb Pysniak.

Koncerto programoje skambės M. K. Čiurlionio ir keturių šiandienos Lietuvos kompozitorių – Anatolijaus Šenderovo, Vidmanto Bartulio, Vytauto Barkausko ir Fausto Latėno kūriniai. Pastaruosius keturis kompozitorius charakterizuoja kūrybinės drąsos ir savo individualaus balso puoselėjimas. Kiekvienas jų pastaraisiais dešimtmečiais tapo neatsiejama Lietuviškos muzikinės tapatybės dalimi, ir taip pat kiekvienas jų paliko kūrinius violončelei ir fortepijonui, kuriuos jau dabar galima vadinti lietuviškosios muzikinės kultūros aukso fondu. Skirtingos apimties, skirtingo žanro kūrinius violončelei ir fortepijonui, savitus garso kosmosus, bylojančius apie supančio pasaulio prasmes, atskleidžiančius paslaptingą grožį, pasakojančius įstabias legendas atliks Lietuvos muzikos pasaulyje žinomi ir vertinami atlikėjai Gleb Pyšniak (violončelė) ir Rokas Zubovas (fortepijonas). 

Pasakodamas apie programos atsiradimą, pianistas Rokas Zubovas užsimina, kad „programai „Legendos“ pavadinimas gimė labai spontaniškai bet ir kartu organiškai. Žmogus, peržengęs būties ir nebūties slenkstį staiga tampa legenda. O visi šie keturi iškilūs Lietuvos  kompozitoriai nelauktai ir netikėtai pastaraisiais metais mus paliko. Jie dar ką tiktai buvo mūsų draugai, bendradarbiai, bičiuliai su kuriais bendravome ir drauge keliavome žemiškąją kelionę. Dabar jie tampa atramos taškais, išminties šaltiniais. Su jais dabar galime bendrauti tik muzikos pagalba.”

Gleb Pyšniak – dar būdamas 14 metų, kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir kt.

Pianistas Rokas Zubovas labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, net suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7-9 temines kamerinės muzikos programas.

2021 m. rugsėjo 28 d. 19 val. koncertas „Legendos“: Gleb Pyšniak (violončelė) ir Rokas Zubovas (fortepijonas) fortepijonų salone „Organum“, Savanorių pr. 1, Vilnius.

Bilietai | Facebook

Organizatoriai:

VšĮ „Impetus musicus“

Fortepijonų salonas „Organum“

Poezijos ir muzikos vakaras Avromui Suckeveriui (1913 – 2010) 2021-09-22

#GrojaNepaklusnieji

Rugsėjo 23 d. 18 val. „Laiptų galerijos“ organizuojamų litvakų (Lietuvos žydų) dienų metu galerijoje įvyks literatūrinis vakaras, kuriame Avromo Suckeverio tekstus iš rinktinių „Kapo vaikas“ ir „Žaliasis akvariumas“ skaitys VŠDT aktoriai Monika Šaltytė ir Juozas Bindokas, muzikuos Glebas Pyšniak (violončelė) ir Rokas Zubovas (fortepijonas).

Avromas Suckeveris (1913 – 2010) – ypatingo likimo poetas, tarpukario avangardo grupės „Jung Vilne“ („Jaunasis Vilnius“) narys, išgyvenęs Vilniaus geto tragediją dalyvavęs rezistencijoje, po karo grįžęs į sugriautą miestą, paliudijęs Holokausto nusikaltimus Niurnbergo procese, savo kūriniais priklauso daugiatautės Vilniaus poezijos lobynui. Jo eilėraščiai, poemos, poetinė proza liudija turtingą – tiek lyrišką, tiek tragišką – žydų tautos ir visos žmonijos patirtį. 

A. Suckeverio tekstus lydės litvakų kompozitorių A. Šenderovo, B. Gudmano, G. Geršvino ir kt. kūriniai, kuriuos atliks G. Pyšniak (violončelė) ir R. Zubovas (fortepijonas).

Gleb Pyšniak vienas ryškiausių savo kartos Baltijos šalių violončelininkų koncertuoja garsiausiose koncertų salėse Austrijoje, Japonijoje, Italijoje, Ispanijoje ir kt. Atlikėjas daugelio nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatas.

Pianistas Rokas Zubovas M. K. Čiurlionio proanūkis bei grafų Zubovų palikuonis, studijavo Ciuriche, vėliau Čikagoje, kur įgijo magistro laipsnį. Dar jaunystėje tapęs M. K. Čiurlionio konkurso laureatu, pianistas garsina savo prosenelio palikimą.

Organizatorių info. Parengė Ričardas Jakutis

Bilieto kaina: 10 / 5 €
Įėjimas tik su Galimybių pasu. 
tel. 841 200 643
el.p. toma.galerija@gmail.com

Facebook

LEGENDOS 2021-09-20

M. K. Čiurlionis ir keturi šiandienos Lietuvos kompozitoriai – Anatolijus Šenderovas, Vidmantas Bartulis, Vytautas Barkauskas ir Faustas Latėnas – penki išskirtiniai, nesupainiojami balsai, penki žvilgsniai į lietuvišką tapatybę.

2021 m. rugsėjo 28 d. 19 val. koncertas „Legendos“: Gleb Pyšniak (violončelė) ir Rokas Zubovas (fortepijonas) fortepijonų salone „Organum“ (Savanorių pr. 1, Vilnius).

Bilietai | Facebook

Montažas Jonas Šopas

„LEGENDOS” – Lietuvių kompozitorių muzika violončelei ir fortepijonui 2021-09-14

2021 m. rugsėjo 28 d. 19 val. koncertas „Legendos“: Gleb Pyšniak (violončelė) ir Rokas Zubovas (fortepijonas) fortepijonų salone „Organum“, Savanorių pr. 1, Vilnius

Bilietus platina Bilietai.lt

XIX-XX amžių sandūroje, įsimylėjęs lietuvišką peizažą, dainas, tradiciją ir senąsias legendas, M. K. Čiurlionis ėmėsi kurti lietuviškos muzikos tapatybę ir pradėjo rašyti jos dvasinę istoriją. Koncertas „Legendos“, tai žvilgsnis į šią dvasios istoriją XX-XXI amžių sandūroje. 

Anatolijus Šenderovas, Vidmantas Bartulis, Vytautas Barkauskas ir Faustas Latėnas. Keturios labai skirtingos asmenybės, kurių kiekviena pastaraisiais dešimtmečiais buvo neatsiejama Lietuviškos muzikinės tapatybės dalimi. Viena savybė, vienijusi šiuos kompozitorius – tai kūrybinė drąsa ir savo individualaus balso puoselėjimas. Kiekvieno iš šių keturių kompozitorių kūrinį galima pažinti jau iš pirmųjų garsų, o jų dalyvavimas Lietuvos kultūros lauke apėmė ir muziką kino filmams, ir muziką teatrams, ir pačią įvairiausią pedagoginę ir organizacinę veiklą. 

M. K. Čiurlionis ir keturi šiandienos Lietuvos kompozitoriai, keturi išskirtiniai, nesupainiojami balsai, keturi žvilgsniai į lietuvišką tapatybę. Skirtingos apimties, skirtingo žanro kūriniai violončelei ir fortepijonui, o kiekvienas jų – tai savitas garso kosmosas, bylojantis apie supančio pasaulio prasmes, atskleidžiantis paslaptingą grožį, pasakojantis įstabią legendą. 

Gleb Pyšniak – dar būdamas 14 metų, kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir kt.

Pianistas Rokas Zubovas labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, net suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7-9 temines kamerinės muzikos programas. 

Violončelininkas Gleb Pyšniak ir pianistas Rokas Zubovas kviečia klausytojus į kelionę, į vieną „Legendą“ apjungiančią lietuviškos muzikos pradžios atšvaitus ir keturių iškilių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių balsus.     

PROGRAMA:

Anatolijus Šenderovas (1945-2019)

Dvi Sulamitos giesmės

Vidmantas Bartulis (1954-2020) 

Palydžiu iškeliaujantį draugą ir mes paskutinį kartą žiūrime į apsnigtus vasario medžius…

M. K. Čiurlionis (1875-1911)

Kūriniai violončelei ir fortepijonui (adaptuoti Juozo Čelkausko)

Vytautas Barkauskas (1931-2020)

Suite de Concert Op. 98

  1. Impetuoso
  2. Calmo, con dolore
  3. Scherzo, con grazia
  4. Quasi tranquillo
  5. Affetuoso – Hommage à Stasys Lozoraitis

Faustas Latėnas (1956-2020)

Sonata violončelei ir fortepijonui

I. Ramiai, plaukiančiai

II. Gyvai

III. Andante

Gleb Pyšniak, violončelė

Rokas Zubovas, fortepijonas

Facebook

56-osios „Fortepijoninės muzikos vasaros“ uždarymo koncertas „Vasaros suvenyrai“ 2021-08-27

Šį šeštadienį, rugpjūčio 28 d. 16 val., M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose baigiasi 56-oji „Fortepijoninės muzikos vasara“.

Baigiamajame vasaros ciklo koncerte fortepijoninis duetas Sonata ir Rokas Zubovai pristatys nuotaikingą programą „Vasaros suvenyrai“, kurioje skambės Liudviko van Bethoveno, Edvardo Griego ir amerikiečių kompozitoriaus Samuelio Barberio kūriniai fortepijonui keturioms rankoms, o programą vainikuos M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ transkripcija fortepijonui keturioms rankoms. 

2021 metų vasarą muzikos mylėtojai poetiškajame M. K. Čiurlionio namų-muziejaus obelų sode išgirdo jau dvidešimt koncertų. Šios vasaros koncertų atlikėjų pajėgos labai išsiplėtė: artėjant 150-osioms M. K. Čiurlionio metinėms, organizatoriai siekia sudominti M. K. Čiurlionio muzika ir jaunuosius atlikėjus, ir pripažintus užsienio šalių pianistus. Todėl šiemet koncertuose savo talentą demonstravo talentingiausi nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos moksleiviai, ir visų kartų žymiausi Lietuvos pianistai, M. K. Čiurlionio tarptautinio pianistų konkurso laureatai, bei užsienio šalių – Estijos, Lenkijos, Rusijos – pianistai, pristatę temines programas, skirtas M. K. Čiurlionio ir savo šalių kompozitorių kūriniams. 

Taigi, kviečiame užsukti į sirpstančiais obuoliais kvepiantį sodą ir palydėti vasarą bei fortepijoninės muzikos sezoną su pianistais Sonata ir Roku Zubovais.

Šiemet koncertų ciklo organizatorių pastangas parėmė Lietuvos kultūros taryba, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Druskininkų miesto savivaldybė ir UAB „Viasana“. 

Facebook

„Fortepijoninės muzikos vasaros“ koncertuose – Čiurlionis pagal estų pianistą Lassmanną 2021-08-26

Pianistai Rokas Zubovas ir Sten Lassmann (Estija)

Baigiantis 56-ajam „Fortepijoninės muzikos vasaros“ koncertų ciklui, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namai Druskininkuose ir Vilniuje kviečia į estų pianisto Steno Lassmanno rečitalius. Trečiadienio vakarą ir ketvirtadienį vyksiantys koncertai – projekto „Čiurlionio dialogai“ dalis, kur užsienio šalių kūrėjai pristato M. K. Čiurlionio kūrybos interpretacijas, susiedami jas su sava kultūrine aplinka.

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje prieš išvykdamas į šio vakaro koncertą Druskininkuose M. K. Čiurlionio noktiurną skambina pianistas, Estijos muzikos ir teatro akademijos pedagogas Stenas Lassmannas. Pianistas prisipažįsta – iki šiol M. K. Čiurlionio niekada nebuvo grojęs.

„Ciklą „Marios“ žinojau jau kurį laiką, tai vienas žymiausių jo darbų. Norėdamas pažinti jį geriau, įtraukiau į šių rečitalių programą. Šis noktiurnas – viena gražiausių melodijų. Ją tiesiog būtina sugroti kiekvienam“, – įsitikinęs pianistas.

S. Lassmannas – pagrindinis estų klasikinės muzikos tėvu vadinamo kompozitoriaus Heino Ellerio kūrybos puoselėtojas ir tyrinėtojas. Todėl koncertuose skambės ne tik M. K. Čiurlionio, Johanno Sebastiano Bacho, Fryderyko Chopino, bet ir H. Ellerio kūryba.

Vienas žinomiausių H. Ellerio kūrinių, pavadinimu „Varpai“. Pianistas, lygindamas M. K. Čiurlionio ir H. Ellerio kūrybą, sako, kad, kalbant apie muzikos ekspresiją, kompoziciją, tarp kompozitorių jis mato daugiau skirtumų nei panašumų: M. K. Čiurlionis, anot jo, labiau ekspresyvus, jo stiprybė – muzikinės idėjos originalumas. H. Elleris – daugiau koncentravosi į detales, kompozicijos painumą. Tačiau kas tikrai abu juos sieja – buvo talentingi menininkai, įvaldę teptuką.

„Kai pradėjo Sankt Peterburge studijuoti kompoziciją, atsidėjo tik muzikai. Vis dėlto jo kabinete, buvo portretai Henrio Hainerio ir Ferenco Listo, kuriuos nutapė jis pats“, – sako S. Lassmannas.

S. Lassmano rečitaliai – tai pernai prasidėjusio projekto „Čiurlionio dialogai“ dalis, kuriuo M. K. Čiurlinio namai Vilniuje ruošiasi kompozitoriaus 150-osioms gimimo metinėms. Kviesdami užsienio šalių kūrėjus, siekiama M. K. Čiurlinio kūrybą kaip galima plačiau skleisti už Lietuvos ribų, jog ji būtų įtraukta į užsienio kūrėjų, kolektyvų repertuarus.

Pianistas Rokas Zubovas

„Girdime ir matome, kad Čiurlionio muzika vis labiau skinasi kelią. Štai prieš du metus Mirga Gražinytė atliko „Jūrą“ su Birmingemo simfoniniu orkestru. Pasirodo, tai pirmas „Jūros“ atlikimas Anglijoje. Tai Čiurlionis po truputį tampa autoriumi, kurį mūsų užsienio partneriai jau gali į bendrą gretą statyti su kitais 20 a. pr. kompozitoriais“, – teigia M. K. Čiurlionio namų Vilniuje vadovas Rokas Zubovas.

Kad į savo repertuarą nuo šiol įtrauks M. K. Čiurlionį, neabejoja ir S. Lassmannas.

Projektas „Čiurlionio dialogai“ dar šiemet pristatys ne vieno užsienio kūrėjo žvilgsnį į kompozitoriaus kūrybą, įkvėpusią juos ne tik per muziką, bet ir dailę.

Straipnis: Inesa Rinkevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

LRT Panorama reportažo įrašas

Kontaktai

Adresas
Šopeno g. 1/17-3
Vilnius LT 01314
Lietuva

Direktorius
Rokas Zubovas
rokas@zubovas.lt
+370 (686) 96 633