Vinilinė plokštelė „Eiti ramybėn“ – jau prekyboje! 2021-12-14

Vinilinė plokštelė „Eiti ramybėn“. M. K. Čiurlionio namų arch. nuotr.

Su džiaugsmu pranešame, kad į M. K. Čiurlionio namus Vilniuje (Savičiaus g. 11) atkeliavo dvi – ką tik išleistų vinilinių plokštelių EITI RAMYBĖN – pakuotės. Šią ir kitą savaitę vinilą galite įsigyti atvykę į Čiurlionio namus už šventinę kainą – 20 eurų.

EITI RAMYBĖN – tai pianisto Roko Zubovo ir gyvosios elektronikos atlikėjo Phil Von (Prancūzija) bendras kūrybinis projektas, išaugęs iš Čiurlionio kūrinių fortepijonui. Patalpinti į skaitmeninę futuristinę terpę elektroniniais efektais transmutuoti liaudies muzikos prisotinti fortepijono akordai suskamba kaip kosminis orkestras. Jie tarsi ieško būdų itin intensyvioje, agresyvioje kasdienybėje rasti kelią į dvasinę pusiausvyrą, todėl projekto autoriai pavadino jį „Eiti ramybėn“.

Muzika (Bandcamp

Leidėjas – „Muzikos zona“
Leidybą finansavo AGATA.

Duo Zubovas dalyvauja „Klasika visiems“ projekte 2021-11-18

Lapkričio 20 d. dėl pandemijos kurį laiką drauge muzikuoti negalėję „Klasikos visiems“ dalyviai vėl susiburs, kad gyvai atliktų vieną garsiausių XX a. chorinių kūrinių – vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatą „Carmina Burana“. Klasikos išsiilgę chorinės muzikos entuziastai kartu su Vilniaus universiteto (VU) chorais „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ 19.30 val. kviečia į koncertą Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje. 

Kartu su projekto „Klasika visiems“ dalyviais sceninę kantatą atliks solistai Gunta Gelgotė (sopranas), Mindaugas Jankauskas (tenoras), Steinas Skjervoldas (bosas), dviem fortepijonais skambins Rokas ir Sonata Zubovai, o mušamųjų partijas atliks ansamblis „Giunter Percussion“ (vad. Pavelas Giunteris). Diriguos VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė.

„Klasika visiems“ – tai unikalus VU Kultūros centro ir trijų VU chorų (vad. R. Gelgotienė) organizuojamas projektas, kuris kviečia visus klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įsitraukti į gyvą muzikavimą, pažinti klasikinės muzikos lobyną ir bendrame skambesyje suvienyti balsus skleidžiant kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Iki pandemijos projektas kasmet suburdavo per 300 įvairaus amžiaus, skirtingų profesijų, kartais ir skirtingomis kalbomis kalbančių dalyvių. Į Šv. Jonų bažnyčią per finalinius „Klasikos visiems“ koncertus susirinkdavo ir gausybė klausytojų. Projekto organizatoriai šiemet džiaugiasi, kad net ir dabartiniais pandeminiais laikais dalyvauti užsiregistravo ir pirmojoje parengiamojoje sesijoje jau repetavo apie 200 dainininkų.

Projekto sumanytoja R. Gelgotienė sako, kad „Carmina Burana“ pasirinkimas pandemijos metu labai simboliškas: „Kantata primena mums, kad gyvename labai nepastoviu laiku, kai pandemija sužlugdė daug svajonių ir planų. Tačiau šviesa ir optimizmas, kurio kupinas šis genialus C. Orffo kūrinys, mums suteikia viltį.“

Pasak dirigentės, projektas „Klasika visiems“ VU chorams brangus tuo, kad jie ne tik patys gali dainuoti klausytojams, bet ir įtraukti muziką mėgstančius žmones į aktyvų muzikavimo procesą. „Pandemijos metu, kai chorai jau beveik antrus metus turi vienaip ar kitaip riboti savo veiklą, jaučiame ypač didelį choristų norą grįžti į sceną. Tikrai džiugu suvokti, kad žmonių, norinčių muzikuoti, entuziazmo ši pandemija nesunaikino ir neužgesino“, – pabrėžė VU chorų meno vadovė.

C. Orffo 1937 m. sukurta kompozicija „Carmina Burana“ iki šiol išlieka klasikinės muzikos repertuaro viršūnėje. Viduramžių gyvenimo džiaugsmų įkvėpta, gaivalinga ir žemiško džiūgavimo kupina sceninė kantata – tai priešprieša tradiciniam įsivaizdavimui apie tų laikų žmogaus egzistenciją. Joje apdainuojamos didingos ir palaimingos XIII a. žmogaus gyvenimo akimirkos, maištaujanti jo dvasia ir svajonės, o kartu parodomas ir negailestingas likimas, griaunantis iliuzijas bei laimės siekius.

Projekto koncertuose skambėjo ne vienas šedevras. 2019 m. „Klasikos visiems“ dalyviai atliko šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (Sunrise Mass), 2018 m. skambėjo Camille’io Saint-Saënso „Kalėdinė oratorija“ (Oratorio de Noël, op. 12), 2017 m. – Wolfgango Amadeus Mozarto „Requiem“, 2016 m. – C. Orffo „Carmina Burana“, 2015 m. – Gabrielio Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franzo Schuberto Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m. – pirmaisiais projekto metais – W. A. Mozarto „Requiem“.

Daugiau informacijos apie renginį ir bilietus rasite čia.

Facebook

Koncertinės programos „SKAMBANČIOS VISATOS“ pristatymas 2021-11-10

Lapkritį „Organum“ pristato žymius Lietuvos pianistus ir jų parengtas koncertines programas: Birutę Vainiūnaitę bei Sonatą ir Roką Zubovus, violončelininko Romano Armono atminimo vakarą ir dainininkės Aušros Liutkutės jubiliejinį koncertą.

Lapkričio 16 d. 19 val. programą „Skambančios visatos. Bramsas ir Debiusy“ – dviems fortepijonais paskambins pianistų Sonatos ir Roko Zubovų duetas.

Pirmojoje koncerto dalyje skambės prancūzų kompozitoriaus Klodo Debiusy veikalai, atspindintys Europos muzikos raidos pokyčius. Antai „Lindaraja“ – tai pasakojimas apie apie Alhambros sodą Granadoje, Andalūzijoje. „En blanc et noir“ – sukurtas I-ojo pasaulinio karo metais. Dvejopų klavišų žaismu, karo metų dviprasmybę perteikiantis kūrinys nieko nevaizduoja, jo grožis slypi faktūroje ir formoje.

Antroje šio koncerto dalyje skambės Johaneso Bramso Sonata dviem fortepijonams f-moll. Tai paties autoriaus sukurta jo Fortepijoninio kvinteto f-moll transkripcija. Ši sonata melomanams puikiai žinoma kaip romantiškai galingų jausmų prisodrintas kūrinys, pajėgiantis iš kasdienio gyvenimo išplėšti bet kurią sielą.

KONCERTO PROGRAMA:

Claude Debussy (1862–1918)

“Lindaraja”

 “En blanc et noir” (“Baltais ir juodais”)

            Avec emportement

            Lent. Sombre

            Scherzando

Johannes Brahms (1833–1897)

Sonata dviems fortepijonams Op. 34 b

Allegro non troppo

Andante, un poco adagio

ScherzoAllegro

Finale: Poco sostenuto – Allegro non troppo – Presto, non troppo 

Bilietus platina www.bilietai.lt

Patekti į koncertą galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Facebook

„Organum“ pranešimas spaudai

„Skambančios visatos. Brahms ir Debussy“ | Duo Zubovas 2021-11-09

Lapkričio 16 d., antradienį, 19 val. fortepijonų salone „Organum“ skambės kompozitorių-pianistų Johannes Brahms ir Claude Debussy sukurtos garsinės visatos, kurias atliks jau daugiau kaip dvidešimt metų drauge muzikuojantis pianistų duetas Sonata ir Rokas Zubovai (Duo Zubovas).

Duetas, kritikų įvardijamas kaip „didieji vakaro romantikai“, geriausiai jaučiasi interpretuodamas būtent prancūziškojo impresionizmo ir vokiškojo romantizmo kūrinius. Dėl to šios koncertinės programos klausytojams pristatys itin didingus prancūzų ir vokiečių klasikų kūrinius sukurtus dviems fortepijonams, kuriais tiksliausiai atkartojami kompozitorių įsivaizduojami garsiniai pasauliai, kupini didingų sumanymų ir jų sielų virpesių. Vienoje programoje skambės pagrindiniai J. Brahmso ir C. Debussy fortepijonų literatūros šedevrai: Sonata dviems fortepijonams Op. 34 b. ir triptikas „Baltais ir juodais”. Čia visu savo grožiu klausytojams bus atsiskleistas spalvų ir simbolių prisodrintas Debussy garsinis peizažas ir nuoširdus, plačiausios emocinės skalės Brahmso dvasinis pasaulis.

Kaip ir keli kiti Brahmso kūriniai, sonatos sumanymas pergyveno eilę transformacijų. 1862 metais Brahmsas sukūrė styginių kvintetą, tačiau, po dviejų metų, supratęs, kad muzikos turinys reikalauja didesnių galių, 1864 metais kūrinį transformavo į fortepijoninį kvintetą, o tų pačių metų pabaigoje atsirado ir versija dviems fortepijonams, tarsi užbaigianti šio epinio kūrinio idėjos raidą. Debussy „Baltais ir juodais” – tai kompozitoriaus stoiškas ir gilus atsakas į pirmojo pasaulinio karo beprotybes. Jame į labai asmenišką pergyvenimų lauką supinti patys įvairiausi kultūriniai ir estetiniai laikmečio atšvaitai. Kiekvieną iš trijų dalių Debussy dedikavo vis kitam savo bičiuliui, taip tarsi kreipdamas klausytojo dėmesį vis kita kryptimi, o savo leidėjui, pristatydamas kūrinį, pakomentavo „<…> prancūzų siela visad išliks skaidri ir herojiška”.

Pianistai Sonata ir Rokas Zubovai pradėjo groti kartu 1997 metais. Abu pianistai, tarptautinių konkursų laureatai, muziką studijavo Lietuvoje (Lietuvos muzikos akademijoje), Šveicarijoje (Heinricho Neihauzo institute, Ciūriche) ir JAV (De Paul universitete, Čikagoje) pas pianistus Povilą Stravinską, Jurgį Karnavičių, Esterą Elinaitę, Andrių Kuprevičių, Edvardą Auerį bei Dmitry Paperno. Prieš kelis metus puikaus įvertinimo susilaukė jų įrašyta kompaktinė plokštelė „Prancūziški žaidimai”, o po koncerto su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriame jie atliko Brahmso amžininko vokiečių kompozitoriaus Max Bruch koncertą dviems fortepijonams ir orkestrui, muzikos kritikė apibendrino: „Nuskambėjus paskutiniams akordams abejonių neliko: didieji vakaro romantikai – Sonata ir Rokas Zubovai.”

Lapkričio 16 d. 19 val. fortepijonų salone „Organum“ (Savanorių pr. 1, Vilnius, „Helios City“ kompleksas, antras aukštas) klausytojai išgirs unikalią muzikinę programą, kurią pristatys pianistas Rokas Zubovas.

Bilietus platina www.bilietai.lt

Patekti į koncertą galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Facebook

Pokalbis: Čiurlionišku įkvėpimu „Eiti ramybėn“ 2021-11-04

Rokas ir Phil. Foto: Mindaugas Jokubauskas

Kur slypi riba tarp interpretacijos ir visiškai naujo objekto? Apie tai įkvepia mąstyti pianisto Roko Zubovo ir Lietuvoje gyvenančio prancūzų elektroninės ir teatro muzikos kūrėjo, aktoriaus Philo Vono albumas „Eiti ramybėn“, įkvėptas M. K. Čiurlionio fortepijoninės kūrybos.

Kviečiame pasiklausyti LRT radijo laidoje „Garso ekspedicijoje“ vykusio pokalbio įrašą apie šią programą, čiurlioniškus įkvėpimus, originalaus teksto transformacijas ir bičiulystę. Įrašą klausykite – ČIA.

Jau netrukus, lapkričio 8 d. 19 val., šią programą ir naują albumą „Eiti ramybėn“ duetas pristatys Šv. Kotrynos bažnyčios renginių salėje. Po koncerto planuojama plokštelių pasirašymo sesija.

Muzika | Bilietai

Eiti ramybėn: kaip tai padaryti? 2021-10-27

Philas, Rokas, Vonas ir Zubovas pristato albumą ir kviečia agresyvioje kasdienybėje rasti kelią į dvasinę pusiausvyrą. Klausiate, kaip tai padaryti?

Pirmas žingsnis įsigyti bilietą(-us), antras – atvykti, trečias – mėgautis, o ketvirtas, jau priklauso nuo jūsų pačių!

Tik primename, kad bilietai koncerto dieną brangs, tad kelionei pasiruoškite jau dabar. Bilietus platina Paysera Tickets.

Plačiau Rokas Zubovas & Phil Von: Eiti ramybėn

2021 M. LAPKRIČIO 8 D., PIRMADIENIS, 19:00 Šv. Kotrynos bažnyčia. Renginių salė

Čiurlionio savaitgalis Nyderlanduose pristatė kaip skamba Lietuva

Pianistai Sonata ir Rokas Zubovai (Duo Zubovas) savaitgalį vykusį tarptautinį festivalį „Vocallis“ „Čiurlionio savaitgalį“ pradėjo koncertu „Čiurlionio pasaulis“ – tai visą Čiurlionio kūrybinį pasaulį apimanti programa, kurioje tematiškai derinama muzika, dailė ir žodžio kūryba.

„Šį kartą koncertas nebuvo iš pačių lengviausių: lėktuvas šiek tiek vėlavo, tada traukiniu važiavome iš Eindhoveno į Mastrichtą, o čia jau laukė festivalio meno vadovas Gert Geluk, su kuriuo susipažinome prieš kelis metus jo viešnagės Lietuvoje metu. Jo meilė Čiurlionio menui ir buvo ta žiežirba, dėl ko šį savaitgalį visas Limburgo regionas Olandijoje nusispalvino Čiurlionio kūrybos spalvomis.

70 minučių programą publika klausė labai įdėmiai. Kad programa patiko ir buvo suprasta, galėjom suprasti iš gausiai po koncerto pirktų Čiurlionio chorinės, simfoninės ir fortepijoninės muzikos kompaktinių plokštelių ir iš klausytojų noro bendrauti, kalbėtis, užduoti papildomus klausimus, dalintis savo mintimis ir pastebėjimais.“ – kelionės įspūdžiais dalijasi Rokas Zubovas.

Šeštadienį Mastrichto kino teatre „Lumiere“ taip pat buvo parodyta ir romantinė drama „Laiškai Sofijai“. Prieš pradedant filmo peržiūrą, susirinkusiems žiūrovams Rokas Zubovas pristatė filmo kūrimo aplinkybes. Pasidalijo įdomia istorija apie režisierių britą Robert Mullan Kaune dėstantį psichologiją ir susižavintį Čiurlioniu bei operatorių Odd Geir iš Norvegijos, kuris su didele meile įsitraukė, rodos, tik į mums svarbaus istorinio pasakojimo kūrimą.

„Šiek tiek pakalbėjau ir apie istorinį Čiurlionio gyvenimo kontekstą. Po filmo žiūrovai kalbėjo, apie filmo dramatiškumą, ir kokie jie buvo sujaudinti, ir kaip stipriai juos palietė Čiurlionio likimas, ir visos Lietuvos istoriniai įvykiai. Važiuojant su Gert Geluk į sekantį koncertą, jis ir jo žmona dar ilgai mašinoje tylėjo, ir tai veikiausiai buvo pats stipriausias filmo įspūdžio atspindys…“ – Rokas Zubovas.

Plačiau: interviu viename svarbiausių Nyderlandų dienraščių „NRC“, nuoroda – ČIA. Straipsnį parengtą pagal anksčiau minėtą interviu anglų kalba galite skaityti – ČIA.

DUO Zubovas: „SKAMBANČIOS VISATOS. Brahms ir Debussy” 2021-10-20

DUO ZUBOVAS: pianistai Sonata ir Rokas Zubovai

Fortepijoninis duetas Sonata ir Rokas Zubovai lapkričio 16 dieną 19 val.  fortepijonų salone „Organum“ atliks programą „Skambančios visatos. Brahms ir Debussy“.

Kompozitoriai-pianistai Johannes Brahms ir Claude Debussy savo garsines visatas kūrė prie fortepijono. Todėl muzika šiam instrumentui tiksliausiai atkartodavo jų įsivaizduojamą garsinį pasaulį, geriausiai atspindėdavo jų sielos virpesius. Retiems savo kūriniams dviems fortepijonams jie pasirinkdavo ypatingai didingus sumanymus. 

„Organum” salėje lapkričio 16 dieną 19 val. skambės iškiliausi šių dviejų genijų kūriniai dviems fortepijonams. Čia visu savo grožiu atsiskleis spalvų ir simbolių prisodrintas Debussy garsinis peizažas ir nuoširdus, plačiausios emocinės skalės Brahmso dvasinis pasaulis.

Jau daugiau kaip dvidešimt metų drauge muzikuojantis pianistų duetas Sonata ir Rokas Zubovai geriausiai jaučiasi interpretuodami prancūziškojo impresionizmo ir vokiškojo romantizmo kūrinius. Prieš kelis metus puikaus įvertinimo susilaukė jų įrašyta kompaktinė plokštelė „Prancūziški žaidimai”, o po koncerto su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriame jie atliko Brahmso amžininko vokiečių kompozitoriaus Max Bruch koncertą dviems fortepijonams ir orkestrui, muzikos kritikė apibendrino: „Nuskambėjus paskutiniams akordams abejonių neliko: didieji vakaro romantikai – Sonata ir Rokas Zubovai.”

Bilietus platina www.bilietai.lt

Facebook

Koncerto programa:

Claude Debussy (1862–1918)

“Lindaraja”

 “En blanc et noir” (“Baltais ir juodais”)

            Avec emportement

            Lent. Sombre

            Scherzando

Johannes Brahms (1833–1897)

Sonata dviems fortepijonams Op. 34 b

Allegro non troppo

Andante, un poco adagio

ScherzoAllegro

Finale: Poco sostenuto – Allegro non troppo – Presto, non troppo 

Mūza ant peties. Claude Debussy ir M. K. Čiurlionis

Nors trečiadienio tradicija tapę „Čiurlionio etiudai su pianistu Roku Zubovu“  (#Čiurlionioetiudai) baigėsi, Čiurlionio kūrybos pažinimas tęsiamas! Kviečiame pasiklausyti vakar LRT radijo eteryje skambėjusio pokalbio įrašą, kuriame laidos „Mūza ant peties“ vedėja Gerūta Griniūtė kalbina pianistą Roką Zubovą. Pokalbio centre M. K. Čiurlionio ir Claude Debussy kūrybos paralelės, jūros tematika.

„Man, aišku, visada kyla noras, kad istorija būtų pasikreipusi kitaip ir 1908 metais šalia Debussy „Jūros“ Paryžiuje būtų skambėjusi ir Čiurlionio „Jūra“. Ir tada labai įdomu, kaip tų didžiųjų kompozitorių, skirtingais keliais einančių, bet abiejų į jūrą žiūrinčių, du kūriniai būtų atrodę paraleliškai“, – svarsto pianistas prof. Rokas Zubovas.

Malonios perklausos ir naujų muzikinių įspūdžių! Įrašo klausykite – ČIA.

„Čiurlionio etiudai su pianistu Roku Zubovu“ grojaraštis – ČIA.

„Eiti ramybėn“: agresyvioje kasdienybėje rasti kelią į dvasinę pusiausvyrą 2021-10-18

Šiais sudėtingais visuotinio netikrumo laikais nėra paprasta išlaikyti orumą ir dvasinę ramybę. Puikiai išsilavinęs ir jautrus menininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis sunkiais gyvenimo momentais paguodą ir atramą rasdavo lietuvių liaudies muzikoje. Amžiais nugludintose melodijose ir sąskambiuose klasikas apčiuopė universalumą, puikiai tinkantį ir naujesnių laikų žmonėms. Jis ne tik pats entuziastingai kūrė naują, tuo metu labai modernią muziką liaudies muzikos pagrindu, bet ir ateities menininkus įpareigojo tęsti šį darbą: 

„Tie tatai kompozitoriai, plėtodami muziką, iš dainelės pagamina dainą, iš dainos simfonijos kompoziciją ir auklėja tikrai kultūrinę muziką“. – M.K. Čiurlionis

Šį pavedimą nuosekliai vykdo vienas žymiausių pasaulio M.K. Čiurlionio muzikos žinovų ir atlikėjų, jo proanūkis, pianistas Rokas Zubovas. Jis įrašė ir išleido daugybę albumų su M.K. Čiurlionio muzika, įskaitant monumentalią šešių kompaktinių plokštelių antologiją su knyga „M.K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui“. Kaip solistas, įvairių kamerinių ansamblių bei fortepijoninio dueto „Duo Zubovas“narys, pianistas sėkmingai koncertavo daugelyje Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalių.  

2018 metais Rokas Zubovas susipažino su jau kelis metus Vilniuje gyvenančiu prancūzų elektroninės ir teatro muzikos kūrėju ir aktoriumi Philu Vonu. Ankstesnėje  Philo Vono muzikoje, ypač jo grupės „Von Magnet“ įrašuose, jaučiasi stipri flamenko ir kitų liaudies muzikos stilių įtaka, todėl kritikai ją pavadino electro-flamenco. Gyvendamas Vilniuje, Philas Vonas sukūrė ir dažnai gyvai atlieka lietuvių liaudies muzikos ir Lietuvos neo-folk atlikėjų įrašų elektroninių interpretacijų programą. 2019 metais jis prodiusavo solinį kompozitoriaus Algirdo Klovos albumą „Versmės tėkmė“.

Netrukus duetas pristatė programą, kurioje M.K. Čiurlionio lietuvių liaudies dainų motyvais sukurtos pjesės fortepijonui suskamba laisvesnėje, šiuolaikinėje Roko Zubovo interpretacijoje. Koncerto metu Philas Vonas įvairiais elektroniniais prietaisais transformuoja fortepijono garsą ir papildo jį natūraliais gamtos bei elektroninių instrumentų garsais. Patalpinti į skaitmeninę futuristinę terpę elektroniniais efektais transmutuoti liaudies muzikos prisotinti fortepijono akordai suskamba kaip kosminis orkestras. Jie tarsi ieško būdų itin intensyvioje, agresyvioje kasdienybėje rasti kelią į dvasinę pusiausvyrą, todėl projekto autoriai pavadino jį „Eiti ramybėn“.

Papildomai studijoje apdoroti koncertiniai įrašai buvo panaudoti keliais tarptautiniais apdovanojimais įvertintos M.K. Čiurlionio paveikslų motyvais sukurtos interaktyvios virtualios realybės instaliacijos „Angelų takais“ garso apipavidalinimui. 

Gavus AGATA finansavimą, visa „Eiti ramybėn“ programa netrukus pasirodys VšĮ „Muzikos zona“ išleidžiamoje vinilo plokštelėje. 

Albumas bus pristatytas specialiu Roko Zubovo ir Phil Von koncertu Vilniaus Kotrynos bažnyčioje 2021 lapkričio 8 d. Koncerto pradžia – 19:00. Po koncerto planuojama plokštelių pasirašymo sesija.

Muzika | Bilietai

Muzikos zona info.

Kontaktai

Adresas
Šopeno g. 1/17-3
Vilnius LT 01314
Lietuva

Direktorius
Rokas Zubovas
rokas@zubovas.lt
+370 (686) 96 633