56 FORTEPIJONINĖS MUZIKOS VASARA DRUSKININKUOSE 2021-06-02

Šį sekmadienį, birželio 6 d. 13 val. prasideda 56 fortepijoninių rečitalių ciklas M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose

„Saulė lyg nuskęsta žemės gilumon ir atsiunčia žemei tokią tamsią melsvą skraistę, o su ja ir ilgesingą tylą… Tada suskamba pianinas, širdis pradeda skubėti, jos ritmas susilieja su skambančiu pro atvirą langą ritmu.“

Taip savo atsiminimuose rašė Jadvyga Čiurlionytė, jauniausioji kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio sesuo. Prieš šimtą dvidešimt metų, sugrįžęs iš Varšuvos vasaroti į savo vaikystės miestą Druskininkus, kompozitorius nevengdavo vakarais prisėsti prie pianino ir improvizuoti, arba groti savo kompozicijas. Sode susirinkę šeiminykščiai ir bičiuliai paskęsdavo vakarėjančiame ore sklandančiuose pianino garsuose. Gimė tradicija, kuri nuo 1965 m. yra ir toliau plėtojama. Čia dabar vasaromis atvyksta visų kartų Lietuvos pianistai, pasižymėję tarptautiniuose M. K. Čiurlionio konkursuose ir taip pat per langą į sodą dalijasi savo kūrybiniais atradimais. 

Įstabu, kad iki šiol šiuose vasaros koncertuose dalyvauja beveik visų Čiurlionio konkursų laureatai ir diplomantai, čia kasmet simboliškai susitinka visos Lietuvos pianistų kartos. 2021 metų vasarą Druskininkuose M. K. Čiurlionio namų-muziejaus sode koncertuos profesoriai Birutė Vainiūnaitė, Jurgis Karnavičius, Halina Radvilaitė, Sergejus Okruško, Aleksandra Žvirblytė, Rokas Zubovas, pianistai Andrius Vasiliauskas, Živilė Karkauskaitė, Daumantas Kirilauskas, užsienyje gyvenantys lietuviai pianistai, aktyviai skleidžiantys tose šalyse M. K. Čiurlionio kūrybinį̨ palikimą̨ – Guoda Gedvilaitė, Rimantas Vingras, Gintaras Januševičius, bei M. K. Čiurlionio konkursuose laurus pelnę jaunosios kartos pianistai – Motiejus Bazaras, Rokas Valuntonis, Joris Sodeika, Neringa Valuntonytė ir Gabrielė Sutkutė. 

Šiemet klausytojų laukia dvi intriguojančios naujovės. Artėjant 150-osioms M. K. Čiurlionio gimimo metinėms, ciklo organizatoriai taip pat kviečia ir žymius užsienio šalių pianistus pristatyti koncertines programas, kuriose ženklią dalį sudarytų Čiurlionio muzika. Šiemet Druskininkuose koncertuos svečiai iš artimiausių užsienio šalių: Peterburgo konservatorijos profesorius, Estijos pianistas Peter Laul, Lodzės muzikos akademijos fortepijono katedros vedėjas, profesorius Mariusz Drzewicki ir Talino muzikos akademijoje dėstantis pianistas Sten Lassmann. Antroji naujovė – tai talentingiausių jaunųjų Lietuvos pianistų koncertai. Dvi iškiliausios Lietuvos muzikos mokyklos, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija ir Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla birželio mėnesį pristatys muzikos mylėtojams būsimas ateities scenos žvaigždes. Pirmasis koncertas – jau birželio 6 dieną, 13 val.

Druskininkuose, mylimame M. K. Čiurlionio mieste, kultūra ir toliau gyva. Kaip ir Čiurlionio laikais, čia vėl skambės fortepijono garsai, kviečiantys kiekvieną stabtelti ir susimąstyti apie svarbiausius gyvenimo dalykus.

KONCERTŲ KALENDORIUS:

Afiša (1)

06.06 d. 13:00 val.
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos auklėtiniai

06.19 d. 13:00 val.
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai 

06.26 d. 16:00 val.
Pianistas PETER LAUL (Rusija, Estija)
Programoje M. K. Čiurlionis, A. Scriabin

06.30 d. 19:00 val.
Pianistas SERGEJUS OKRUŠKO
Programoje M. K. Čiurlionis, J.S. Bach

07.03 d. 16:00 val.
Pianistas MARIUSZ DRZEWICKI (Lenkija)
Programoje M. K. Čiurlionis, F. Chopin            

07.07 d. 19:00 val.
Pianistė ŽIVILĖ KARKAUSKAITĖ
Programoje M. K. Čiurlionis, S. Vainiūnas, J. Kačinskas, O. Messiaen, M. Urbaitis 

07.10 d. 16:00 val.
Pianistas JURGIS KARNAVIČIUS
Programoje M. K. Čiurlionis, R. Schumann, C. Debussy, G. Faure

07.14 d. 19:00 val.
Pianistė BIRUTĖ VAINIŪNAITĖ
Programoje M. K. Čiurlionis, S. Vainiūnas, O. Messiaen 

07.17 d. 16:00 val.
Pianistė NERINGA VALUNTONYTĖ
Programoje M. K. Čiurlionis, K. Szymanowski, F. Schubert–F. Liszt 

07.21 d. 19:00 val.
Pianistas ROKAS VALUNTONIS
Programoje M. K. Čiurlionis

07.24 d. 16:00 val.
Pianistė GUODA GEDVILAITĖ
Programoje M. K. Čiurlionis, F. Chopin, G. Faure, A. Skriabin, F. Blumenfeld, S. Rachmaninov                                 

07.28 d. 19:00 val.
Pianistė HALINA RADVILAITĖ
Programoje M. K. Čiurlionis, A. Scriabin, A. Piazzolla   

07.31 d. 16:00 val.
Pianistai PAULINA DŪMANAITĖ ir JORIS SODEIKA
Programoje M. K. Čiurlionis, J. Brahms

08.04 d. 19:00 val.
Pianistė GABRIELĖ SUTKUTĖ
Programoje M. K. Čiurlionis, L. Beethoven, C. Debussy, S. Rachmaninov

08.07 d. 16:00 val.
Pianistė ALEKSANDRA ŽVIRBLYTĖ
Programoje M. K. Čiurlionis, A. Šenderovas, B. Dvarionas, F. Chopin, A. L. Godowski  

08.11 d. 19:00 val.
Pianistas GINTARAS JANUŠEVIČIUS
Programoje M. K. Čiurlionis, A. Scriabin, S. Rachmaninov, A. Liadov, E. Grieg, C. Debussy, J. Brahms

08.14 d. 16:00 val.
Pianistas ANDRIUS VASILIAUSKAS
Programoje M. K. Čiurlionis, R. Strauss, J. Turina, V. Jakubėnas 

08.18 d. 19:00 val.
Pianistas MOTIEJUS BAZARAS
Programoje M. K. Čiurlionis, J. Gruodis   

08.21 d. 16:00 val.
Pianistas RIMANTAS VINGRAS
Programoje M. K. Čiurlionis, J.S. Bach, S. Rachmaninov, F. Schubert, J. Brahms 

08.25 d. 19:00 val.
Pianistas STEN LASSMANN (Estija)
Programoje M. K. Čiurlionis, H. Eller

08.28 d. 16:00 val.
Pianistai SONATA ir ROKAS ZUBOVAI
Programoje M. K. Čiurlionis, L. Beethoven, E. Grieg

Įėjimas: Laiva auka

Koncertai vyksta M. K. Čiurlionio namai-muziejus sode (Druskininkai, Čiurlionio g. 35 )

NAUJIENAS SEKITE

RENGĖJAI

IMPETUS logotipas

PARTNERIAI

REMĖJAI

„Čiurlionio Lietuva“ kviečia atrasti „Trečiąjį Čiurlionį“ 2021-05-24

Jau trečią kartą vyksianti kultūrinės topografijos savaitė „Čiurlionio Lietuva“ kviečia atrasti „Trečiąjį Čiurlionį“

Kultūrinės topografijos savaitė „Čiurlionio Lietuva“ šiemet vyks gegužės 23–30 d. Jos metu bus sujungti ir aktualinami Čiurlionio gyvenimo ir literatūrinės kūrybos ženklai, esantys septyniuose M. K. Čiurlionio kelio miestuose. Kaip ir daugelis šių metų kelionių, ši savaitės išvyka vyks virtualiu būdu. M. K. Čiurlionio kelio partneriai parengė įtraukią vaizdo pasakojimų, nuotolinių-virtualių renginių ir premjerų programą, skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio literatūrinės kūrybos pristatymui ir istorinių vietų, kuriose gyveno ir kūrė didysis Lietuvos genijus, aktualizavimui.

„Trečiasis Čiurlionis“ gyvena ir nusipelno gyventi“ (V. Landsbergis) – tai šios kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ šerdis ir atskaitos taškas, nurodantis šių metų temą – Čiurlionio literatūrinį palikimą, kuris, nors ir mažiau žinomas plačiajai visuomenei, esmingai papildo dailininko ir kompozitoriaus asmeninį portretą, atskleidžia jo charakterio bruožus ir yra vertingas indėlis į Lietuvos kultūros ir dvasinę istoriją.

Pianistas Rokas Zubovas

Naujų literatūrinių atradimų savaitės kelionė ir pažintis su mūsų genijaus trečiąja kūrybos puse prasidės specialiu įžanginiu priešvakariu – įvadiniu topografijos savaitės atidarymo-pristatymo pokalbiu, kuriame kalbėsis du čiurlionistikos ekspertai – profesorius Vytautas Landsbergis ir Čiurlionio provaikaitis, pianistas Rokas Zubovas. Pirmadienį, gegužės 24 d. literatūrinė Čiurlionio pristatymo kelionė prasidės Varėnoje, bažnyčioje, stovinčioje toje vietoje, kur senojoje Varėnos bažnytėlėje menininkas buvo pakrikštytas, kur jam buvo suteikti žymieji inicialai „M. K. Č.“. Savaitės atidarymo renginyje „Čiurlionio gimtinė Varėna“ skambės jaunųjų varėniškių skaitomi „Etiudai-prisiminimai apie Čiurlionį be remarkų“ (aut. Dalia Dudėnaitė), persipynę su Čiurlionio muzikos kūriniais, atliekamais pianisto Roko Zubovo.

Visos kultūrinės topografijos savaitės metu klausytojams ir žiūrovams bus atskleisti labai įvairūs Čiurlionio žodžio kūrybos aspektai, pristatantys skirtingus jo gyvenimo etapus. Tai – ir namų ilgesio korespondencija – Čiurlionio laiškai rašyti šeimos nariams į Druskininkus, ir meilės bei išsiskyrimo istoriją liudijantys „Laiškai į Uosto gatvę“ (rež. L. Krivickaitė), nukelsiantys žiūrovą į praėjusio amžiaus pradžios gatvę Vilniuje, bei menininko kūrybos poveikio atspindžiai trumpo metro filme „Čiurlionis įkvepia“ (rež. M. Paplauskas), kurį matysite transliuojamą iš Kauno, kur sukauptas visas Čiurlionio meninis palikimas. Antrąją savaitės pusę pradės ypatinga tiesioginė transliacija „M. K. Čiurlionis Plungėje“ iš Žemaičių dailės muziejaus ir vaizdo pasakojimas „Čiurlionio debiutas Rietave“. Savaitės programą pabaigs romantizuotas pasivaikščiojimas, pavadintas „Trečiasis“ Čiurlionis Palangoje“, kitu kampu atskleisiantis jo, kaip žodžio meistro, talentą.

Kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ renginiai prasidės jau sekmadienį, gegužės 23 d. įžanginiu pokalbiu su prof. Vytautu Landsbergiu, kurį kalbins pianistas Rokas Zubovas ir tęsis M. K. Čiurlionio kelio miestuose: gegužės 24 d. kūrėjo gimtinėje Varėnoje, gegužės 25 d. – Druskininkuose, gegužės 26 d. – Vilniuje, gegužės 27 d. – Kaune, gegužės 28 d. – Plungėje, gegužės 29 d. – Rietave, gegužės 30 d. – Palangoje. Visas renginių transliacijas kviečiama stebėti M. K. Čiurlionio kelio ir partnerių Facebook paskyrose.

PROGRAMA 2021 

05.23 18.00 ČIURLIONIO LIETUVA PRIEŠVAKARIS | Atidarymo pokalbis su prof. V. Landsbergiu ir R. Zubovu

05.24 18.00 Vaizdo pasakojimas | Čiurlionio gimtinė Varėna

05.25 18.00 Vaizdo pasakojimas | Namų ilgesio korespondencija. Druskininkai

05.25 18.45 Ekskursija po Čiurlionio pamėgtas vietas | Istorijos, prisiminimai, pasakojimai

05.26 13.00 Nuotolinė edukacija | Pasikalbėkime laiškais

05.26 18.00 Virtualus renginys | Laiškai į Uosto gatvę

05.27 18.00 Virtuali premjera | Čiurlionis įkvepia

05.28 18.00 Ypatinga tiesioginė transliacija | M. K. Čiurlionis Plungėje

05.29 18.00 Vaizdo pasakojimas | Čiurlionio debiutas Rietave

05.30 18.00 Nuotolinis romantiškas pasivaikščiojimas | „Trečiasis“ Čiurlionis Palangoje

Lietuvos muziejų asociacija kartu su M. K. Čiurlionio kelio partneriais jau trečius metus organizuoja specialią renginių programą „Čiurlionio Lietuva“, skirtą Čiurlionio kultūrinio konteksto aktualizavimui. Šventinės programos koncepcijos autorius ir pagrindinis įgyvendintojas – Čiurlionio provaikaitis, pianistas Rokas Zubovas. 2019 m. vykusios kultūrinės topografijos savaitės renginiuose buvo akcentuojamas muzikinis Čiurlionio palikimas, 2020 metais dėmesys telktas į jo dailės kūrinius, susijusius su metų laikais: „Zodiakas“, „Pavasaris“, „Vasara“, „Žiema“ ir kt., o šiais – pristatomas iki šiol plačiajai visuomenei mažiau pažįstamas Čiurlionio literatūrinis palikimas.

Išsami kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ programa – www.ciurlioniokelias.lt ir M. K. Čiurlionio kelias Facebook paskyroje.

M. K. Čiurlionio kelio operatorius – Lietuvos muziejų asociacija.

Lietuvos muziejų asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

“Impetus musicus” yra šio projekto partneris.

Pirmoji el. parduotuvė – įkvėpta M. K. Čiurlionio 2021-01-27

ĮKVĖPTA M.K.ČIURLIONIO GYVENIMO IR KŪRYBOS (2)

Nuo šiol Impetus Musicus išleistas kompaktines plokšteles  Bėkit, bareliai, Laiškai Sofijai, Simfoninės poemos, Kūriniai fortepijonui – galima įsigyti ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus elektroninėje parduotuvėje.

2021 metų pradžioje Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus pristatė ilgai lauktą elektroninę M. K. Čiurlionio parduotuvę – įkvėpta M. K. Čiurlionio.

Tai pirma oficiali M. K. Čiurlionio kūrybą pristatanti internetinė parduotuvė Lietuvoje. Joje galima įsigyti vertingų meno knygų, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio tapybos ir grafikos reprodukcijų, muzikos įrašų, nuostabiais kūriniais papuoštų drabužių bei aksesuarų, autorinių darbų, užrašų knygučių ir kitų meno įkvėptų prekių.

„Mes siekiame, kad M. K. Čiurlionio gyvenimas ir kūryba būtų prieinama kuo didesniam žmonių ratui, kad juos praturtintų ir įkvėptų.  Štai kodėl daug mūsų parduotuvės gaminių pasakoja istorijas apie M. K. Čiurlionį, tačiau netrūksta ir kitus talentingus menininkus pristatančių prekių.“ – įrašas interneto parduotuvės „Apie“ skiltyje.

El. parduotuvės nuoroda.

TANGO KARO METU 2020-10-26

id_80693

Kamerinės muzikos koncertų ciklas TANGO KARO METU skiriamas Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-osioms metinėms ir didžiojo Vilniaus išminčiaus Gaono metams paminėti.

Koncertinė programa TANGO KARO METU į vieną ansamblį subūrė muzikus, įsitikinusius, kad muzikos kalbos pagalba galima dalintis labai svarbiomis įžvalgomis apie pačius reikšmingiausius patyrimus, ir siekiančius, kad muzikiniai koncertai būtų ne vien smagi pramoga, bet taip pat suvirpintų ir pačias jautriausias klausytojų sielos kerteles.

Programa apjungia dešimties kompozitorių kūrinius. Programoje atrado vietą muzika, sukurta Ispanijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Moravijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Olandijoje, Vokietijoje. Čia susipynė tango, valso, polkos, lopšinės, dainos ir kamerinė muzika.

Ši puošni, labai stilistiškai įvairi muzikinė puokštė, yra suvienyta vieno vardiklio: visi kūrinių autoriai kompozitoriai tapo dviejų didžiųjų dvidešimtojo amžiaus beprotybių – pasaulinių karų – aukomis. Kai kurie jų mirė koncentracijos stovyklose, kiti – apkasuose ar apgultuose miestuose, vienas jų paskendo torpeduotame laive. Visus šiuos kompozitorius vienija ir tai, kad kiekvienas jų savo gyvenime tryško kūrybos džiaugsmu, o savo muzika dalinosi su įvairiausių tautybių žmonėmis.

Koncertine programa TANGO KARO METU atlikėjai siekia, kad kiekvienas pajustume šioje šviesioje, emocingoje muzikoje kompozitorių troškimą gyventi ir kurti grožį.

ATLIKĖJAI

RAFAILAS KARPIS (tenoras)

VYTAUTAS SRIUBIKIS (fleita)

ŽILVINAS BRAZAUSKAS (klarnetas)

RASA VOSYLIŪTĖ (smuikas)

MONIKA KIKNADZĖ (altas)

NATANIA HOFFMAN (violončelė)

SONATA ZUBOVIENĖ (fortepijonas)

ROKAS ZUBOVAS (fortepijonas)

PROGRAMOJE

Skambės kompozitorių Carlo Sigmund Taube, Enrique Granados, Boris Golc, Hans Krása, George Butterworth, Dick Kattenburg, Marcel Lattès, Artur Gold, Salo Siegfried Translateur, Marshall Fine „Tango in Time of War“ kūriniai bei Antoine de Saint-Exupery tekstai.

Trukmė: 1 val. 15 min.

KONCERTŲ KALENDORIUS:

2021-06-12

Česlovo Milošo festivalis, Kėdainiai (plačiau)

2021-06-13

Jurbarko evangelikų liuteronų bažnyčioje, K. Donelaičio g. 43, Jurbarkas

2021-08-05

XVIII tarptautinis Chaimo Frenkelio festivalis

2021-08-06

Valdovų rūmai (Didžioji renesansinė men), Katedros a. 4, LT-01143 Vilnius

Daugiau informacijos jau netrukus.

PARTNERIS

Tytuvenu festivalio logotipas

RĖMĖJAS

LTK_Logotipas_Juodas be fono(2)

55 FORTEPIJONINĖS MUZIKOS VASARA DRUSKININKUOSE 2020-06-16

IMG_1035(1)Birželio 27 dieną M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje Druskininkuose prasideda penkiasdešimt penktasis fortepijoninės muzikos vasaros koncertų ciklas. Šis ciklas pradėtas rengti vos įkūrus M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų Druskininkuose. Koncertai, rengiami istorinių namų, kuriuose gyveno Čiurlionių šeima, sode, atkūrė tradiciją, gyvavusią dvidešimtojo amžiaus pradžioje, kada kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis vasaromis grįždavo namo iš Varšuvos. Tada sode susirinkę šeiminykščiai ir bičiuliai vakarais klausydavosi pro atvertą langą skambančių paties kompozitoriaus atliekamų improvizacijų, o nuo 1966 metų pianistai čia pradėjo garsinti kompozitoriaus muziką į kurortą gausiai suvažiuojantiems poilsiautojams. Keitėsi santvarka, keitėsi klausytojų kartos, tačiau ši unikali koncertinė sodo erdvė, kada muzika skleidžiasi gamtos ir kultūros santarvėje, liko aktuali ir klausytojų mėgiama iki šių dienų. Kaip ir pirmaisiais koncertų rengimo metais, į kiekvieną koncertinę programą yra įtraukiami M. K. Čiurlionio muzikiniai opusai.

Tradiciškai čia savo kūrybines programas pristato M. K. Čiurlionio pianistų konkursų laureatai, o taip pat ir talentingiausi jaunieji Lietuvos pianistai. Šią vasarą tarp koncertuosiančių pianistų taip pat netruks naujų veidų: Gabrielė Sutkutė ir Neringa Valuntonytė yra pernai vykusio VIII tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatės, Jonas Šopa ir Medeinė Mickevičiūtė yra Klaipėda Piano Masters laureatai, o Simonas Poška – geriausias šiemetinis nacionalinės M. K. Čiurlionio menų gimnazijos pianistas-absolventas. 

IMG_1035(2)Šiemet, pažymint 30-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atgavimo metines, pianistai į savo programas buvo kviečiami įtraukti taip pat ir kitų XX-XXI amžių Lietuvos kompozitorių kūrinių, todėl klausytojai galės išgirsti labai plačią lietuviškosios kompozicinės mokyklos paletę. Vasaros koncertuose skambės Broniaus Kutavičiaus, Tomo Juzeliūno, Juliaus Juzeliūno, Vidmanto Bartulio, Loretos Narvilaitės, Ievos Parnarauskaitės, Dainoros Aleksaitės, Anatolijaus Šenderovo, Algimanto Bražinsko, Stasio Vainiūno, Vytauto Bacevičiaus, Balio Dvariono ir Vytauto Barkausko kūriniai. 

Pastaruosius penkiolika metų ciklą organizuoja viešoji įstaiga „Impetus musicus“ drauge su M. K. Čiurlionio memorialiniu muziejumi.

Ciklo koncertai prasidės birželio 27 dieną ir vyks kiekvieną trečiadienį dvidešimtą valandą ir šeštadienį šešioliktą valandą iki rugpjūčio 22 dienos. 

 

KONCERTŲ KALENDORIUS:

Afiša (1)

06.27 d. 16:00 val.
Pianistas Rokas Zubovas
Programoje M. K. Čiurlionis, V. Bartulis, F. Chopin

07.01 d. 20:00 val.
Pianistas Jurgis Karnavičius
Programoje M. K. Čiurlionis, V. Barkauskas, C. Debussy, G. Fauré, V. Bartulis

07.04 d. 16:00 val.
Pianistas Rokas Valuntonis
Programoje M. K. Čiurlionis, E. Grieg, C.P.E. Bach, D. Scarlatti, R. Schumann, F.Chopin

07.08 d. 20:00 val.
Pianistė Živilė Karkauskaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, Ph. Glass, J. Field

07.11 d. 16:00 val.
Pianistė Neringa Valuntonytė
Programoje M. K. Čiurlionis, C. Debussy, M. Ravel, V. Bacevičius, G. Bacewicz, L.van Beethoven

07.15 d. 20:00 val.
Pianistė Birutė Vainiūnaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, S. Vainiūnas, E. Grieg

07.18 d. 16:00 val.
Pianistė Guoda Gedvilaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, L. van Beethoven, L. Narvilaitė, B. Dvarionas, O.Respighi, A.Ginastera

07.22 d. 20:00 val.
Pianistė Aleksandra Žvirblytė
Programoje M. K. Čiurlionis, A. Scriabin, E. Grieg, F. Chopin, M. Ravel

07.25 d. 16:00 val.
Pianistė Halina Radvilaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, A. Bražinskas, L. van Beethoven, I. Albeniz, A.Piazzolla

Afiša (2)

07.29 d. 20:00 val.
Pianistas Simonas Poška
Programoje M. K. Čiurlionis, J. S. Bach, L. van Beethoven, B. Kutavičius, S.Rachmaninov

08.01 d. 16:00 val.
Pianistė Julija Demidova
Programoje M. K. Čiurlionis, A. Pärt, P. Glass, J. Demidova

08.05 d. 20:00 val.
Pianistas Gintaras Januševičius
Programoje M. K. Čiurlionis, F. Poulenc, W. A. Mozart, R. Schumann, Bach-Godowsky, Gershwin-Wild, A. Šenderovas, S. Rachmaninov, L. van Beethoven

08.08 d. 16:00 val.
Pianistai Jonas Šopa ir Medeinė Mickevičiūtė
Programoje M. K. Čiurlionis, S. Rachmaninov, D. Shostakovich, S. Prokofiev, I.Parnarauskaitė, D. Aleksaitė, F. Liszt, Gershwin-Say

08.12 d. 20:00 val.
Pianistas Motiejus Bazaras
Programoje M. K. Čiurlionis, L. van Beethoven, M. Ravel, A. Scriabin

08.15 d. 16:00 val.
Pianistė Gabrielė Sutkutė
Programoje M. K. Čiurlionis, V. Bartulis, R. Schumann, S. Rachmaninov

08.19 d. 20:00 val.
Pianistas Andrius Vasiliauskas
Programoje M. K. Čiurlionis, T. Juzeliūnas, J. Juzeliūnas

08.22 d. 16:00 val.
Pianistai Sonata ir Rokas Zubovai
Programoje M. K. Čiurlionis, R. Schuman, E. Grieg

Bilieto kaina – 3 EUR., 5 EUR.

Bilietus galite įsigyti I–V d. 9–18 val. „Via Nobile“ kelionių agentūroje (M. K. Čiurlionio g. 44–9), arba M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje prieš koncertą.

RENGĖJAI

IMPETUS logotipas

  Paveikslėlis1

REMĖJAI

LTK Logotipas

2019-05-07 CDM-logo MKC CDM-01

druskininku savaivaldybė

NAUJIENAS SEKITE

Facebook icon

„N žemė“ tarptautinis tarpdisciplininis festivalis 2020-06-11

103653166_112461847167692_1936541004739201483_n

Nepaklusniųjų žemė. Muzikos ir ekologijos festivalis šiemet Nidoje atgims nauju turiniu, programa ir pavadinimu – „N žemė“. Vietos dvasios įkvėptas, elegantiškas, tačiau kartu ir demokratiškas festivalis Nidoje ketina sujungti gamtą, skirtingas meno sritis ir įvairias auditorijas. 

„Keičiasi pasaulis, keičiasi žmonės, keičiasi ir festivalis. Kartu su Roku Zubovu, ilgamečiu „Nepaklusniųjų“ vedliu, norėjome, kad festivalis nebūtų tik tradicija ar atostogų praleidimo forma. Norėjome netikėtumo, vis naujesnio ir nuoširdaus požiūrio, šviežumo, nesuvaidinto kūrybinio ir dvasinio artumo. Rokas visada buvo festivalio siela, pagrindinis šauklys ir organizatorius. Jo darbštumas, entuziazmas ir nesibaigianti energija uždegdavo daugelį žmonių šiuos 15 metų buvusius ir kūrusius drauge. Didžiulį dėkingumą jiems visiems, o ypač Rokui jaučiu nuolat. „Nepaklusnieji“ tai ypatingas gyvenimo tarpsnis ir jis niekada niekur nedings“, – sako violončelininkas Mindaugas Bačkus.

Per 15 metų „Nepaklusniųjų žemė“ subūrė unikalią menininkų bei publikos bendruomenę, kurią kasmet pakviesdavo savaitei į Neringą. Tęsdami senojo festivalio tradicijas „N žemė“ organizatoriai pavadinime koduoja „nepaklusniųjų“ vaizdinį ir papildo jį „N“ galimybių alegorijomis: Nepatirtas, Netikėtas, Niekieno, Norimas, Neramus… Tai tarsi nepaklusniųjų tranzitas į N Žemę, žemę, kurios dar nepažįsti, nesi patyręs ar juolab supratęs. Festivalis šiemet vyks įprastu laiku Neįprastomis aplinkybėmis, post karantino vidurvasarį – liepos 4-10 dienomis.

Spalvinga ir kiek Netikėta festivalio programa apjungs įvairias meno formas – muziką, judesį, kiną, fotografiją, performansą, kvies ieškoti ryšio tarp žmogaus, miesto, istorijos ir meno. Valstybės dieną švęsime Nidos katalikų bažnyčioje, skambant Algirdo Martinaičio oratorijai „Gailestingumo altorius“ , netikėtais muzikiniais sprendimais minėsime L. van Bethoveno 250-asias metines, prisiminsime legendinę šokio teatro pradininkę Piną Bauch, kreipsime atidesnį žvilgsnį į nebylųjį kiną su Arkadijumi Gotesmanu, pažinsime Klaipėdos menininkus Beną Šarką ir fotografą Remigijų Treigį, kopsime į dangų remiantį Nidos švyturį ir leisimės arčiau vandens.

Festivalio programai diriguos violončelininkas, Klaipėdos kultūros magistras, Tarptautinio violončelės festivalio Klaipėdoje meno vadovas Mindaugas Bačkus ir Agnija Šeiko, choreografė, „Auksinio scenos kryžiaus” laureatė, Šeiko šokio teatras meno vadovė.

Kviečiame draugauti ir sekti festivalio „N žemė“ programą socialiniame tinkle „Facebook“.

Nepaklusniųjų žemė. Muzikos ir ekologijos festivalis tampa „N žemė“

Nuo vasaros, kada septyniese – Mia, Sonata, Rogeris, Andrius, Robertas, Mindaugas ir aš –susirinkome Neringoje į pirmąjį „Nepaklusniųjų žemės“ festivalį  jau prabėgo daugiau kaip penkiolika metų. 

Pociunai7

Žvelgiant atgalios, nebeįmanoma mintimis aprėpti visų per penkiolika metų festivalyje parengtų muzikinių programų, peržengusių formalių žanrų ir stilių ribas, prisiminti visų kūrybinėse dirbtuvėlėse gimusių parodų, suskaičiuoti visų prie festivalio prisilietusių pačių įvairiausių pasaulio šalių muzikų, įvardinti visų aktorių ir šokėjų, kitų pačių netikėčiausių formų kūrėjų, kurie pridėjo savo talentą, ranką ir širdį, kad kiekviena iš šių penkiolikos vasarų Neringoje taptų praturtinančiu ir įsimintinu reiškiniu. Labai tikiuosi, kad daugelis dalyvių savo širdyse dar vis nešioja festivalio atgarsius.

Labai gerai prisimenu, kiek laiko mes su Mindaugu prieš pirmąjį festivalį praleidome diskutuodami, ginčydamiesi ir derindami savo mintis, kad „Nepaklusniųjų žemė“ netaptu dar vienu tradiciniu renginiu, o kad sukurtumėme išsiskiriančią festivalio dvasią ir kūną, kad labai margame kultūriniame lauke atrastume savo vietą ir erdvę, kuri prasmingai praturtintų kiekvieną, prisilietusį prie festivalio – ar jis būtų dalyvis, ar  klausytojas.

Iš mūsų pirmojo septyneto pastaruosiuose festivaliuose belikome trise – Sonata, Mindaugas ir aš. Su džiaugsmu matau, kad festivalis sugebėjo per šešiolika metų nesusenti ir nesustabarėti. Ir toliau kasmet su Mindaugu puoselėjam festivalio dvasią, siekdami, kad jis liktų tuo nenuspėjamu ir laukiamu renginiu Neringoje, kur jis ir gimė.

Du praėjusių metų festivaliai buvo ypatingi ir įsimintini: užpernai reagavome į pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmetį ir po tos audros Europoje gimstančias nepriklausomas valstybes: jungėme į vieną programą linksmąjį kareivį Šveiką, ir pasakos kareivį iš Igorio Stravinskio kūrinio; kitoje programoje prisiminėme karo sumaiščių nutildytus, beveik visiškai iš kultūros istorijos puslapių ištrintus įvairių šalių kompozitorių balsus; dar kitoje grojome naujai gimusių valstybių kompozitorių kūrinius. Daug vietos ten buvo ir gimstančios Lietuvos kultūrai – tyrėme, kaip seniausias lietuviškas paveldas rezonuoja šiandienos kūrėjų mintyse. Pernai mus per festivalį vedė dėmesys šiandienos aktualijoms, ypač ekosistemų trapumui ir medžiams, kuriuos pernai taip beatodairiškai kirto įvairiuose Lietuvos miestuose ir miškuose. Paskutinė penkioliktoji festivalio programa, tarsi „Requiem medžiams“, sujungė visas mūsų puoselėtas ir daugelį metų vystytas idėjas į vieną stiprų išsisakymą: tai buvo netikėtos struktūros renginys, su muzika jungiantis video projekciją ir istorinį Sofijos Čiurlionienės balso įrašą, kuriame žinoma muzika pynėsi su praktiškai nežinomais muzikos istorijos puslapiais; viskas vyko jaunųjų kūrybinių dirbtuvėlių dalyvių sukurtos scenografijos apsuptyje, o mes tarp kūrinių kalbėjome apie nepaprastai jautrias ekologines problemas.

Nepaklusniųjų žemė. Miško istorija. 2019

Po šios programos, jausdamas penkiolikos festivalių krūvį ir žvelgdamas į 2020 metus, kurių metu Vilniuje, Lietuvoje ir užsienio šalyse jau buvau susiplanavęs intensyviai skleisti Čiurlionio kūrybą, siekiant kad 150-osioms metinėms mūsų tautos genijus būtų kuo labiau matomas pasauliniame meno kontekste, supratau, kad priėjau tam tikrą ribą, kurią būtų nepaprastai sunku peržengti su festivaliu „Nepaklusnių žemė“.

Ir vėl pasinėrėme į diskusijas su Mindaugu. Abu labai gerai jautėme, kad festivaliui reikia permainų ir atsinaujinimo, o taip pat supratome,  geriausiai idėjų ir raiškų atšviežinimu užsiimti būtent tuo metu, kada „Nepaklusniųjų žemės“ festivalio matomumas ir idėjinė kokybė dar vis yra zenite, ir tik patys mes, festivalio rengėjai ir puoselėtojai, galime matyti jau iš tolo ateinančius saulėlydžio gaisus.

Šiemet festivalis ir vėl bus kitoks. Esu labai dėkingas, kad Mindaugas rado savyje jėgų tęsti mūsų bendrą kelionę net ir man apsisprendus, kad turiu kuriam laikui atsitraukti nuo man tokių brangių nepaklusnumo idėjų. 

Jeigu dar vis skaitote šį mano laišką, suprantu, kad „Nepaklusniųjų žemė“ Jums yra brangus patyrimas, todėl labai kviečiu šiemet nepražiopsoti atsinaujinusio festivalio „N Žemė“. Kiekvieną buvusį ir būsimą festivalio dalyvį stipriai apkabinu kaip patį brangiausią šeiminykštį, kuris savo mintimis, darbais, dalyvavimu mūsų bendroje kelionėje mane visapusiškai praturtino, užgrūdino ir subrandino. Neatsisveikinu, o sakau – iki!

Rokas

Nuo šių metų festivalio programai diriguos violončelininkas, Klaipėdos kultūros magistras, Tarptautinio violončelės festivalio Klaipėdoje meno vadovas Mindaugas Bačkus ir Agnija Šeiko, choreografė, „Auksinio scenos kryžiaus” laureatė, Šeiko šokio teatras meno vadovė.

Kviečiame draugauti ir sekti festivalio „N žemė“ programą socialiniame tinkle „Facebook“.

DRUSKININKAI 2020 2019-10-22

Druskininku plakatas (finalinis)

XV FESTIVALIS „NEPAKLUSNIŲJŲ ŽEMĖ“. NIDA 2019. MUZIKA IR EKOLOGIJA 2019-07-01

NepaklusniejiLiepos 6 d. Nidoje prasideda jau penkioliktasis muzikos ir ekologijos festivalis „Nepaklusniųjų žemė“. Kaip ir kasmet, išradingoji „Nepaklusniųjų žemės“ kūrybinė grupė jungs šmaikščius muzikinius pasakojimus su kultūrinėmis įžvalgomis, išradingai įpindama ekologinius, darnaus sugyvenimo su gamta motyvus.

Šių metų festivalio programa, apimanti visas muzikos epochas, siejanti vienoje gamoje tokius tolimus, tarsi nesuderinamus estetinius pasaulius kaip liaudies daina ir techno muzika, baroko muzika ir džiazas, papasakos septynias labai skirtingas muzikines istorijas, kurių kiekviena iš įvairiausių perspektyvų kels neišvengiamą prasmės klausimą ,,kas aš?”. Šie muzikiniai ir meniniai nuotykiai kiekvienam koncertuose ir kūrybinėse dirbtuvėlėse apsilankiusiam suteiks peno refleksijoms apie asmenines kiekvieno mūsų atsakomybes beprotiškai greitai besikeičiančiame pasaulyje, apmąstymams apie stabilias ir kintančias vertybes, santykį su aplinkiniais ir aplinka.

koncertas bažnyčiojePirmoji programa, skirta Lietuvos valstybės dienai, prasidėsianti liepos 6 d. 18:30 val. po pamaldų Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčios amfiteatre, pavadinta ,,Užtrauksim naują giesmę?“ Juozo Naujalio metai. Pralėkus Lietuvos šimtmečio šventėms festivalio kūrėjai kviečia stabtelti ir pasamprotauti, koks mūsų santykis su valstybe, kurios piliečiais esame? Kaip šiandien turi skambėti ,,nauja giesmė”? Programoje persipins muzikinės gijos iš kurių prieš šimtą metų gimė lietuviška muzika, skatinusi naujos valstybės kūrybos energiją ir darbus.

Antroji penkioliktojo festivalio muzikinė programa „Charlie Chaplin 130. Dainos ir filmai“, kurią galima bus pamatyti ir išgirsti Nidos bendruomenės namuose sekmadienį, liepos 7 d. 20:00 val., visa paskirta didžiojo dvidešimtojo amžiaus kino genijaus Charlie Chaplin 130–osioms metinėms. Šioje programoje gretinamos paties Chaplino kurtos dainos savo nebyliems filmams bei filmas ,,Cirkas”. Dainų tekstai geriausiai iliustruoja Chaplino vertybinius klausimus, keliamus filmuose kuriuos pats jų kūrėjas apibūdino “A picture with a smile – and perhaps, a tear.” (,,Filmas su šypsniu, ir, gal su ašara.”)

Rokas ir Sonata (2016)Liepos 8 d. 20:00 val. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje trečioji kūrybinė festivalio programa ,,Šnabždančios sferos“ nukels klausytojus į paslaptingą nakties pasaulį. Kas tyko mūsų prietemos pasaulyje? Šešėlių šokiai? Vidurnakčio maldos? Ar tai meilės ar vienatvės metas? Programoje pinsis Boccherini, Messiaen, Stravinsky, Bruch, Manookian, Plakidžio muzika. Naktinio dangaus pasaulis – tai, kaip kadais bylojo didysis antikos matematikas ir filosofas Pitagoras, ,,Visata, kurią sudaro septynios besisukančios skambančios sferos“.

Liepos 9 d. 20:00 val. Amfiteatras prie Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčios (Taikos g. 17, Nida)
BSM trio: Festivalio pusiaujo taške nuotaikinga muzikinė išdaiga.
Programa: artimųjų rytų tautų muzikos įkvėptos improvizacijos

Liepos 10 d. 20:00 val. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje programa ,,The Machine Stops“ (,,Mašina sustoja“), kurios pavadinimu pasirinktas šiandienos britų kompozitoriaus Brian Wilshare kūrinys. Pats kompozitorius taip pat dalyvaus kūrinio premjeroje Lietuvoje. Penktąją kūrybinę programą pasiūlė britų violončelininkas Thomas Collingwood. Šia programa, derindamas labai įvairius kompozitorius ir stilius, Thomas atranda prasminius tiltus tarp įvairių šalių ir kultūrų kompozitorių. Svarbia gija čia įsipina lietuvių kompozitorių Bartulio, Bružaitės, Mieželytės, Balakausko opusai, tampantys vis labiau neatskiriama šiandienos tarptautinio muzikinio peizažo dalimi.

Liepos 11 d. 20:00 val. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje klausytojai pasiners į vieną gražiausių klasikinės muzikos meilės istorijų. Koncertas pavadintas ,,Klarai, su meile, Robertas“ – tai vokiečių romantikų pasaulis. Robertas Schumannas kovojo dėl savo mylimosios pianistės ir kompozitorės Claros Wieck širdies septynis metus, kol ši sulaukė pilnametystės ir pati galėjo pasirinkti savo kelią. Programoje pinsis abiejų kompozitorių ir jų bičiulio Felix Mendelssohn kūriniai, skambės Clarai vestuvių proga Roberto sukurto dainų ciklo melodijos.

Liepos 12 d. 20:00 val. penkioliktasis „Nepaklusniųjų žemės“ festivalis bus užbaigtas Nidos bendruomenės namuose. Renginyje bus eksponuojami ekologinės kūrybos darbai, susilies jaunosios kartos kūrybinių dirbtuvėlių dalyvių sukurta salės scenografija ir kūrybinės muzikantų komandos programa „Miško istorija“, nukelsianti klausytojus ir žiūrovus į stebuklų mišką. Į programą pakvies M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Miške“. „Miško istorija“ – tai kontempliacija apie mus, kaip visuomenę, mūsų santykį su mus supančia gamta, atsakomybė prieš ją ir prieš ateities kartas.

Koncertai mokami

Bilietus bus galima įsigyti prieš koncertą, atvykus į renginio vietą, kaina – 8 Eur.

*Tik Liepos 6 dienos koncertas yra nemokamas.

dirbtuvėlės

Kūrybinės dirbtuvės

Liepos 6 – 11 dienomis nuo 15:00 val. iki 18:00 val. Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčios amfiteatre vyks Kūrybinės dirbtuvėlės „Miško istorijos“. Dalyvavimas kūrybinėse dirbtuvėlese – nemokamas.

Festivalio koncertų kalendorius

 

Festivalio nepaklusnieji

Stein Skjervold, baritonas (Norvegija/Lietuva)
Vytautas Sriubikis, fleita
Žilvinas Brazauskas, klarnetas
Rasa Vosyliūtė, smuikas
Vytautas Mikeliūnas, smuikas
Monika Kiknadze, altas
Mindaugas Bačkus, violončelė
Thomas Collingwood, violončelė (Jungtinė Karalystė)
Sonata Zubovienė, fortepijonas
Rokas Zubovas, fortepijonas

Festivalio dailininkės

Vaida Kunigėlytė
Jolita Sabaliauskaitė
Vilma Dmitrijevienė
Emilija Sidaravičiūtė

Festivalio režisierė

Jūratė Vansk

Festivalio garsas / šviesa

Giedrius Kriūnas

Festivalio atstovė spaudai

Laura Mažuknaitė

Festivalį rengia

IMPETUS logotipas

AGILA-LOGO-2-SPALVOS

Festivalio partneris

Thomo Manno kulturos centro logo

Festivalio rėmėjai

LTK_Logotipas_Juodas be fono(2)

Logotipas_Neringos-saviv

20170703_Smiltynes_perkela_logo_Melynas

Festivalio naujienas sekite

Facebook icon

54 FORTEPIJONINĖS MUZIKOS VASARA DRUSKININKUOSE 2019-06-18

Druskininkai

 

Birželio 26 dieną Druskininkuose, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, prasideda jau penkiasdešimt ketvirtasis fortepijono muzikos vasaros koncertų ciklas. Tai ilgiausią, nepertraukiamą istoriją Lietuvoje turintis tokio tipo festivalis, plėtojantis paties M. K. Čiurlionio daugiau kaip prieš šimtą metų sukurtą muzikos klausymo tradiciją.

Savo studijų Varšuvos muzikos institute metais būsimasis kompozitorius vasaras leisdavo šeimos apsuptyje Druskininkuose. Čiurlionių šeimoje muzika visada buvo ypač svarbus dėmuo: namuose nuolat skambėjo lietuviška daina, tėvas dirbo bažnyčios vargonininku, beveik visi Mikalojaus Konstantino broliai ir seserys mokėsi groti pianinu, o ne vienas jų vėliau mokėsi aukštosiose Varšuvos, Leipcigo, Berlyno muzikos mokyklose. Namuose stovėjęs pianinas skambėdavo tais laikais nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro: iki šių dienų yra išlikęs dienos grojimo tvarkaraštis, pagal kurį tiksliai kiekvienas iš brolių ir seserų turėdavo savo grojimo laiką. Paskutinysis, jau visai vakare, prie pianino sėsdavo Mikalojus Konstantinas. Šias akimirkas savo atsiminimuose labai ryškiai aprašė jauniausioji dailininko ir kompozitoriaus sesuo Jadvyga Čiurlionytė, kuri pati vėliau tapo viena žymiausių Lietuvos etnomuzikologių, visą gyvenimą puoselėjusi savo brolio kūrybą, redagavusi jo muzikinius kūrinius: „Saulė lyg nuskęsta žemės gilumon ir atsiunčia žemei tokią tamsią melsvą skraistę, o su ja ir ilgesingą tylą. Tada suskamba pianinas, širdis pradeda skubėti, jos ritmas susilieja su skambančiu pro atvirą langą ritmu.”

Druskininkai1965 metais pradėtą šią unikalią koncertinę tradiciją tęsia jau šių laikų pianistai, M. K. Čiurlionio vardo pianistų ir vargonininkų konkurso laureatai. Kiekvieną vasarą, trečiadieniais ir šeštadieniais, nuo Joninių iki rugsėjo pirmosios, pro pravertą memorialinių namų langą į obelų sodą liejasi fortepijono muzika, susipindama su vėjo gūsiais ir paukščių balsais, suteikdama klausytojui nepakartojamą galimybę pajusti muzikos ir gamtos harmoningą vienybę.

2019 metų koncertų ciklas pasižymi ypatinga įvairove ir įsimintinomis konceptualiomis programomis. Savo kūrybines programas pristatys ir pirmųjų, dar tarprespublikinių M. K. Čiurlionio konkursų laureatai, šiandieniniai profesoriai, o taip pat ir pastarųjų konkursų laureatai, kurių ne vienas šiuo metu dažniau yra girdimas pasaulio, o ne Lietuvos koncertinėse salėse. Klausytojai galės taip pat išgirsti ir šiemet rudenį vyksiančiam VIII Tarptautiniam M. K. Čiurlionio konkursui besirengiančių jaunųjų Lietuvos, Latvijos, Vokietijos pianistų programas. Pianistų programose šiemet skambės visų stilių muzika: nuo barokinių G. D. Scarlatti, F. Couperino, J. C. Bacho muzikos perlų iki dvidešimt pirmame amžiuje gimusių opusų. Kiekvienoje koncerto programoje atsiras vietos lietuviškai muzikai. Čia skambės ne tik M. K. Čiurlionio kūriniai, bet taip pat ir S. Vainiūno, A. Šenderovo, J. Kačinsko, V. Bacevičiaus, R. Žigaičio, T. Juzeliūno opusai fortepijonui.

KONCERTŲ KALENDORIUS:

06.26 d. 20:00 val.
Pianistai Rokas Zubovas ir Sonata Zubovienė
Programoje. M.K. Čiurlionis, C. Debussy, A. Dvořák, M. Ravel, G. Gershwin

06.29 d. 16:00 val.
Pianistė Živilė Karkauskaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, Ph. Glass, E.Grieg, J. Brahms, S. Vainiūnas, J. Kačinskas, O. Messiaen

07.03 d. 20:00 val.
Pianistė Birutė Vainiūnaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, F. Couperin, C. Debussy, S. Vainiūnas

07.06 d. 16:00 val.
Pianistas Daumantas Kirilauskas
Programoje M. K. Čiurlionis, J. S. Bach, F. Schubert, F. Liszt

07.10 d. 20:00 val.
Pianistas Sergejus Okruško
Programoje M. K. Čiurlionis, J. S. Bach

07.13 d. 16:00 val.
Pianistas Gintaras Januševičius
Programoje M. K. Čiurlionis, C. Debussy, Ch. B. Lawlor-G. Januševičius, A. Chasins, Ph. Glass, S. Rachmaninov, J. S. Smith-G. Januševičius, G. Gershwin

07.17 d. 20:00 val.
Pianistas Jurgis Karnavičius
Programoje M.K. Čiurlionis, C. Franck, G. Fauré

07.20 d. 16:00 val.
Pianistė Halina Radvilaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, G. F. Händel, F. Chopin, R. Žigaitis, A. Piazzolla

07.24 d. 20:00 val.
Pianistė Guoda Gedvilaitė
Programoje M. K. Čiurlionis, C. Schumann, F. Mendelssohn, R. Schumann

07.27 d. 16:00 val.
Pianistas Rokas Valuntonis
Programoje M. K. Čiurlionis, P. Tchaikovsky, F. Chopin, A. Scriabin, D. Scarlatti, C. Debussy, F. Liszt

07.31 d. 20:00 val.
Pianistai Bennet Eicke ir Dana Asnate Kļava
Programoje M. K. Čiurlionis, L. van Beethoven, M. Weinberg, J. Haydn, A. Scriabin

08.03 d. 16:00 val.
Pianistas Andrius Vasiliauskas
Programoje M. K. Čiurlionis, C. Schumann, St. Moniuszko, T. Juzeliūnas

08.07 d. 20:00 val.
Pianistas Kšištof Markevič, sopranas Monika Kučinska
Programoje M. K. Čiurlionis, S. Moniuszko, K. Szymanowski, M. Karlowicz

08.10 d. 16:00 val.
„Lietuvos pianistų dinastija“ Veronika Vitaitė, Aleksandra Žvirblytė, Paulius Andersson
Programoje M. K. Čiurlionis, F. Chopin, A. Dvořák, A. Scriabin, S. Rachmaninov, A. Schnittke

08.14 d. 20:00 val.
Pianistas Rimantas Vingras
Programoje M. K. Čiurlionis, J. S. Bach, L. van Beethoven, N. Medtner, A. Scriabin, A. Šenderovas

08.17 d. 16:00 val.
Pianistas Motiejus Bazaras
Programoje M. K. Čiurlionis, Ch. Ives

08.24 d. 16:00 val.
Pianistė Neringa Valuntonytė
Programoje M.K. Čiurlionis, J. S. Bach, L. van Beethoven, F. Liszt, R. Wagner-F. Liszt, V. Bartulis, G. Bacewicz

08.28 d. 20:00 val.
Pianistė Lukas Gedvilas ir Julija Bagdonavičiūtė
Programoje M. K. Čiurlionis, W. A. Mozart, F. Chopin, I. Stravinsky, F. Liszt

08.31 d. 16:00 val.
Pianistai Lina Žutautaitė ir Vincenzo De Martino
Programoje M. K. Čiurlionis, J. S. Bach, L. van Beethoven, F. Liszt, Rachmaninov

Lauksime Jūsų vasariškuose Druskininkuose.

Bilieto kaina – 3 EUR., 5 EUR. Bilietus galima įsigyti prieš koncertą M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje

PARTNERIAI

 2019-05-07 CDM-logo MKC CDM-01

  Paveikslėlis1

RĖMĖJAI

LTK Logotipas

druskininku savaivaldybė

Kontaktai

Adresas
Šopeno g. 1/17-3
Vilnius LT 01314
Lietuva

Direktorius
Rokas Zubovas
rokas@zubovas.lt
+370 (686) 96 633