2022 m. liepos 6 d. 24 val. „N žemė“ tarptautinio muzikos festivalio metu Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje koncertinę programą Skambančios spalvų jūros. Čiurlionis ir Debussy atliks fortepijoninis Sonatos Deveikytės-Zubovienės ir Roko Zubovo duetas.

Šių metų festivalio „N žemė“ vizija – sukurti intymią muzikinę atmosferą, leisti išgyventi naują patirtį, kuomet įsileidus naktį, mažos erdvės dar labiau susitraukia, o atlikėjo buvimas atrodo ypač artimas. 

Neįprasti „Vidurnakčio solo“ koncertai pakvies muzikos klausytojus į Nidos švyturį, Nidos katalikų bažnyčią, o pirmajam koncertui pasimatymas skiriamas „Agilos“ statybvietėje, pratęsiant idėją drauge kurti kultūrą nuo pamatų.

„Dažnai galvodavau, kad jei programoje bus daug įspūdingų kolektyvų ar netikėtų programinių sprendimų, tai turėtų intriguoti ir daryti įspūdį publikai. Tačiau mano dideliam nustebimui klausytojai visiškai vienodai reaguoja ir į orkestrus, chorus ir pavienius atlikėjus. Taigi forma ne tiek svarbu, masiškumas taip pat. Todėl šiemet mano raktiniai žodžiai yra turinys ir artumas. Nekantrauju išbandyti skirtingas lokacijas bei ypatingą koncertų laiką – vidurnaktį,” – sako muzikos festivalio „N žemė” vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus.

Pristatome festivalio programą ir kviečiame sekti įvykius – ČIA.