DUO ZUBOVAS: pianistai Sonata ir Rokas Zubovai

Fortepijoninis duetas Sonata ir Rokas Zubovai lapkričio 16 dieną 19 val.  fortepijonų salone „Organum“ atliks programą „Skambančios visatos. Brahms ir Debussy“.

Kompozitoriai-pianistai Johannes Brahms ir Claude Debussy savo garsines visatas kūrė prie fortepijono. Todėl muzika šiam instrumentui tiksliausiai atkartodavo jų įsivaizduojamą garsinį pasaulį, geriausiai atspindėdavo jų sielos virpesius. Retiems savo kūriniams dviems fortepijonams jie pasirinkdavo ypatingai didingus sumanymus. 

„Organum” salėje lapkričio 16 dieną 19 val. skambės iškiliausi šių dviejų genijų kūriniai dviems fortepijonams. Čia visu savo grožiu atsiskleis spalvų ir simbolių prisodrintas Debussy garsinis peizažas ir nuoširdus, plačiausios emocinės skalės Brahmso dvasinis pasaulis.

Jau daugiau kaip dvidešimt metų drauge muzikuojantis pianistų duetas Sonata ir Rokas Zubovai geriausiai jaučiasi interpretuodami prancūziškojo impresionizmo ir vokiškojo romantizmo kūrinius. Prieš kelis metus puikaus įvertinimo susilaukė jų įrašyta kompaktinė plokštelė „Prancūziški žaidimai”, o po koncerto su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriame jie atliko Brahmso amžininko vokiečių kompozitoriaus Max Bruch koncertą dviems fortepijonams ir orkestrui, muzikos kritikė apibendrino: „Nuskambėjus paskutiniams akordams abejonių neliko: didieji vakaro romantikai – Sonata ir Rokas Zubovai.”

Bilietus platina www.bilietai.lt

Facebook

Koncerto programa:

Claude Debussy (1862–1918)

“Lindaraja”

 “En blanc et noir” (“Baltais ir juodais”)

            Avec emportement

            Lent. Sombre

            Scherzando

Johannes Brahms (1833–1897)

Sonata dviems fortepijonams Op. 34 b

Allegro non troppo

Andante, un poco adagio

ScherzoAllegro

Finale: Poco sostenuto – Allegro non troppo – Presto, non troppo