Apie festivalį

Jau kelis metus kiekvieną vasarą Neringos pakrantėse sklenda nepaklusnumo dvasia. Tarptautinis kamerinės muzikos ir ekologijos festivalis “Nepaklusniųjų žemė” laužo įsigalėjusias koncertines tradicijas ir kviečia žiūrovus dalyvauti renginiuose, išsiskiriančiuose savo idėjomis ir dvasia. 7 pagrindiniai festivalio atlikėjai muzikos bei kitų menų lydiniais skelbia nepaklusnumą kaip kūrybos impulsą. Šalia teminių koncertų, muzikinių-teatrinių pastatymų „Nepaklusniųjų žemėje“ rengiamos ekologines akcijos.

Akstinu festivaliui gimti tapo Arvydo Malcio kūrinys “Nepaklusnumo žemė”. Būtent ši kompozicija, skirta septyniems atlikėjams, suformavo festivalio branduolį ir sielą – nepaklusniųjų septyniukę. Pavadinimas savaime vedė prie nepaklusnumo, kaip raiškos formos. O šalia to atsirado keli aspektai, nulėmę festivalio vietą ir pagrindines idėjas. Vienas jų – pašto ir smuklės savininko Kuverto, nepaklususio gamtos stichijai ir atsodinusio visą Neringos mišką, istorija. Kitas – nepaklusnumas rutinai, stereotipams, sustabarėjusioms tradicijoms ir formoms.

Taigi, žemė liko ta pati – Neringa. O idėjos persikėlė į muzikavimo, meninės raiškos erdvę. Po to atsirado labai svarbi bet kuriai žemei ekologija bei noras išprovokuoti laisvą žmonijos apsisprendimą padaryti kažką, nuo ko pasaulis taptų švaresnis ir gražesnis. O muzika visada buvo šalia. Ji – gražiausia dvasios ekologija.

Festivalio nepaklusnieji

Mia Cooper (smuikas, Didžioji Britanija)
Roger Arve Vigulf (klarnetas, Norvegija)
Andrius Radziukynas (fleita, Lietuva)
Robertas Bliškevičius (altas, Lietuva)
Mindaugas Bačkus (violončelė, Lietuva)
Sonata Deveikytė-Zubovienė (fortepijonas, Lietuva)
Rokas Zubovas (fortepijonas, Lietuva)

2019 m. Festivalio programa

Šių metų festivalio programa, apimanti visas muzikos epochas, siejanti vienoje gamoje tokius tolimus, tarsi nesuderinamus estetinius pasaulius kaip liaudies daina ir techno muzika, baroko muzika ir džiazas, papasakos septynias labai skirtingas muzikines istorijas, kurių kiekviena iš įvairiausių perspektyvų kels neišvengiamą prasmės klausimą ,,kas aš?”. Šie muzikiniai ir meniniai nuotykiai kiekvienam koncertuose ir kūrybinėse dirbtuvėlėse apsilankiusiam suteiks peno refleksijoms apie asmenines kiekvieno mūsų atsakomybes beprotiškai greitai besikeičiančiame pasaulyje, apmąstymams apie stabilias ir kintančias vertybes, santykį su aplinkiniais ir aplinka.

2020 m. NEPAKLUSNIŲJŲ ŽEMĖ. MUZIKOS IR EKOLOGIJOS FESTIVALIS TAMPA „N ŽEMĖ“

Nuo šių metų festivalio programai diriguos violončelininkas, Klaipėdos kultūros magistras, Tarptautinio violončelės festivalio Klaipėdoje meno vadovas Mindaugas Bačkus ir Agnija Šeiko, choreografė, „Auksinio scenos kryžiaus” laureatė, Šeiko šokio teatras meno vadovė.

Festivalio meno vadovas

Rokas Zubovas (2004 – 2019)
Mindaugas Bačkus (nuo 2020 – dabar)

Nuo 2020 m. festivalio organizatorius VšĮ „Violončelių muzika“.

Festivalis šiandien

„N žemė“ tarptautinis muzikos festivalis