Rugsėjo mėnesį švenčiame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, vieno iškiliausių lietuvių dailininko ir kompozitoriaus, 148–ąjį gimtadienį. Trūksta idėjų, kaip paminėti šią mums visiems svarbią dieną? Projekto „M. K. Čiurlionio kelias“ partneriai paruošė puokštę renginių, pristatančių lietuvių didįjį menininką ir jo kūrybą.

M. K. Čiurlioniui, vienam žymiausių Lietuvos menininkų, kompozitoriui ir dailininkui, „visus savo esamus ir būsimus darbus” paskyrusiam Lietuvai ir palikusiam bene ryškiausią pėdsaką Lietuvos kultūroje, sukanka 148–eri. Šia proga „M. K Čiurlionio kelias” – beveik į 500 km ilgio maršrutą sujungusios kultūros ir meno institucijos, nevyriausybinės organizacijos, visus metus vykdančios kultūrinės atminties ir meninės sklaidos programas – parengė M. K. Čiurlionio gimtadieniui skirtą programą. Projekto partneriai kviečia pažinti menininką, jo gyvenimą ir kūrybą – keliauti M. K. Čiurlionio takais, lankyti parodas ir dalyvauti ekskursijose bei pasiklausyti mūsų genialaus kompozitoriaus muzikos pasaulinį pripažinimą pelniusio pianisto Dmitrijaus Levkovičiaus rečitalyje Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, vainikuosiančiame visą gimtadienio mėnesį.


VILNIUS

Rugsėjo 8 d. – lapkričio 30 d.

M. K. Čiurlionio namai kviečia į parodą „Kitoks Čiurlionis. Vilniaus dailės draugijoje II“. Atvykę susipažinsite su „Kitokiu Čiurlioniu“ ir Vilniaus dailės draugijos narių kūryba, 1909–1915 metais draugijos rengtomis pavasarinėmis parodomis, virtusiomis svarbiu kultūriniu įvykiu. 

Paroda veiks iki š.m. lapkričio 30 d.

Rugsėjo 13-14 dienomis

Jau trečius metus M. K. Čiurlionio namai Vilniuje rengia meninį-edukacinį projektą „Susitikimai su Čiurlioniu“. Šį rugsėjį M. K. Čiurlionio namai kvies Vilniaus mieste esančių vaikų dienos centrų lankytojus ir ukrainiečių šeimas į projekto renginius „Miesto pilies pasakos“Privaloma išankstinė registracija.

Rugsėjo 19 d. 17 val.

Nacionalinėje dailės galerijoje vyks III-asis „M. K. Čiurlionio kelio” ženklo ir ženklinimo sistemos konkurso renginys. Svečių lauks įtraukiantis pranešimas apie M. K. Čiurlionio vietas Druskininkuose. M. K. Čiurlionio namų-muziejaus vedėja Regina Stankevičienė pasakos apie M. K Čiurlionio kelio objektus Druskininkuose, jų ryšį su M. K. Čiurlioniu, namelių atkūrimą ir kvies diskusijai apie pačius objektus ir jų svarbą M. K. Čiurlionio keliui. Vakarą vainikuos „M. K. Čiurlionio kelio” ženklo ir ženklinimo sistemos sukūrimo laimėtojų paskelbimas ir apdovanojimas.

Registracijos į renginį nėra. Renginys nemokamas.

Rugsėjo 20 d. 19 val.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje M. K. Čiurlionio gimtadieniui skirtą dviejų dalių solo rečitalį atliks pasaulinį pripažinimą pelnęs pianistas Dmitrijus Levkovičius. Ukrainiečių kilmės pianistas, greta Čiurlionio muzikos, atliks visas keturias F. Šopeno balades ir W. A. Mocarto Sonatą Nr. 10 C-dur, KV 330. Koncertas „M. K. Čiurlionio gimtadieniui“ – ketvirtasis M. K. Čiurlionio namų vykdomo muzikinio projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ rečitalis.

Bilietai: www.kakava.lt

Organizatoriai: M. K. Čiurlionio namai Vilniuje, VšĮ „Tytuvėnų festivalis“, Lietuvos nacionalinė filharmonija.


KAUNAS

Rugsėjo 22 d.

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje lankytojų laukia originalios teminės ekskursijos bei Dalios Bieliūnaitės sukurto komikso „Kastuko istorijos“ pristatymas.

12:00 vyks ekskursija „Tėviškės takais ir slenksčiais“, kurios metu sužinosite apie M. K. Čiurlionio gyvenimą nuo pat pradžių – gimimo senojoje Varėnoje.

15:00 ekskursijos ,,Bangų perlai kaip sonata“ dalyviai bus pakviesti susipažinti su M. K. Čiurlionio mylimąja, sužadėtine S. Kymantaite – Čiurlioniene ir pasinerti į Čiurlionio kūrybos procesą, įkvėptą meile, Baltijos jūros bangų skalaujančiais krantais ir daugybę emocijų.

17.00 komikso „Kastuko istorijos“ pristatyme autorė Dalia Bieliūnaitė pasakos knygelėje aprašytas istorijas apie menininko vaikystę ir santykius su šeimos nariais. Komikso pristatymas vyks Čiurlionio galerijos muzikos salėje, vėliau ekspozicijoje galėsite apžiūrėti, kaip šios istorijos atsispindi dailininko tapyboje.

Ekskursijos dalyviams tereikia įsigyti muziejaus bilietą, tačiau į ekskursijas būtina išankstinė registracija tel.: +370 671 51343. 


DRUSKININKAI

Rugsėjo 20 d. 16 val.

M. K. Čiurlionio namai-muziejus kvies į  A. Žmuidzinavičiaus tapybos parodos „Paletė ir gyvenimas“ pristatymą. Antanas Žmuidzinavičius – dailininkas, visuomenininkas, pedagogas, M. K. Čiurlionio amžininkas ir bendramintis, pirmosios lietuvių dailės parodos rengėjas, ilgametis Lietuvių dailės draugijos pirmininkas. Muziejaus lankytojams bus pristatomi dailininko darbai iš Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejaus fondų. Tai – įvairaus laikotarpio peizažai, siužetinės kompozicijos, subtilūs dailininko marinistiniai darbai, portretai.

Renginys nemokamas.

Rugsėjo 22 d., 18:30

„Eime su Čiurlioniais po XIX a. pab. Druskininkus” – pažintinis pasivaikščiojimas, kurio metu ,,lankysite Kastuko vaikystės vietas, sužinosite kur Konstantinas mėgdavo palydėti saulę, kur yra ,,pušies kėdutė”, kada ir kur prasidėjo M. K.Čiurlionio muzikinė karjera, kuo išskirtinė buvo visa Čiurlionių šeima. Aplankysime ir pagerbsime Konstantino tėvų Adelės ir Konstantino Čiurlionių bei sesers Jadvygos Čiurlionytės amžinojo poilsio vietą”, – pasakoja ekskursijos vadovė menotyrininkė Aušra Česnulevičienė. 

Ekskursijos pradžios vieta – Druskonio ežero pakrantė, prie M. K. Čiurlionio darbo ,,Pavasario preliudas”.

Ekskursijos trukmė – 2,5 val. Būtina išankstinė registracija tel.: +370 686 45528.

Rugsėjo 23 d., 16 val. 

Ekskursijos „Kastukas grįžta namo“ metu keliausime per memorialinius Čiurlionių namelius Druskininkuose, kuriuose, apsuptas gausios šeimos, augo dailininkas ir kompozitorius M. K. Čiurlionis. Klausysime istorijų apie jo gyvenimą ir atostogas, taip pat susipažinsime su keliais šiuose namuose sukurtais menininko eskizais, jų atsiradimo istorija. Ekskursiją paįvairins iki šiol niekur negirdėti Nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtinio Augusto Navicko muzikiniai intarpai. Po ekskursijos dalyvių lauks Čiurlioniškos vaišės.

Ekskursija nemokama, be išankstinės registracijos.


PLUNGĖ

Rugsėjo 16 d., 17:00

Žemaičių dailės muziejus kvies į jau ne vienerius metus vykstantį koncertą „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ Žirgyno koncertų salėje. Plungės miesto gyventojai ir svečiai išgirs Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinio styginių orkestro paruoštą įvairiaspalvę muzikinę programą, kurioje skambės ir M. K. Čiurlionio kūriniai.

Koncertas nemokamas.


PALANGA

Rugsėjo 29 d., 16val. 

Palangos kurorto muziejuje vyks Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių koncertas. 

Kviečiame švęsti M. K. Čiurlionio gimtadienį drauge! 


Daugiau informacijos interneto svetainėje M. K. Čiurlionio kelias (www.ciurlioniokelias.lt).
M. K. Čiurlionio kelias – pirmasis Lietuvoje sertifikuotas nacionalinis kultūros kelias.
Kultūros kelio operatorius – Lietuvos muziejų asociacija.
Kultūros kelio koordinatorius 2023 metais – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Lietuvos muziejų asociacijos veiklą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba.

Facebook