Šeštadienį, rugpjūčio 26 d., M. K. Čiurlionio namų–muziejaus istoriniame obelų sode vyko paskutinis 58-ojo sezono koncertas. Uždarymo vakarą puikią programą keturiomis rankomis atliko duetas, šio festivalio globėjai ir organizatoriai – Rokas ir Sonata Zubovai. Koncertą pradėjus dar vasariškai, romantiškais Grygo ir Dvoržako kūriniais, tarsi ir pati vasara nusprendė pasitraukti drauge su festivaliu. Vakaro kulminacija tapusią M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“ lydėjo lietus, griausmai ir žaibai, tarsi Kastuko svaidomi nuo „Ramybės“ kalno.

Dėkojame visiems, apdovanojusiems mus savo buvimu drauge ir palaikymu, tiek savo aktyvia pozicija, tiek finansiniu indėliu, siekiant išsaugoti ilgas tradicijas menantį muzikos festivalį. Jūsų dėka šią vasarą įkurtas paramos ir labdaros fondas „Žvaigždžių Sonata“ leido nenutraukti M. K. Čiurlionio sukurtos unikalios koncertavimo tradicijos ir užtikrino festivalio programos įgyvendimą.

Dėkojame klausytojams, kurių tarpe buvo nemažai ir tokių, kurie ateidavo į kiekvieną mielą koncertą, nepaisant karščio ar lietaus. Dėkojame pianistams – jūsų noras groti šiuose mažyčiuose nameliuose, kaip kažkada grojo pats Čiurlionis, priartina mus prie to paskutinio karto, kuomet čia skambėjo genijaus atliekama muzika. Jūs, mieli pianistai, esate laiko tiltas, jungiantis Čiurlionio ir mūsų laikus, atveriantis langą į praeitį ir neleidžiantis šiai, jau daugiametei, tradicijai išnykti. 

Dėkojame M. K. Čiurlionio namams-muziejui už nuostabų svetingumą ir galimybę visą vasarą rengti koncertus, priimti fortepijoninės muzikos išsiilgusius klausytojus ir kurti muzikinius atradimus drauge. Padėkos žodžius tariame ir didiesiems festivalio rėmėjams Druskininkų savivaldybei ir nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui. O kaip be draugų, trečius metus vienu žingsniu žengiančių partnerių, sakome ačiū Kauno Juozo Naujalio muzikos ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoms, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijai bei nacionalinei M. K. Čiurlionio menų mokykla. 

Nors šiemet jau atsisveikinome, tikėkimės, jog neilgam – tik iki 59-osios fortepijoninės vasaros Druskininkuose! 

58 Fortepijoninė vasara Druskininkuose Akimirkos

Rengėjai:
VšĮ Impetus musicus (Nepaklusnieji)
M. K. Čiurlionio namai-muziejus 

Partneriai:
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija
Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija
Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Nacionalinis M. K. Čiurlionio kelias

Rėmėjai:
Druskininkų savivaldybė 
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Fondas „Žvaigždžių Sonata“ buvo įkurtas šią vasarą siekiant išsaugoti M. K. Čiurlionio sukurtą unikalią koncertavimo tradiciją, festivalį „Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose“. Šią tradiciją Lietuvos ir užsienio šalių pianistai puoselėja jau 58 metus, tačiau Kultūros taryba nusprendė šiemet projektui pinigų neskirti. Geradarių žmonių, aukojusių fondui, pastangomis tradicija buvo išsaugota ir koncertų ciklas Druskininkuose pilnai ir sėkmingai įgyvendintas.

Padėkos koncertas Vilniuje:

Vilniaus rotušėje rugsėjo 5 d., antradienį, 19 val. įvyks paramos ir labdaros fondo „Žvaigždžių Sonata“ organizuojamas padėkos koncertas, kuriame fortepijoninis duetas Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas atliks programą „Miške su Čiurlioniu, Grygu ir Dvoržaku“. Koncerta nemokamas.