Pianistai Sonata ir Rokas Zubovai gražią savo fortepijoninio dueto sukaktį įprasmino daugybe pasirodymų visame pasaulyje, o juos vainikuoja koncertas „Baltais ir juodais“ Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje.

2023 m. vasario 8 d., trečiadienį, 19 val. šalia lietuvių kompozitorių Broniaus Kutavičiaus ir Zigmo Virkšo opusų skambės prancūziška ir vokiška muzika – Claude’o Debussy ir Johanneso Brahmso kūriniai.

Programa
BRONIUS KUTAVIČIUS – „Gilijos laivužis“
ZIGMAS VIRKŠAS – „Paskutinis rudens divertismentas“
CLAUDE DEBUSSY – „Lindaraja“, L. 97, CD. 42; „En blanc et noir“ („Baltais ir juodais“), L. 134, CD. 142
JOHANNES BRAHMS – Sonata dviem fortepijonams f-moll, op. 34b

Atlikėjai
SONATA DEVEIKYTĖ-ZUBOVIENĖ, ROKAS ZUBOVAS (fortepijoninis duetas)

Fortepijoninis duetas debiutavo 1997 m. Čikagoje. Abu pianistai, tarptautinių konkursų laureatai, studijavo Lietuvoje, Šveicarijoje ir JAV. Atlikėjai koncertavo didžiuosiuose JAV ir Kanados miestuose, Argentinoje, Urugvajuje, Irane, daugelyje Europos šalių, grojo su įvairiais kameriniais ir simfoniniais orkestrais, nuolat dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Slovėnijoje, Vokietijoje, Suomijoje ir kitur. 15 metų S. ir R. Zubovai buvo muzikos ir ekologijos festivalio Neringoje „Nepaklusniųjų žemė“ įkvėpėjai ir rengėjai. Duetas intensyviai garsina M. K. Čiurlionio muziką pasaulyje, groja daug lietuviškos muzikos opusų, yra atlikęs daugiau kaip 10 specialiai jam parašytų kūrinių.

Programos „Baltais ir juodais“ koncertų kalendorius:
2023 02 03 14.00 Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje (P. Višinskio g. 35)
2023 02 08 19.00 Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė (Aušros vartų g. 5, Vilnius)
Bilietai platinami – ČIA