Lapkričio 20 d. dėl pandemijos kurį laiką drauge muzikuoti negalėję „Klasikos visiems“ dalyviai vėl susiburs, kad gyvai atliktų vieną garsiausių XX a. chorinių kūrinių – vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatą „Carmina Burana“. Klasikos išsiilgę chorinės muzikos entuziastai kartu su Vilniaus universiteto (VU) chorais „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ 19.30 val. kviečia į koncertą Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje. 

Kartu su projekto „Klasika visiems“ dalyviais sceninę kantatą atliks solistai Gunta Gelgotė (sopranas), Mindaugas Jankauskas (tenoras), Steinas Skjervoldas (bosas), dviem fortepijonais skambins Rokas ir Sonata Zubovai, o mušamųjų partijas atliks ansamblis „Giunter Percussion“ (vad. Pavelas Giunteris). Diriguos VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė.

„Klasika visiems“ – tai unikalus VU Kultūros centro ir trijų VU chorų (vad. R. Gelgotienė) organizuojamas projektas, kuris kviečia visus klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įsitraukti į gyvą muzikavimą, pažinti klasikinės muzikos lobyną ir bendrame skambesyje suvienyti balsus skleidžiant kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Iki pandemijos projektas kasmet suburdavo per 300 įvairaus amžiaus, skirtingų profesijų, kartais ir skirtingomis kalbomis kalbančių dalyvių. Į Šv. Jonų bažnyčią per finalinius „Klasikos visiems“ koncertus susirinkdavo ir gausybė klausytojų. Projekto organizatoriai šiemet džiaugiasi, kad net ir dabartiniais pandeminiais laikais dalyvauti užsiregistravo ir pirmojoje parengiamojoje sesijoje jau repetavo apie 200 dainininkų.

Projekto sumanytoja R. Gelgotienė sako, kad „Carmina Burana“ pasirinkimas pandemijos metu labai simboliškas: „Kantata primena mums, kad gyvename labai nepastoviu laiku, kai pandemija sužlugdė daug svajonių ir planų. Tačiau šviesa ir optimizmas, kurio kupinas šis genialus C. Orffo kūrinys, mums suteikia viltį.“

Pasak dirigentės, projektas „Klasika visiems“ VU chorams brangus tuo, kad jie ne tik patys gali dainuoti klausytojams, bet ir įtraukti muziką mėgstančius žmones į aktyvų muzikavimo procesą. „Pandemijos metu, kai chorai jau beveik antrus metus turi vienaip ar kitaip riboti savo veiklą, jaučiame ypač didelį choristų norą grįžti į sceną. Tikrai džiugu suvokti, kad žmonių, norinčių muzikuoti, entuziazmo ši pandemija nesunaikino ir neužgesino“, – pabrėžė VU chorų meno vadovė.

C. Orffo 1937 m. sukurta kompozicija „Carmina Burana“ iki šiol išlieka klasikinės muzikos repertuaro viršūnėje. Viduramžių gyvenimo džiaugsmų įkvėpta, gaivalinga ir žemiško džiūgavimo kupina sceninė kantata – tai priešprieša tradiciniam įsivaizdavimui apie tų laikų žmogaus egzistenciją. Joje apdainuojamos didingos ir palaimingos XIII a. žmogaus gyvenimo akimirkos, maištaujanti jo dvasia ir svajonės, o kartu parodomas ir negailestingas likimas, griaunantis iliuzijas bei laimės siekius.

Projekto koncertuose skambėjo ne vienas šedevras. 2019 m. „Klasikos visiems“ dalyviai atliko šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (Sunrise Mass), 2018 m. skambėjo Camille’io Saint-Saënso „Kalėdinė oratorija“ (Oratorio de Noël, op. 12), 2017 m. – Wolfgango Amadeus Mozarto „Requiem“, 2016 m. – C. Orffo „Carmina Burana“, 2015 m. – Gabrielio Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franzo Schuberto Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m. – pirmaisiais projekto metais – W. A. Mozarto „Requiem“.

Daugiau informacijos apie renginį ir bilietus rasite čia.

Facebook