Lapkričio 16 d., antradienį, 19 val. fortepijonų salone „Organum“ skambės kompozitorių-pianistų Johannes Brahms ir Claude Debussy sukurtos garsinės visatos, kurias atliks jau daugiau kaip dvidešimt metų drauge muzikuojantis pianistų duetas Sonata ir Rokas Zubovai (Duo Zubovas).

Duetas, kritikų įvardijamas kaip „didieji vakaro romantikai“, geriausiai jaučiasi interpretuodamas būtent prancūziškojo impresionizmo ir vokiškojo romantizmo kūrinius. Dėl to šios koncertinės programos klausytojams pristatys itin didingus prancūzų ir vokiečių klasikų kūrinius sukurtus dviems fortepijonams, kuriais tiksliausiai atkartojami kompozitorių įsivaizduojami garsiniai pasauliai, kupini didingų sumanymų ir jų sielų virpesių. Vienoje programoje skambės pagrindiniai J. Brahmso ir C. Debussy fortepijonų literatūros šedevrai: Sonata dviems fortepijonams Op. 34 b. ir triptikas „Baltais ir juodais”. Čia visu savo grožiu klausytojams bus atsiskleistas spalvų ir simbolių prisodrintas Debussy garsinis peizažas ir nuoširdus, plačiausios emocinės skalės Brahmso dvasinis pasaulis.

Kaip ir keli kiti Brahmso kūriniai, sonatos sumanymas pergyveno eilę transformacijų. 1862 metais Brahmsas sukūrė styginių kvintetą, tačiau, po dviejų metų, supratęs, kad muzikos turinys reikalauja didesnių galių, 1864 metais kūrinį transformavo į fortepijoninį kvintetą, o tų pačių metų pabaigoje atsirado ir versija dviems fortepijonams, tarsi užbaigianti šio epinio kūrinio idėjos raidą. Debussy „Baltais ir juodais” – tai kompozitoriaus stoiškas ir gilus atsakas į pirmojo pasaulinio karo beprotybes. Jame į labai asmenišką pergyvenimų lauką supinti patys įvairiausi kultūriniai ir estetiniai laikmečio atšvaitai. Kiekvieną iš trijų dalių Debussy dedikavo vis kitam savo bičiuliui, taip tarsi kreipdamas klausytojo dėmesį vis kita kryptimi, o savo leidėjui, pristatydamas kūrinį, pakomentavo „<…> prancūzų siela visad išliks skaidri ir herojiška”.

Pianistai Sonata ir Rokas Zubovai pradėjo groti kartu 1997 metais. Abu pianistai, tarptautinių konkursų laureatai, muziką studijavo Lietuvoje (Lietuvos muzikos akademijoje), Šveicarijoje (Heinricho Neihauzo institute, Ciūriche) ir JAV (De Paul universitete, Čikagoje) pas pianistus Povilą Stravinską, Jurgį Karnavičių, Esterą Elinaitę, Andrių Kuprevičių, Edvardą Auerį bei Dmitry Paperno. Prieš kelis metus puikaus įvertinimo susilaukė jų įrašyta kompaktinė plokštelė „Prancūziški žaidimai”, o po koncerto su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriame jie atliko Brahmso amžininko vokiečių kompozitoriaus Max Bruch koncertą dviems fortepijonams ir orkestrui, muzikos kritikė apibendrino: „Nuskambėjus paskutiniams akordams abejonių neliko: didieji vakaro romantikai – Sonata ir Rokas Zubovai.”

Lapkričio 16 d. 19 val. fortepijonų salone „Organum“ (Savanorių pr. 1, Vilnius, „Helios City“ kompleksas, antras aukštas) klausytojai išgirs unikalią muzikinę programą, kurią pristatys pianistas Rokas Zubovas.

Bilietus platina www.bilietai.lt

Patekti į koncertą galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Facebook