2021 m. rugsėjo 28 d. 19 val. koncertas „Legendos“: Gleb Pyšniak (violončelė) ir Rokas Zubovas (fortepijonas) fortepijonų salone „Organum“, Savanorių pr. 1, Vilnius

Bilietus platina Bilietai.lt

XIX-XX amžių sandūroje, įsimylėjęs lietuvišką peizažą, dainas, tradiciją ir senąsias legendas, M. K. Čiurlionis ėmėsi kurti lietuviškos muzikos tapatybę ir pradėjo rašyti jos dvasinę istoriją. Koncertas „Legendos“, tai žvilgsnis į šią dvasios istoriją XX-XXI amžių sandūroje. 

Anatolijus Šenderovas, Vidmantas Bartulis, Vytautas Barkauskas ir Faustas Latėnas. Keturios labai skirtingos asmenybės, kurių kiekviena pastaraisiais dešimtmečiais buvo neatsiejama Lietuviškos muzikinės tapatybės dalimi. Viena savybė, vienijusi šiuos kompozitorius – tai kūrybinė drąsa ir savo individualaus balso puoselėjimas. Kiekvieno iš šių keturių kompozitorių kūrinį galima pažinti jau iš pirmųjų garsų, o jų dalyvavimas Lietuvos kultūros lauke apėmė ir muziką kino filmams, ir muziką teatrams, ir pačią įvairiausią pedagoginę ir organizacinę veiklą. 

M. K. Čiurlionis ir keturi šiandienos Lietuvos kompozitoriai, keturi išskirtiniai, nesupainiojami balsai, keturi žvilgsniai į lietuvišką tapatybę. Skirtingos apimties, skirtingo žanro kūriniai violončelei ir fortepijonui, o kiekvienas jų – tai savitas garso kosmosas, bylojantis apie supančio pasaulio prasmes, atskleidžiantis paslaptingą grožį, pasakojantis įstabią legendą. 

Gleb Pyšniak – dar būdamas 14 metų, kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir kt.

Pianistas Rokas Zubovas labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, net suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7-9 temines kamerinės muzikos programas. 

Violončelininkas Gleb Pyšniak ir pianistas Rokas Zubovas kviečia klausytojus į kelionę, į vieną „Legendą“ apjungiančią lietuviškos muzikos pradžios atšvaitus ir keturių iškilių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių balsus.     

PROGRAMA:

Anatolijus Šenderovas (1945-2019)

Dvi Sulamitos giesmės

Vidmantas Bartulis (1954-2020) 

Palydžiu iškeliaujantį draugą ir mes paskutinį kartą žiūrime į apsnigtus vasario medžius…

M. K. Čiurlionis (1875-1911)

Kūriniai violončelei ir fortepijonui (adaptuoti Juozo Čelkausko)

Vytautas Barkauskas (1931-2020)

Suite de Concert Op. 98

  1. Impetuoso
  2. Calmo, con dolore
  3. Scherzo, con grazia
  4. Quasi tranquillo
  5. Affetuoso – Hommage à Stasys Lozoraitis

Faustas Latėnas (1956-2020)

Sonata violončelei ir fortepijonui

I. Ramiai, plaukiančiai

II. Gyvai

III. Andante

Gleb Pyšniak, violončelė

Rokas Zubovas, fortepijonas

Facebook