Lapkritį „Organum“ pristato žymius Lietuvos pianistus ir jų parengtas koncertines programas: Birutę Vainiūnaitę bei Sonatą ir Roką Zubovus, violončelininko Romano Armono atminimo vakarą ir dainininkės Aušros Liutkutės jubiliejinį koncertą.

Lapkričio 16 d. 19 val. programą „Skambančios visatos. Bramsas ir Debiusy“ – dviems fortepijonais paskambins pianistų Sonatos ir Roko Zubovų duetas.

Pirmojoje koncerto dalyje skambės prancūzų kompozitoriaus Klodo Debiusy veikalai, atspindintys Europos muzikos raidos pokyčius. Antai „Lindaraja“ – tai pasakojimas apie apie Alhambros sodą Granadoje, Andalūzijoje. „En blanc et noir“ – sukurtas I-ojo pasaulinio karo metais. Dvejopų klavišų žaismu, karo metų dviprasmybę perteikiantis kūrinys nieko nevaizduoja, jo grožis slypi faktūroje ir formoje.

Antroje šio koncerto dalyje skambės Johaneso Bramso Sonata dviem fortepijonams f-moll. Tai paties autoriaus sukurta jo Fortepijoninio kvinteto f-moll transkripcija. Ši sonata melomanams puikiai žinoma kaip romantiškai galingų jausmų prisodrintas kūrinys, pajėgiantis iš kasdienio gyvenimo išplėšti bet kurią sielą.

KONCERTO PROGRAMA:

Claude Debussy (1862–1918)

“Lindaraja”

 “En blanc et noir” (“Baltais ir juodais”)

            Avec emportement

            Lent. Sombre

            Scherzando

Johannes Brahms (1833–1897)

Sonata dviems fortepijonams Op. 34 b

Allegro non troppo

Andante, un poco adagio

ScherzoAllegro

Finale: Poco sostenuto – Allegro non troppo – Presto, non troppo 

Bilietus platina www.bilietai.lt

Patekti į koncertą galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Facebook

„Organum“ pranešimas spaudai