103653166_112461847167692_1936541004739201483_n

Nepaklusniųjų žemė. Muzikos ir ekologijos festivalis šiemet Nidoje atgims nauju turiniu, programa ir pavadinimu – „N žemė“. Vietos dvasios įkvėptas, elegantiškas, tačiau kartu ir demokratiškas festivalis Nidoje ketina sujungti gamtą, skirtingas meno sritis ir įvairias auditorijas. 

„Keičiasi pasaulis, keičiasi žmonės, keičiasi ir festivalis. Kartu su Roku Zubovu, ilgamečiu „Nepaklusniųjų“ vedliu, norėjome, kad festivalis nebūtų tik tradicija ar atostogų praleidimo forma. Norėjome netikėtumo, vis naujesnio ir nuoširdaus požiūrio, šviežumo, nesuvaidinto kūrybinio ir dvasinio artumo. Rokas visada buvo festivalio siela, pagrindinis šauklys ir organizatorius. Jo darbštumas, entuziazmas ir nesibaigianti energija uždegdavo daugelį žmonių šiuos 15 metų buvusius ir kūrusius drauge. Didžiulį dėkingumą jiems visiems, o ypač Rokui jaučiu nuolat. „Nepaklusnieji“ tai ypatingas gyvenimo tarpsnis ir jis niekada niekur nedings“, – sako violončelininkas Mindaugas Bačkus.

Per 15 metų „Nepaklusniųjų žemė“ subūrė unikalią menininkų bei publikos bendruomenę, kurią kasmet pakviesdavo savaitei į Neringą. Tęsdami senojo festivalio tradicijas „N žemė“ organizatoriai pavadinime koduoja „nepaklusniųjų“ vaizdinį ir papildo jį „N“ galimybių alegorijomis: Nepatirtas, Netikėtas, Niekieno, Norimas, Neramus… Tai tarsi nepaklusniųjų tranzitas į N Žemę, žemę, kurios dar nepažįsti, nesi patyręs ar juolab supratęs. Festivalis šiemet vyks įprastu laiku Neįprastomis aplinkybėmis, post karantino vidurvasarį – liepos 4-10 dienomis.

Spalvinga ir kiek Netikėta festivalio programa apjungs įvairias meno formas – muziką, judesį, kiną, fotografiją, performansą, kvies ieškoti ryšio tarp žmogaus, miesto, istorijos ir meno. Valstybės dieną švęsime Nidos katalikų bažnyčioje, skambant Algirdo Martinaičio oratorijai „Gailestingumo altorius“ , netikėtais muzikiniais sprendimais minėsime L. van Bethoveno 250-asias metines, prisiminsime legendinę šokio teatro pradininkę Piną Bauch, kreipsime atidesnį žvilgsnį į nebylųjį kiną su Arkadijumi Gotesmanu, pažinsime Klaipėdos menininkus Beną Šarką ir fotografą Remigijų Treigį, kopsime į dangų remiantį Nidos švyturį ir leisimės arčiau vandens.

Festivalio programai diriguos violončelininkas, Klaipėdos kultūros magistras, Tarptautinio violončelės festivalio Klaipėdoje meno vadovas Mindaugas Bačkus ir Agnija Šeiko, choreografė, „Auksinio scenos kryžiaus” laureatė, Šeiko šokio teatras meno vadovė.

Kviečiame draugauti ir sekti festivalio „N žemė“ programą socialiniame tinkle „Facebook“.