NepaklusniejiLiepos 6 d. Nidoje prasideda jau penkioliktasis muzikos ir ekologijos festivalis „Nepaklusniųjų žemė“. Kaip ir kasmet, išradingoji „Nepaklusniųjų žemės“ kūrybinė grupė jungs šmaikščius muzikinius pasakojimus su kultūrinėmis įžvalgomis, išradingai įpindama ekologinius, darnaus sugyvenimo su gamta motyvus.

Šių metų festivalio programa, apimanti visas muzikos epochas, siejanti vienoje gamoje tokius tolimus, tarsi nesuderinamus estetinius pasaulius kaip liaudies daina ir techno muzika, baroko muzika ir džiazas, papasakos septynias labai skirtingas muzikines istorijas, kurių kiekviena iš įvairiausių perspektyvų kels neišvengiamą prasmės klausimą ,,kas aš?”. Šie muzikiniai ir meniniai nuotykiai kiekvienam koncertuose ir kūrybinėse dirbtuvėlėse apsilankiusiam suteiks peno refleksijoms apie asmenines kiekvieno mūsų atsakomybes beprotiškai greitai besikeičiančiame pasaulyje, apmąstymams apie stabilias ir kintančias vertybes, santykį su aplinkiniais ir aplinka.

koncertas bažnyčiojePirmoji programa, skirta Lietuvos valstybės dienai, prasidėsianti liepos 6 d. 18:30 val. po pamaldų Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčios amfiteatre, pavadinta ,,Užtrauksim naują giesmę?“ Juozo Naujalio metai. Pralėkus Lietuvos šimtmečio šventėms festivalio kūrėjai kviečia stabtelti ir pasamprotauti, koks mūsų santykis su valstybe, kurios piliečiais esame? Kaip šiandien turi skambėti ,,nauja giesmė”? Programoje persipins muzikinės gijos iš kurių prieš šimtą metų gimė lietuviška muzika, skatinusi naujos valstybės kūrybos energiją ir darbus.

Antroji penkioliktojo festivalio muzikinė programa „Charlie Chaplin 130. Dainos ir filmai“, kurią galima bus pamatyti ir išgirsti Nidos bendruomenės namuose sekmadienį, liepos 7 d. 20:00 val., visa paskirta didžiojo dvidešimtojo amžiaus kino genijaus Charlie Chaplin 130–osioms metinėms. Šioje programoje gretinamos paties Chaplino kurtos dainos savo nebyliems filmams bei filmas ,,Cirkas”. Dainų tekstai geriausiai iliustruoja Chaplino vertybinius klausimus, keliamus filmuose kuriuos pats jų kūrėjas apibūdino “A picture with a smile – and perhaps, a tear.” (,,Filmas su šypsniu, ir, gal su ašara.”)

Rokas ir Sonata (2016)Liepos 8 d. 20:00 val. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje trečioji kūrybinė festivalio programa ,,Šnabždančios sferos“ nukels klausytojus į paslaptingą nakties pasaulį. Kas tyko mūsų prietemos pasaulyje? Šešėlių šokiai? Vidurnakčio maldos? Ar tai meilės ar vienatvės metas? Programoje pinsis Boccherini, Messiaen, Stravinsky, Bruch, Manookian, Plakidžio muzika. Naktinio dangaus pasaulis – tai, kaip kadais bylojo didysis antikos matematikas ir filosofas Pitagoras, ,,Visata, kurią sudaro septynios besisukančios skambančios sferos“.

Liepos 9 d. 20:00 val. Amfiteatras prie Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčios (Taikos g. 17, Nida)
BSM trio: Festivalio pusiaujo taške nuotaikinga muzikinė išdaiga.
Programa: artimųjų rytų tautų muzikos įkvėptos improvizacijos

Liepos 10 d. 20:00 val. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje programa ,,The Machine Stops“ (,,Mašina sustoja“), kurios pavadinimu pasirinktas šiandienos britų kompozitoriaus Brian Wilshare kūrinys. Pats kompozitorius taip pat dalyvaus kūrinio premjeroje Lietuvoje. Penktąją kūrybinę programą pasiūlė britų violončelininkas Thomas Collingwood. Šia programa, derindamas labai įvairius kompozitorius ir stilius, Thomas atranda prasminius tiltus tarp įvairių šalių ir kultūrų kompozitorių. Svarbia gija čia įsipina lietuvių kompozitorių Bartulio, Bružaitės, Mieželytės, Balakausko opusai, tampantys vis labiau neatskiriama šiandienos tarptautinio muzikinio peizažo dalimi.

Liepos 11 d. 20:00 val. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje klausytojai pasiners į vieną gražiausių klasikinės muzikos meilės istorijų. Koncertas pavadintas ,,Klarai, su meile, Robertas“ – tai vokiečių romantikų pasaulis. Robertas Schumannas kovojo dėl savo mylimosios pianistės ir kompozitorės Claros Wieck širdies septynis metus, kol ši sulaukė pilnametystės ir pati galėjo pasirinkti savo kelią. Programoje pinsis abiejų kompozitorių ir jų bičiulio Felix Mendelssohn kūriniai, skambės Clarai vestuvių proga Roberto sukurto dainų ciklo melodijos.

Liepos 12 d. 20:00 val. penkioliktasis „Nepaklusniųjų žemės“ festivalis bus užbaigtas Nidos bendruomenės namuose. Renginyje bus eksponuojami ekologinės kūrybos darbai, susilies jaunosios kartos kūrybinių dirbtuvėlių dalyvių sukurta salės scenografija ir kūrybinės muzikantų komandos programa „Miško istorija“, nukelsianti klausytojus ir žiūrovus į stebuklų mišką. Į programą pakvies M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Miške“. „Miško istorija“ – tai kontempliacija apie mus, kaip visuomenę, mūsų santykį su mus supančia gamta, atsakomybė prieš ją ir prieš ateities kartas.

Koncertai mokami

Bilietus bus galima įsigyti prieš koncertą, atvykus į renginio vietą, kaina – 8 Eur.

*Tik Liepos 6 dienos koncertas yra nemokamas.

dirbtuvėlės

Kūrybinės dirbtuvės

Liepos 6 – 11 dienomis nuo 15:00 val. iki 18:00 val. Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčios amfiteatre vyks Kūrybinės dirbtuvėlės „Miško istorijos“. Dalyvavimas kūrybinėse dirbtuvėlese – nemokamas.

Festivalio koncertų kalendorius

 

Festivalio nepaklusnieji

Stein Skjervold, baritonas (Norvegija/Lietuva)
Vytautas Sriubikis, fleita
Žilvinas Brazauskas, klarnetas
Rasa Vosyliūtė, smuikas
Vytautas Mikeliūnas, smuikas
Monika Kiknadze, altas
Mindaugas Bačkus, violončelė
Thomas Collingwood, violončelė (Jungtinė Karalystė)
Sonata Zubovienė, fortepijonas
Rokas Zubovas, fortepijonas

Festivalio dailininkės

Vaida Kunigėlytė
Jolita Sabaliauskaitė
Vilma Dmitrijevienė
Emilija Sidaravičiūtė

Festivalio režisierė

Jūratė Vansk

Festivalio garsas / šviesa

Giedrius Kriūnas

Festivalio atstovė spaudai

Laura Mažuknaitė

Festivalį rengia

IMPETUS logotipas

AGILA-LOGO-2-SPALVOS

Festivalio partneris

Thomo Manno kulturos centro logo

Festivalio rėmėjai

LTK_Logotipas_Juodas be fono(2)

Logotipas_Neringos-saviv

20170703_Smiltynes_perkela_logo_Melynas

Festivalio naujienas sekite

Facebook icon