Lapkričio 12 dieną 18 val. Lietuvos Dailės Muziejus (Didžioji gatvė 4, Chodkevičių rūmai Vilniuje) įvyks kamerinės muzikos koncertas, kuriame smuikininkas ir kompozitorius Mihkel Kerem (Estija) ir pianistas Rokas Zubovas atliks Estijos ir Lietuvos kompozitorių kūrinius bei W. A. Mozarto ir C. Nielseno sonatas smuikui ir fortepijonui.

Dviejų Baltijos valstybių muzikų kūrybinis bendradarbiavimas prasidėjo Suomijoje, kur jie atstovavo savo šalis “Rauma Musik Festivo” kamerinės muzikos festivalyje. Šį rudenį, pakviesti šiuolaikinės muzikos festivalio “IŠ ARTI”, muzikai pirmą kartą Lietuvoje pristato savo bendrus kūrybinius ieškojimus. Jų koncertą Vilniuje rengia Estijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Dailės Muziejus ir VšĮ “Impetus musicus”.

Smuikininkas ir kompozitorius Mihkel Kerem savo kūrybinėje dienotvarkėje derina intensyvią solisto karjerą su labai produktyvia kompozitoriaus veikla. Kaip smuikininkas, jis yra griežęs su Talino kameriniu orkestru, Estijos Operos orkestru, Brandenburgo simfoniete, Bardi simfoniniu orkestru, Southbank simfoniniu orkestru, bendradarbiavo su tokiais iškiliais šiandienos muzikais kaip Bernadras Haitinkas, Seras Rogeris Norringtonas, Christopheris Warren-Greenas, Gordanas Nikoličius ir Terje Tønnesen. Jo gausi kūryba (3 simfonijos, 3 koncertai solo instrumentams su orkestru, 10 kūrinių orkestrui, 9 styginių kvartetai, styginių sekstetas, styginių oktetas, 3 sonatos smuikui ir fortepijonui ir kiti) jau yra skambėjusi JAV, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Suomijoje, kitų Europos šalių festivaliuose ir koncertų salėse, atliekama Talino kamerinio orkestro, Oulu, Joensuu simfoninių orkestrų, Kameratos Nordikos, Chilingirian styginių kvarteto ir kitų ansamblių. Toccata Classics leidykla yra išleidusi du Mihkelio Keremo autorinius kompaktinius albumus. Juose įrašytos keturios kompozitoriaus sonatos smuikui ir fortepijonui, trečia simfonija, “Rauda” altui ir styginiams bei styginių sekstetas.

Pianistas Rokas Zubovas šiuo metu yra Kauno Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos fortepijono katedros vedėjas. Jo koncertiniai maršrutai jau išmaišė daugelį Europos šalių, Pietų ir Šiaurės Ameriką. Pianisto įrašus išleido JAV, Vokietijos, Lietuvos kompaktinių plokštelių leidėjai, o 2010 metais Rokas Zubovas įrašė visą M. K. Čiurlionio kūrybą fortepijonui: 6 kompaktinių plokštelių rinkinys pasirodė 2011 metais. Neapsiribodamas vien pianisto ir pedagogo veikla, Rokas Zubovas yra aktyvus kultūrinių ir edukacinių projektų organizatorius, o 2013 metais įkūnijo M. K. Čiurlionį vaidybiniame britų režisieriaus Roberto Mullano filme “Laiškai Sofijai”.

Baltijos šalių menininkų kūrybinis bendradarbiavimas tebėra retas reiškinys, tad kiekvienas toks muzikų bendras projektas – tai dar viena galimybė muzikos mylėtojams artimiau susipažinti su mūsų kaimynų dvasinėmis patirtimis.  Koncertas Vilniuje, Chodkevičių rūmuose lapkričio 12 dieną nemokamas.